Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Hectic

Kilka pytań początkującego

Polecane posty

Witam,

 

zainstalowałem sobie na swoim komputerze Debiana i próbuje instalować apache itd. Teraz mam kilka pytań

 

1. Czy instalujące te wszystkie rzeczy, robić ze źródeł paczki .deb czy ładować same źródła?

2. Chcę zainstalować php4 i php5 jedno z nich musi być uruchamiane za pomocą CGI? Jeśli tak to które?

3. W przypadku dodania do apache modułów typu mod_rewrite muszę od nowa kompilować całego apache?

4. Czy wirtualne hosty służą do tego, żeby pliki danego użytkownika były w /home/nazwa i do tego miały osobną domene?

5. Czy na tej samej maszynie może być serwer dns?

6. Jeśli planuje zainstalować DirectAdmina to czy instaluje się go po tym wszystkim czy na samym początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Instaluj z paczek .beb - po to są - chyba że potrzebujesz specyficznej konfiguracji

2. Jedno musi być z paczki, drugie prekompilowane, lepiej dać 5 w cgi

3. Nie trzeba, to takie wtyczki jak np. w CMSach czy programach

4. No prawie, np. korzystając z VirtualHostów nie musisz instalować serwera DNS, podpinasz domenę dodając stosowny rekord A

5. Tak. Lecz jeśli masz 1 IP to nie widzę sensu - w ogóle jeśli nie będziesz świadczył usług hostingu to nie widzę sensu większego. LEpiej skorzystać z pkt. 4

6. Najpierw DA - ma w sobie wszystko i aż za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

1. Jarek się pomylił ma być .deb

2. Po co ci 2 php? Ja polecam 5 w dso (jeśli prywatnie) lub fcgi, jeśli użytkownicy postronni.

Reszta j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, obecnie kończę dosyć duży projekt (MMORPG) w php, mysql, idt. i jeśli wszystko wypali prędzej czy później będę musiał postawić sobie dedyka. Chcę na nim mieć coś jak serwer hostingowy tylko, że z pełnym dostępem (directadmin i te inne pierdy). Na serwerze będą wszystkie moje projekty, a niektóre z nich wymagają php4 ze względu na wiek... a nie chce mi się ich edytować, a raczej nie mam na to czasu.

 

Czyli jeśli kupię i zainstaluje DirectAdmina to wszystko mi się samo zrobi? Przyznam, że tego jest masę... szukam po necie i zamiast coraz mnie to mam coraz więcej pytań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

W cPanelu się samo zrobi aczkolwiek jest on dość drogi 120zł/mc.

W DA musisz kilka komend wklepać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie ma tragedii, lubię się uczyć ;) Wydaje mi się to dość dziwne myślałem, że będę musiał wszystko instalować sam, aż mnie ciarki przeszły na widok takiego wyzwania, a tutaj klops ;p Co ewentualnie robi się jeszcze po zainstalowaniu DA? O czym mam poczytać? Czy są tam już takie mody jak mod_security? Jak później wygląda dajmy aktualizacja php?

 

Dzięki wielkie za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak przejrzesz np. te strony 1 i 2 no i to też się przyda 3. Co do mod_security możesz go zainstalować przez ten skrypt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc, już co nie co łapie. Teraz mam pytanie czy serwer VPS będzie dobry do nauki? Generalnie chodzi mi o to czy cała obsługa, instalacja, itd. wygląda identycznie jak na dedyku? Czy jeśli kupię VPS'a z 2 adresami ip będę w stanie postawić na nim serwer dns (włącznie do nauki)? Z tego co rozumiem wirtualizacja OpenVZ od Xen różni się tym, że ta druga daje większy dostęp, między innymi konto root?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co rozumiem wirtualizacja OpenVZ od Xen różni się tym, że ta druga daje większy dostęp, między innymi konto root?

Na obu jest dostęp do roota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×