Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
TiteX

Nowe konta FTP ?

Polecane posty

Witam was serdecznie, mam nadzieje że to dobry dział, i że uda mi się skutecznie opisać swój problem :P

 

A więc posiadam serwer dedykowany, z Debianem. I chce tworzyć oddzielne konta FTP ( szczególnie pod pliki do Counter Strike ). A więc odpalam putty, loguje się i dodaje user'a komendą adduser. Np. adduser --home /root/serwer005 serwer005. I później wypełniam dane, daje hasło i jest wszystko O.K. ale.... jak się połącze z FTP z tego konta, to moge sobie wyjść z domyślnego katalogu ( /root/serwer003 ) i spacerować po dedyku.

 

I tu moje pytanie. Jak zablokować tą opcje ? Kwestia CHMODu ?

 

PS: Przy okazji jeśli możecie, to podajcie jaki jest standardowy CHMOD dla katalogu /root/

 

Z góry dziękuje i licze na jakieś trafne podpowiedzi :P

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem z umask'iem, ale nic mi z tego niewychodziło, albo całkiem poblokwałem ( że wogóle zalogować z poziomu stworzonego usera nie szło ), albo użytkownik ten nie widział żadnych plików ( nawet ze swojego katalogu domyślnego [ na przykłądzie : /root/serwer003 ] )

 

DefaultRoot ~ już zrobiłem wcześniej :P

 

Jeśli można prosić, to podaj konkretny umask na /root/ oraz na poszczególne katalogi domyślne stworzonych użytkowników :P

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×