Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
michalk

Działanie skryptu po zamknięciu putty

Polecane posty

Witam!

 

Kolejne błache pytanie. Chciałem napisać sobie prosty skrypt do mierzenia zużycia cpu i RAM i teraz napotkałem spory problem. Mam zpipowaną komendę x która odpowiada za część tego skryptu zapisując zgrepowane dane z top. Wszystko fajnie tylko zapis kończy się po zakmnięciu putty. Wyczytałem, że pomoże tutaj screen. Więc wpisuje:

 

screen -t title

 

Przechodzę do innego okna i tutaj wpisuję moją komendę. Teraz tylko jak wrócić do wcześniejszego okna? Czy po udanym powrocie mogę exitować się i wszystko będzie dalej poprawnie chodzić? Jak mogę później zamknąć to okno, jak wykorzystać kill po ponownym wejściu na putty?

 

To są moje pytania. Z tego co wyczytałem to mogę przejść między oknami przez screen -ls i nastepnie screen -r <nazwa>" ale chyba coś źle robie bo mnie nie chce przenieść do głównego okna.

 

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

screen - otwiera nowe okno (terminal?)

 

jak już w nim jesteś to jak naciśniejsz Ctrl + A + D to wtedy przejdziesz do głównego terminala

 

Wtedy dzięki screen -ls wyświetlisz listę otwartych okien

 

screen -r 1234.pts-0.adfadfaf

 

otwiera wybrany screen.

 

 

 

A tak w ogóle, to zamiast screen bardziej opłaca ci się chyba w crontab to umieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle, to zamiast screen bardziej opłaca ci się chyba w crontab to umieścić.
Niby dlaczego? Nie masz pojęcia na jakiej zasadzie działa jego skrypt, a rzucasz głupimi poradami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią sprawdziłbym skrypt który napisałeś. Mogę liczyć na ostatnią wersję jeśli ją znajdziesz?

 

Dzięki Blueman sporo pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie o niej zapomnialem, wiem ze mam gdzies dwie wersje jedna na "ps", a druga na "sa" jak tylko je znajde to napewno udostepnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×