Skocz do zawartości
varez

Mały VPS pod serwer CS

Polecane posty

Bo tacy jak Ty to niebawem za 2zł będą chcieli 32 sloty na miesiąc.

Nie chce 32 sloty, mialem serwer przez pol roku, 10 slotow, choc moglem wiecej, i bylo mi z tym dobrze.. kwota jest stała od zawsze ile moge dac, i taka zostanie, przeciez wiem ze placic trzeba..

Serwer CS nie jest potrzebny do życia, w dodatku publicznych serwerów są tysiące

Wiem, że nie jest, ja proszę o info - jak nie to trudno.

Serwery ktore stoją - polowa na neostradzie 128, inna część to dzieciarskie klaniki, inne po prostu maja porąbane konfiguracje (zabicie nozem admina = ban).. Gdybym znalazł normalny serwer to na nim bym wlasnie gral. Moj serwer CS mial 17h dziennie 10/10 graczy.

 

chmuri i ~Młody:

DAWNIEJ do csa starczało 50Mhz/slot, po wprowadzeniu nowego protokolu 400mhz procesor gubi sie przy pustym serwerze (mam vpsa 400mhz) :/

 

najdmen:

wszystko jedno czy gra czy nie, moglbym to opisac jako ~1Ghz, 256MB RAM, 2GB HDD, 35GB transferu, w polsce, ok 35zł i by wychodzilo na to samo (pomijajac niemile komentarze bo to przeciez do CS-a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak stary poradnik z HLDS.pl aby namieszać ludziom na tyle w głowach, aby później chodzili po forach i pisali

50 mhz na slot!

 

Czyli rozumiem, że rdzeń Northwood takiego Celerona D o częstotliwości 2.4GHz, o magistrali 400MHz, cache L2 128KB osiąga taką samą wydajność, jak rdzeń Kentsfield w modelu Q6600 który ma identyczne taktowanie jak owy Celeron? Z tym, że ja porównuję tutaj Intel - Intel... W porównaniu Intel - AMD różnica jeszcze większa by była.

 

Śmiać mi się chce jak czytam takie teorie ( :huh: ) ;)

 

Doświadczenia zero, za to najbardziej wygadani na forum. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czuje sie usprawiedliwiony przynajmniej tym ze nie pisze ze trzeba 50mhz/slot (400mhz vps ciagnal smialo 16 slotow, ale pozostalem przy 10 - brakowalo transferu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych 400MHz procesora - nie wiem jak się może serv gubić przy 0 osób online ;) Ja mam 2 servy po 16 na 800HMz i chodza dobrze :) Kwestia konfiguracji i tego, czy masz jakiegoś moda, czy normalny hlds + amx  :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czysty debian na hyperVM + czysty cs,

w momencie kiedy serwer laduje mape - wszystko (caly system) dostaje zamuly.

powstaja lossy 15-25, ping jest ok.

w cs zuzycie proca pisze ok 3 (na pustym - dawniej, na starym cs bylo 0) - ale nie wiem jak to odniesc do wirtualizacji i tego ze faktycznie komp ma pare procesorow..

 

wezme u hitme.net.pl ostatecznie

 

@Mati010 - dzięki za info, czuję się oswiecony:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem co Ty zrobiłeś na VPSie, bo to conajmniej dziwne, aby tak sie to zachowywało ;) W każdym razie HitMe to dobry wybór  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lan Hikari

a ty gdzie masz?

szybko chodzi, ale ich testowy jest zalowy - cos nei tak z pamiecia - nie pozwolil nawet pakietu zainstalowac :/

 

vps jak mowie jest czysty, po reinstalce :/ cos z nim jest nie tak do konca, ale wszystko jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że odkopuje temat, ale mam pytanie:

 

 Czy serwer  OpenVZ 256 z ofery HitMe, byłby dobry do nauki stawiania serwera CS:S i troszkę pojęcia Linuxa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry, że odkopuje temat, ale mam pytanie:

 Czy serwer  OpenVZ 256 z ofery HitMe, byłby dobry do nauki stawiania serwera CS:S i troszkę pojęcia Linuxa?

