Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BlueMan

Umowa zlecenie, o dzieło

Polecane posty

Czym między tymi dwoma umowami jest różnica jeśli chodzi o prawa majątkowe, autorskie, itp ?

 

 

Chodzi mi głównie o to, że jeśli wykonuję dla kogoś stronę www, to jaki typ umowy powinienem podpisać, abym potem nie miał problemów, że podobny/identyczny kod komuś innemu sprzedałem.

Trudno przecież na 10 sposobów pisać klasę odpowiadająca za zarządzaniem sesją w systemie, czy coś :|

 

Jakie kruczki w związku z tym (prawo autorskie do odsprzedywania kodu) są z tym związane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czym między tymi dwoma umowami jest różnica jeśli chodzi o prawa majątkowe, autorskie, itp ?

 

 

Chodzi mi głównie o to, że jeśli wykonuję dla kogoś stronę www, to jaki typ umowy powinienem podpisać, abym potem nie miał problemów, że podobny/identyczny kod komuś innemu sprzedałem.

Trudno przecież na 10 sposobów pisać klasę odpowiadająca za zarządzaniem sesją w systemie, czy coś :|

 

Jakie kruczki w związku z tym (prawo autorskie do odsprzedywania kodu) są z tym związane?

po co kombinowac.

 

poszukaj w internecie gotowej umowy wykonania strony www i to wszystko.

 

Kazdemu klientowi wykonujesz stronę www np. w oparciu o ten sam Twój kod źródłowy a prawa utorskie są Twoje. Nikt nie może Twojego kodu rozpowszechniać.

Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale dajesz klientowi mozliwość uzywania tego kodu a nie sprzedajsz mu go z prawami autorskimi.

Pamietaj: Umowa to podstawa, a jakie tam dasz paragrafu to Twoja sprawa.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale dajesz klientowi mozliwość uzywania tego kodu a nie sprzedajsz mu go z prawami autorskimi.
Fachowo to się nazywa licencja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×