Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dj Tomas

Domena - oszukaństwo

Polecane posty

Kupiłem domenę u jednego usługodawcy swojego serwera. Nie dość że zarejestrował na siebie to jeszcze nie chce mi przepiąć DNSów :P.

 

Twierdzi że mówił mi że oferta jest kierowana dla osób które mają konta u niego.

 

Zapłaciłem za domenę i niby mam ją dostępną ale tylko na jego serwerze i do tego jest ona na niego zarejestrowana.

 

Domena jest trzyliterowa, łatwa, zdziwiłem się że jest dostępna ale zostałem wykiwany.

 

Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak już jest zarejestrowana na inną osobę, to już nie masz takiej możliwości. Jedynie usługodawca może CI zrobić cesje lub podać kod authinfo, abyś mógł przenieść domene do innego usługodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nawet danych do panelu ponieważ niby wszystkie wykupowane domeny są w jednym panelu podpięte czy coś takiego.

 

Nie oskarżam go o to że chce mi ukraść domenę, chodzi o to że nie mogę przepiąć jej na inny serwer :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem CIę, lepiej by było jak byś ujawnił firmę, u której kupiłeś domene, wtedy postaramy się CI bardziej pomóc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze, ale mógłbyś powiedzieć w końcu co to za dostawca? Bo to co mówisz wydaje się nieco dziwne...

 

EDIT: Widzę, że marczak mnie wyprzedził :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale nie wykupileś domeny w home, tylko u kogoś innego. Nas nie interesuje gdzie jest rejestrowana , tylko u kogo wykupiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No spoko, tyle, że home.pl nie robi raczej takich rzeczy i to ten dostawca coś kombinuje... A nam chodzi o to, co to za firma w której kupiłes Ty domene a nie w której ten dostawca kupił :P

 

EDIT: Marczak znowu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak Wam podam to zrównacie go z Ziemią, a po za tą wtopą, to porządny, wyrozumiały usługodawca..

 

Temat wyjaśniony - doszedłem do porozumienia.

 

Do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i o to nam chodzilo wlasnie :P czy ja wiem czy porządny usługodawca. Porządny usługodawca by nie zamawiał domen na HOME.pl tylko by podpisał umowe z HRD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marczak dokładnie :P większość firm to robi :) ciekawe, że gość rejestruje w home.pl... pewnie jeszcze w promocji domene za 1,1zł brutto  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Oszukało mnie dwóch cyganów, ale nie powiem wam którzy to bo przyjdą skini i spuszczą im należne im manto... Albo piszesz w pierwszym poście jaka firma itd albo nie piszesz wcale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko jak Wam podam to zrównacie go z Ziemią, a po za tą wtopą, to porządny, wyrozumiały usługodawca..

 

Temat wyjaśniony - doszedłem do porozumienia.

 

Do zamknięcia.

 

Oferuję takie usługi za sms`a :)

Mm nadzieję że Ty nie kupiłeś u mnie

Ja takich problemów nie robię :P

 

Podajesz dane dostajesz Passy do home.pl , zmieniasz hasło i ja już nie mam jak edytować domeny :)) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pawel_15 - dokładnie... powinien powiedzieć co za krzaczor robi takie jaja, żeby ludzie się nie nacinali...

 

"a po za tą wtopą, to porządny, wyrozumiały usługodawca.." - śmiać się, czy płakać? Brak mi słów na taką głupotę ludzką. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy kupił domenę w pewnej firmie, nie chcę mówić gdzie bo zostanę posądzony o "atak na konkurencję".

Firma odmówiła zmiany dns, podania danych do panelu w hrd i w ogóle cyrk...

W końcu udało mi się odzyskać hasło za pomocą procedury odzyskiwania hasła w hrd a przy okazji okazało się, że owa "firma" zarejestrowała domenę nie na mail podany przez znajomego ale na login_znajomego@login_znajomego.domenafirmy.pl co w zasadzie może go uzależniać od tej firmy w przyszłości.

Na prawdę nie wiem jakim cudem consulting service współpracuje z czymś takim... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×