Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nikos

co powinno być na serwerze ?

Polecane posty

witam

 

to mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie, na starcie muszę się przyznać że moja wiedza z zakresu serwerów jest minimalna;

 

chcialbym uruchomić sobie serwer, zakupiłem ostatnio IBM x 360 /4 procesory Xeon 2.7Ghz 16GB ramu 2 dyski SCSI 76GB u160/

 

teraz chcialbym go skonfigurowac i pojawia się problem - kogo bym się nie zapytał - mam na myśli Admina zawsze słysze odpowiedź - napisz mi co byś chciał mieć na tym serwerze - i tu właśnie zwracam się do Was z prośbą o pomoc gdyż nie mam pojęcia co dokładnie powinno być uruchomione na takim serwerze - jakie uslugi /ich nazwy wersje itd/ - czy jest może ktoś kto zechciałby poświęcić trochę swojego czasu i mi opisać;

 

chciałbym mieć na nim strony www, bazy danych, FTP, e-mail, jakiegoś antyspam-a, przydzielanie miejsca na dysku uzytkownikom, do tego chcialbym zeby chodzil mi pod tym python, czy jest możliwość ustawienia tego by np skrypty pythona wykorzystywały maksymalnie moc obliczeniowa 2 procesorów (jeśli skrypt będzie błędny żeby mi nie położyl całego serwera) czekam na Wasze sugestie i podpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Zainstaluj panel DirectAdmin i odpowiednio do konfiguruj według potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @patrys napisał jeśli nie chcesz grzebać i tracić czasu na konfigurację to taki panel jak DirectAdmin będzie odpowiedni. Będziesz miał panel do zarządzania kontami dla Klientów itd. Jeśli nie potrzebujesz takiego panelu to najlepiej zleć to komuś kto Ci wszystko skonfiguruje. Zapraszam do mnie jeśli masz taką potrzebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co zamierzasz miec na tym serwerze? Swoje strony? Hosting dla innych osob?

 

Jesli to drugie to znajdz osobe, ktora sie na tym zna i bedzie wiedziala co robic w roznych sytuacjach, sam sobie nie poradzisz i wiecej stracisz niz zyskasz.

 

Jesli to drugie to admin powinien wystarczyc. cPanel jest drogi ale najlatwiejszy w administrowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesli nie masz doswiadczenia z serwerem to nie trac kasy na kupno dedykowanej maszyny. Jesli nie stac Cie na administratora to proponuje poswiecic min 3 miesiace na nauke obslugi dowolnej dystrybucji Linuxa na swoim komputerze.

 

Oczywiscie bez KDE czyli srodowiska graficznego. W momencie jesli opanujesz juz podstawowe kwestie takie jak instalacja i konfiguracja podstawowych uslug, zarzadzanie prawami dostepu itd mozesz kupic w dowolnej firmie VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem jesli nie masz doswiadczenia z serwerem to nie trac kasy na kupno dedykowanej maszyny.

 

chcialbym uruchomić sobie serwer, zakupiłem ostatnio IBM x 360 /4 procesory Xeon 2.7Ghz 16GB ramu 2 dyski SCSI 76GB u160/

doczytaj najpierw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×