Raczej tak, no chyba, że będziesz chciał naładować masę pluginów i innych dodatków oraz do tego 32 sloty B)

 

ps. @varez: ja miałem w hitme :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pójdzie ci bez problemu tylko pamiętaj najważniejsze jest myślenie i umiejętność przetwarzania uprzednio wyszukanych informacji na temat tego co chcesz zrobić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

szukam VPS-a pod serwer Counter-Strike 1.6,

potrzebuję ok 1GHz, 256MB RAM, 3GB HDD, i 35GB transferu..

 

Budżet: ok 30-35zł miesięcznie.

 

W takim razie polecam opcje ROOT VPS S OpenVZ na www.statnet.pl

Dostajesz

20 GB przestrzeni dyskowej

512 MB RAM (256 MB gwarantowane)

200 GB miesięczny transfer danych

W cenie nieco wykraczającej poza budżet, ale myśle, że nie aż tak znacząco 44zł.

 

Sam korzystam z ich usług trzymając serwer Counter-Strike'a właśnie i muszę przyznać, że jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam serwery w loogout.pl i nie narzekam. Ostatnio są problemy ze stałym i bierzącym kontaktem obsługi.

 

jeśli potrzebujesz serwer CS, pisz do mnie. Wystawię f-vat.

gg:537733, biuro@mori.pl

 

pozdrawiam,

Dominik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@djmostek - ceny poszły w góre, poza tym serwery gier tylko w niemczech, i z polowa transferu (ten akurat jest duzy ;))

 

Zakupiłem serwer w hitme - jednak wciaz mam ten sam problem z konfiguracja VPSA (nie uslugi hlds) - tj serwera nie widac na liscie, ale tylko w polsce (robilem tcpdump i serwer sprawdza caly swiat, oprocz polski (czasem z pl jest tylko jakis mniejszy dostawca neta)).. Więc tymczasowo zrezygonwalem, i aktualnie poszukuje osoby DOŚWIADCZONEJ w linuksie debianie, a zarazem znajacej sie tez ciut na hlds, prosze o kontakt na gg:2928054 (pisac niezaleznie od statusu :)).

 

a przy okazji, czy jest w polsce Vps (nawet drogi) ktory pozwala na serwery gier poza livenetem i poza gdanskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne,active-hosting.pl

 

do gier nie polecam skoki pingu sa dosyc znaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@djmostek - ceny poszły w góre, poza tym serwery gier tylko w niemczech, i z polowa transferu (ten akurat jest duzy ;) )

 

Zakupiłem serwer w hitme - jednak wciaz mam ten sam problem z konfiguracja VPSA (nie uslugi hlds) - tj serwera nie widac na liscie, ale tylko w polsce (robilem tcpdump i serwer sprawdza caly swiat, oprocz polski (czasem z pl jest tylko jakis mniejszy dostawca neta)).. Więc tymczasowo zrezygonwalem, i aktualnie poszukuje osoby DOŚWIADCZONEJ w linuksie debianie, a zarazem znajacej sie tez ciut na hlds, prosze o kontakt na gg:2928054 (pisac niezaleznie od statusu ;) ).

 

a przy okazji, czy jest w polsce Vps (nawet drogi) ktory pozwala na serwery gier poza livenetem i poza gdanskiem?

Spróbuj się dogadać z Kamilem z Webh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam VPS'a w ncgroup.pl. W tej chwili tego numer jeden, na debianie. Co prawda transferu brakuje, dlatego teraz przechodzę na "wyższy" konfiguracją vps.

Oczywiście serwer stoi na debianie(nie przekonuje mnie redhatowaty centosek ani desktopowe *buntu), co jakiś czas zdarzy się lekka przycinka, ale gra przy 20 slotach chodzi płynnie. Kontakt telefoniczny ok, uptime samego vpsa 100%.

Mogę polecić. Łącze zdaje się 15/15 od zdnet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×