Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
leszek3737

pomoc w założeniu firmy

Polecane posty

Witam

 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum

 

Myślę o doszkoleniu sie w hostingu i za jakiś rok otworzeniu firmy hostingowej

 

Na tym wątku będę zadawał pytanie dotyczące hostingu

 

Proszę o wyrozumiałość, ponieważ jest to dla mnie nowa gałąź informatyki, jaką sie zajmuje

 

Będę mieć od 40 do 60 tyś na rozkręcenie interesu

 

Planuje wydać od 30% do 50% na reklamę (strona, pozycjonowanie, reklamy, itp..)

 

Planuje mięć 2 serwery

 

1 Gim, czyli na allegro niska, jakość niska cena ;p

 

2 pro czy profesjonalny hosting

 

 

 

Pytania

 

Łącza: np. ile na 1mb/s można podłączyć użytkowników do serwera a) słabszej jakości(gim) b ) lepszej jakości(pro)

 

pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łącza: np. ile na 1mb/s można podłączyć użytkowników do serwera a) słabszej jakości(gim) b ) lepszej jakości(pro)

 

Na 1Mbit to sobie mozesz podlaczyc laptopa na neostradzie.

 

Twoje pytanie brzmi mniej więcej tak:

Mam milion złotych i chcialbym wybudowac domki dla studentow oraz hotele. Polowe z tej sumy przeznacze na reklame. Ile domkow zmieszcze na 1 arze? Aha, zupełnie nie znam się na budowlance i dopiero stawiam pierwsze kroki, ale czytalem w Muratorze jak sie szpachluje ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada - wynajmij ludzi którzy się na tym znają. Zrobią Ci rozeznanie rynku i pomogą w postawieniu pierwszych kroków.

Bo chyba nie myślisz, że ktoś pomoże Ci za darmo w takich rzeczach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru robić tego sam

Chce dowiedzie się podstaw te go interesu, przeczytałem prawie każdy temat na tym forum dotyczącego założenia firmy

Mam zamiar zatrudnić administratorów którzy skonfigurują i zajmie się serwerem

Ja nie mam zamiaru zajmować się administracją tylko stroną biznesową do tego mi potrzeba znajomość podstaw

Wiec czy ktoś morze mi odpowiedzieć na moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jezu człowieku ta niska jakość a pro jakość to skąd my mamy wiedzieć jaki konkretne parametry składają się na ten Twój rodzaj jakości..wtedy tym bardziej nie da się określić ile postawie userów na 1mbit na jakości a i b..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chodzi mi o konkrety Ilu użytkowników na 1mbit będzie poprawnie działać na serwerze

 

ojej no tu nie chodzi o ilość, dostaniesz nawet lekki atak i Ci się zapcha łącze ...wysyci się pasmo inaczej mówiąc podobnie jak zrobi się ruch ...

Ja nie mam zamiaru zajmować się administracją tylko stroną biznesową do tego mi potrzeba znajomość podstaw

tia .. i zamiast poszukać lektury jako kolejny "green" zakładasz bezsensowny wątek na wht ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łącza: np. ile na 1mb/s można podłączyć użytkowników do serwera a) słabszej jakości(gim) b ) lepszej jakości(pro)

 

pozdrawiam ;)

 

ta, to po co pytasz o coś o co Ci nie chodzi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mając takie pieniądze na start nie widzę sensu pakować się w allegro. Później użerać się z kilkuset dzieciakami którzy wyłożą po 20zł na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam zamiaru robić tego sam

Chce dowiedzie się podstaw te go interesu, przeczytałem prawie każdy temat na tym forum dotyczącego założenia firmy

Mam zamiar zatrudnić administratorów którzy skonfigurują i zajmie się serwerem

Ja nie mam zamiaru zajmować się administracją tylko stroną biznesową do tego mi potrzeba znajomość podstaw

Wiec czy ktoś morze mi odpowiedzieć na moje pytanie

Twoje kroki do biznesu :

-Biznes Plan

-Dostępne Srodki

-Sprawdzenie kosztów Serwerów

-Sprawdzenie swojej podstawowej wiedzy na ten temat

 

Nie licz na to, że otworzysz interes nie mając zielonego pojęcia o tym. Musisz znać chociażby podstawy, bez względu na to czy będziesz sam administrował czy poprzez wynajętego administratora.

Interes chcesz otworzyć za jakiś rok, daje Ci to szanse na poduczenie się trochę Linuxa, Administracji dostępnego oprogramowania potrzebnego do uruchomienia biznesu.

 

No i jeśli zaczynasz z "obcym administratorem" przygotuj sie na ogromne wydatki. Pamietaj jednak, że administrator tylko doradzi co i jak, sam będziesz musiał podejmować różne decyzje. Nie zawsze będą one trafne na początku.

