Skocz do zawartości
patryk

30 Mbps za 120 zł miesięcznie w UPC

Polecane posty

UPC daje ładny przykład jaki można tani Internet zaoferować gdy się nie dba o kupowanie peeringu do tepsy ;). Myślę, że jak inni providerzy podążą cenowo za UPC to nikt już nie będzie mógł narzekać, że u nas jest wolno i drogo..

 

Komunikat prasowy UPC:

Strategia rozwoju usług internetowych UPC Polska opiera się na wyznaczaniu nowych standardów na rynku, poprzez ich systematyczne unowocześnianie i dopasowywanie do rosnących potrzeb użytkowników sieci. Od 15 kwietnia br., UPC Polska zwiększa prędkości pobierania danych usługi Internet Ultra z 20 Mb/s do 30 Mb/s. Dodatkowo, abonament za Internet Ultra zostaje obniżony do 120 zł.

 

Jednocześnie UPC zmienia parametry wszystkich pozostałych usług internetowych: prędkość pobierania danych dla usługi Internet Student zostaje podwyższona z dotychczasowych 512 kb/s do 1 Mb/s, dla Internet Sprint z 2 Mb/s do 5 Mb/s, a prędkość usługi Internet Turbo zostaje zwiększona z 10 Mb/s aż do 15 Mb/s. Dodatkowo wzrasta prędkość wysyłania danych w usłudze Internet Sprint do 512 kb/s. Wszystkie usługi wolne są od limitów pobierania danych.

 

[...]

Klienci usługi internetowej UPC dzięki wysokim przepustowościom swoich łączy mogą bez dodatkowych opłat oglądać telewizję internetową UPC Live TV (www.upc.pl/telewizjainternetowa), a więc 9 kanałów telewizyjnych: TVN 24, EuroSport, Mini Mini, Animal Planet, CNN, Discovery Channel, Zig Zap/Hyper oraz National Geographic Channel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, 30mbps za 120zł.

 

Może to też dociśnie TPNET w końcu do tańszego peeringu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widzę już ten zapchany peering i ludzi narzekających na UPC że pingi po 200 jak nie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna wada jest taka ze UPC jest niedostępne dla większości mieszkańców miast.

Z tego co się orientuje np. u mnie w mieście jest tylko 3-5 ulic które mają możliwość założenia internetu od UPC...

Z pewnością tak jak w większości miast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naszym obecnym klientom, którzy nie mają umowy promocyjnej możemy zmienić prędkość usługi na ich wniosek. Można to zrobić poprzez lokalne biura obsługi klienta UPC lub telefonicznie.

 

Natomiast klienci, którzy mają umowy promocyjne, mają do wyboru dwie opcje - mogą wybrać wyższą opcję usługi internetowej lub (w przypadku posiadania abonamentu na usługę Ultra 20 Mb/s - red.) dokupić dodatkową usługę (telewizję lub telefon) w UPC i wtedy również otrzymają usługi o nowych, lepszych parametrach zgodnych z obowiązującą od dziś ofertą.

Klienci, którym kończy się umowa promocyjna mogą natomiast otrzymać szybszy internet podpisując umowę na kolejny okres.

 

http://di.com.pl/news/26346,0,30_Mbps_w_UPC_Polska_akt.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adami: UPC jak to kablówka - dobrą dostępność ma tylko na dużych osiedlach w większych miastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam rabat 20 % na każdą z usług więc to jest chyba promo ;]

 

Ale cóż ;) Na 30 MB nie przejdę bo mam jeszcze dobrze w głowie i portfelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile da się w rzeczywistości wycisnąć z tych łączy, bo słyszałem że różnie to z nimi jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja mieszkam w Sopocie i jakoś cały sopot ma możliwośc skorzystania z UPC, nie wiem jak z Gdańskiem i Gdynią, chyba podobnie, ale jak poza 3miastem to juz nie jest tak różowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam 10-tkę w centrum Gdyni (kiedyś centrum Gdańska : ) - z USA ssam 300-500-800 kilobajtów, w Europie 500-1000, w Polsce 800-1000.. oczywiście zależy skąd i kiedy, czasem lepiej jest niż to, czasem ciut gorzej... ogólnie bardzo ładnie chodzi i czuję, że mam 'grubą rurę'.. trochę krzyczałem tu i ówdzie, gdy wprowadzili 20Mbit, ale wydaje mi się, że jak DC dobre, to i udźwignie wielu userów ssących po 2 megabajty prawdziwego ssania... cienkim DC budowanym w piwnicy to i Neostrada zaszkodzi... heh

 

Podejrzewam, że na zachód od Odry co porządniejsze firmy są gotowe na przyjęcie takich przepustowości... tylko u nas zawsze jesteśmy trochę "za murzynami"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie, będę miał 5mbit :P Dużo ludzi narzeka na UPC, ale za tę cenę nie ma tragedii, poważnie. Ja średnio raz w tygodniu muszę zrobić restart modemu, a w przypadku awarii technicy ruszają do roboty bardzo szybko.

 

edit... ale to chyba jednak nie wszystkich dotyczy? :P Dzis jest 15.04 a ja ciagle mam tylko 2mbity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, szkoda tylko, że tego żaden test nie jest w stanie sprawdzić i potwierdzić póki co. Speedtest daje w tym momencie ostro ciała i nawet nowa grafika mu nie pomaga:P

 

Kiedy korzystam z tego neta często myślę, że niby mam te 20Mb/s (już 30) a nic się tak szybko nie ściąga [czasami rapid daje radę przy 20 plikach jednocześnie], ale kiedy przesiadam się na neostradę 2 Mb/s to zaczynam tęsknić ;]

 

Jak bardzo marudzić bym nie próbował, ta zmiana bardzo bardzo mnie cieszy, byle sieć w UPC wytrzymała;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Kurcze u mnie rowniez brak tego operatora .ale za to jest vectra, ale ma gorsza oferte.

Przy neciku from upc to p2p - filmy :P

 

a takto musze sie zadowolic netia 1 mb :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UPC w Lublinie, praktycznie cały czas ściągam 10 Mbps. Jeszcze nie zauważyłem "kopa" do 15 Mbps

 

a nie trenowałeś jeszcze z OVH, FTP i kilka sesji ?:P

 

heh :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale fajnie, będę miał 5mbit :P Dużo ludzi narzeka na UPC, ale za tę cenę nie ma tragedii, poważnie. Ja średnio raz w tygodniu muszę zrobić restart modemu, a w przypadku awarii technicy ruszają do roboty bardzo szybko.

 

edit... ale to chyba jednak nie wszystkich dotyczy? :P Dzis jest 15.04 a ja ciagle mam tylko 2mbity

 

Ja jutro po szkole przedzwonię i się zapytam czy mnie to tyczy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×