Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Bartosz Gadzimski

Prawne aspekty działalności internetowej.

Polecane posty

Gość Fobi

Witam,

Chcialem zebrać informacje dotyczące prawnych aspektów ważnych przy jakiejkolwiek działalności w internecie, czy to sprzedazy kont hostingowych, czy uslug jak tworzenie grafiki.

Wierze, ze wasze doswiadczenie pozwoli zebrac to wszystko do "kupy" :) i stworzyc przyjemne HOWTO.

Jesli znacie jakies strony, ktore poruszaly te tematy, przepisy prawne itp. prosze umieszczajcie.

 

Zeby bylo latwiej to zadam kilka pytan, na ktore sam nie znam dokladnej odpowiedzi:

1. Gdzie zarejestrowac dzialalnosc gospodarcza (wiem, ze to jest w ksiazkach od np. Podstaw Psiedsiebiorczosci, ale chcialem aby znalazlo sie to tutaj, przypuszczam, ze jesli chodzi o dzialalnosc internetowa nie ma roznic)

2. Kto to jest wlasciciel strony www? (osoba ktora ja stworzyla? ma konto? domene?

3. Czy strona internetowa ma osobowosc prawna? jak to wyglada jesli ma sie firme i sprzedaje konta www to umowa jest na kogo? Czy moze byc na strone?

 

To tak tylko na szybko, aby bylo od czego zaczac, mam nadzieje, ze ulozymy to wszystko w zgrabna calosc.

 

Pozdrawiam

Wasz kochany adminek (lol) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wasz kochany adminek (lol)

 

Mily moj, troche nie ten dzial...

Jestem w Hiszpanii, w ecafe wiec nie przenosze :)

 

Przeniesione - Anth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miales racje - podoba mi sie temat :]

 

Ad.1.

http://www.pit.pl/pages/i/30.php

http://www.ifirma.pl/dla_podatnika_zakladanie.html

http://www.twoja-firma.pl/poradnik-pierwsze-kroki.html

 

Ad.2.

Jak sobie zrobisz garnek z gliny, to kto jest jego wlascicielem ? Gliniarnia, Ty, czy wlasciciele mieszkania w ktorym go trzymasz ? Wybacz, ale napisz dokladniej o co Ci chodzi, bo wlascicielem domeny moze byc inna osoba, konta inna, tresci merytorycznej strony inna, a grafiki jeszcze ktos inny.

 

Ad.3.

Strona internetowa ma taka sama osobowosc prawna jak lewa skarpetka Szeryfa :)

 

Osobowosc prawna to dosyc ogolne okreslenie i mimo ze chetnie bym sie o tym rozpisal, to oszczedze Wam tego i po prostu powiem, ze w przypadku zwyklej dzialalnosci gospodarczej umowe zawierasz z wlascicielem firmy - firma nie ma osobowosci prawnej.

 

Wsrod firm hosingowych widzialem jeszcze spolki cywilne, jawne i z ograniczona odpowiedzialnoscia, wiec jak beda pytania, to napisze co z nimi.

 

A co do pytania, czy umowa moze byc na stronie, to nie rozumiem o co chodzi :roll:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Nie przenioslem bo o 19 juz spalem :) Nie mialem sily.

 

No i po co robisz OT? :) Do pracy marsz! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×