Skocz do zawartości
Hertzz

Proftpd: VPS i wolne logowanie sie na serwer

Polecane posty

Witam! Posiadam VPS z procesorem 2,8GHz (taktowanie przydzielane dynamiczne, w krytycznych momentach mam gwarantowane ok. 1500Mhz), ram 512 mb (uzywane ~180), swap 1024mb (uzywane ~0) + zainstalowany panel ISPConfig z zainstalowanym wymaganym oprogramowaniem (LAMP etc.). Problem tkwi w tym, ze gdy chce sie zalogowac na serwer, to standardowo pojawia mi sie ponizsze okienko (patrz obrazek), ale nie gaśnie mi ono po upływie max 2-5sek jak w przypadku innych serwerów, lecz po bagatela 20-30sek co jest raczej niedopuszczalne. Nadmienie, że mój hosting (z przeznaczeniem dla znajomych), nie posiada aktualnie ani jednego aktywnego użytkownika (najpierw chce wszystko dopiąc na ostatni guzik).

 

 

 ss1k.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odszukaj plik konfiguracyjny swojego serwera proftpd (jeśli instalowane było z pakietów to prawdopodobnie /etc/proftpd.conf lub /etc/proftpd/proftpd.conf) i sprawdź czy masz w nim:

 

<IfModule mod_delay.c>
        DelayEngine off
</IfModule>

 

Jeśli nie ma - dopisz, zrestartuj proftpd i sprawdź efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie ma - dopisz, zrestartuj proftpd i sprawdź efekty.

 

 

 

Powyższa linijka była w pliku konfiguracyjnym, zmieniłem wartość z "on" na "off", zresetowałem proftpd, jednkaże zero efektów, oczekiwanie jak było długie tak jest... Jakieś sugestie, inne pomysły? Byłbym bardzo zobowiązany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc, wszystko działa; do zamknięcia [sOLVED]

 

PS. działało już po samym wpisie 'DelayEngine off', lecz za szybko probowalem sprawdzac ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×