 

No i przy takich funduszch, możesz szybko zyskać ale szybko stracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krok 1

jest ale prowizorka zupełna

krok 2 jak pisałem wcześniej

krok 3

znam dzisiejsze ceny

krok 4

nie miałem nic wspólnego z serwerami oprócz tego kupiłem z 5 hosting i prowadziłem ots na własnym kąpie razem ze stroną i forum ale to było z 2 lata temu

jeżeli chodzi o linux to sam korzystałem przez 3 lata suse i fedory

chociaż tylko do użytku domowego

 

pożyczyłem od kumpla książkę " suse linux enterprise serwer administracja usługami serwera księga eksperta" i mam zamiar sobie kupić serwer jakiś z PIII i mam zamiar na nim ćwiczyć

 

"MZone Group" wielki dzięki za sensowną pomoc

mógłby ktoś polecić jakieś książki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...prowadziłem ots na własnym kąpie...

 

Kąpie? Jeśli moge zapytać, to ile masz lat? :) Bo poważna osoba nie prowadzi OTS'ów, tymbardziej na własnym "kąpie"  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie miałem nic wspólnego z serwerami oprócz tego kupiłem z 5 hosting i prowadziłem ots na własnym kąpie razem ze stroną i forum ale to było z 2 lata temu

każdy może sie pomylić

mam 18 lat

a ots prowadziłem 4-5 lat temu

tia..ładne bajeczki masz:)

a te 40-60 tys to spadek po babci czy kieszonkowe odkładałeś sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w zainstniałej sytuacji muszę zacytować słynny tekst malas'a ;)

 

Jak widzę Twój post, to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Malas

A co Cię to interesuje? Od kiedy to zadaje się takie pytania na forum...

Jeżeli Ty w tym wieku nie miałeś ani grosza to nie znaczy, że każdy nie ma. (no chyba, że jeszcze tego wieku nie przekroczyłeś).

Jeżeli pouczysz się w domu to i tak dużo Ci nie pomoże.

 

A co nas to interesuje? Być może chronimy chłopaczka,który wymyślił mega plan na biznes przed utopieniem wyimaginowanych 60 tys mudżyńskich tazosów.

Zresztą - on chce reprezentować firmę, nie potrafiąc nawet pisać tyle o ile bezbłędnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@leszek

 

po 1 primo

w sumie budżet może być niewielki na start, mozna wydzierżawić coś mądrego

po 2 primo

jak nie potrafisz pisać po polsku to wróć do szkoły

po 3 primo

biznesplan biznesplanem, ale trzeba jakoś na starcie ukierunkować działania - u Ciebie nie widzę nawet podstaw wiedzy ps na suse mało kto stawia hosting ;)

po 4 primo

nie trzeba od razu wydawać 30 tysiecy na reklamę, bo jak nic nie zaprezentujesz klientowi to będzie ona bezsensowną stratą kasy

po 5 primo

skrzyknij ze 2-3 osoby bardziej kumate od siebie (jakis admin, programista czy tam koder, może jakiś pozycjoner i grafik) - jak nie to popatrz ile masz do zrobienia samemu, poczytaj co to panele administracyjne (albo zabierz się za tworzenie autorskiego), zbadaj rynek i przemyśl co możesz dać klientowi żeby przyszedł do Ciebie nie do konkurencji ...

po 6 primo

POWODZENIA

 

 

p.s. @ahes tekst z muratorem miażdży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Malas

A co Cię to interesuje? Od kiedy to zadaje się takie pytania na forum...

Jeżeli Ty w tym wieku nie miałeś ani grosza to nie znaczy, że każdy nie ma. (no chyba, że jeszcze tego wieku nie przekroczyłeś).

Jeżeli pouczysz się w domu to i tak dużo Ci nie pomoże.

Ale o co Ci chodzi. Wszyscy już zauważyli, że kolega zaczyna wyraźnie kręcić a Ty go jeszcze bronisz?

 

Najdmen: co do tekstu Ahesa zgadzam się w 100% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najdmen: co do tekstu Ahesa zgadzam się w 100% ;)

 

Ja również  :) Zaraz temat wyląduje w koszu, to prawie gwarantowane :) A co do tej kasy, o której dyskutujecie - chłopak kręci i zapewne nie ma takiego budżetu, poprostu chce założyć firme, a żeby nie wypaść na forum głupio, to podał taką a nie inną kwotę  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

kup se dedyka w ovh, licke da, sprzedaj pare kont lub oddaj na test (whatever)

i sam zobaczysz przed smak branzy ...

 

pzdr i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może chłopak zamierza w wakacje zarobić pieniądze i już planuje jak je zainwestować? ;) Mając taki kapitał i słabą wiedzę najlepiej kupić gotową firmę (często są na sprzedaż), zatrudnić admina i samemu bawić się w bok i inne sprawy. Wydawanie na reklamę nie ma sensu, i tak nie przebijesz home czy az. Wystarczy podejście fair do klienta i jeden drugiemu powtórzy. Przy takim kapitale będziesz miał przynajmniej rok spokojny, więc na pewno klientów nałapiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×