Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Taigher

Który VPS pod hosting i streaming Flash?

Polecane posty

Witam,

 

Poszukuję sprawdzonego serwera VPS działającego w Polsce. Warunki to: rzetelny dostawca działający długi czas na rynku, mała awaryjność, dobry support, dobre zabezpieczenia, szybkie łącza, ulokowany w datacenter, duży limit transferu, transfer tylko po Polsce, niskie pingi, panel administracyjny, możliwość instalacji modułów do Apache (lub lighthttpd), przystępna cena :D

 

Możecie mi coś polecić konkretnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oceniam ze niezbedne bedzie bezposrednie wpiecie do tepsy z uwagi na to, iz duza czesc uzytkownikow bedzie zapewne korzystala z neostrady.

 

Cenowo oczywiscie najtaniej jak sie da :D

 

Trudno mi powiedziec, ile cpu i ramu zuzyje serwis z filmami Flash przy powiedzmy min. 20 osobach ogladajacych jednoczesnie filmy na stronie w warunkach strumieniowego przesylu danych. Oceniam ze moze byc z czasem tego sporo, na poczatek standardowo 5-10%. Z dotychczasowych doswiadczen jakie mam wynika, ze jesli chodzi o cpu i ram mozna sie zmiescic w standardzie, natomiast potrzeba bardzo duzo transferu i szybkie lacze z siecia.

 

Transfer wiec na pewno spory. Minimum 100 GB na poczatek z opcja dokupienia w miare wzrostu popularnosci pakietow po 100/200 GB do 500 GB/1 TB i wiecej (testowane na serwisie dostarczajacym wideo we Flash progresywnie).

 

Dlatego, zgodnie z pytaniem, interesuje mnie zarowno konkretna oferta, jak i polecenie sprawdzonego dostawcy VPS pod tego typu usluge, ktory nagle nie zniknie z rynku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwie się, że 5-10% jedynie potrzeba procesora... .

 

 

VPS - wiesz, że trzeba to samemu konfigurować? Albo zapłacić za administracje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz bezpośredniego wpięcia do TP... to nie chcę bluźnić, ale ja przynajmniej nie znam takiej oferty. A zresztą nawet jeżeli była by taka to za 100GB musisz liczyć przynajmniej te 50zł. (Minimum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestań blumsien przecież on zna się na tym..... pamiętasz jak rozmawialiśmy na meetingu jak dobrze programuje ... :D Chcesz vpsa w Polsce z wpięciem do tp z początkowym 100gigowym transferem, zakładam że nie będzie tam żadnych niewłaściwych treści w tym streamingu więc polecił bym z mojej stopki pacnąć albo wysłać pw i się zapytać czy takiego ktl chcą :D mają serwery w poslce dobre łącze w DC location Gdańsk więc myśle że Ci się to spodoba. Ale najpierw do nich napisz PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnei jak pisze malu, raczej znajdziesz usługodawcę z wpięciem do któregoś z punktów wymiany(plix acix) z TPNETEM osobiście nie kojażę żadnej oferty VPS.

 

@UP

z tego co mi wiadomo vpsy hitme są w nephaxie, a nephax nic nie mówi o tpnecie :D

http://nephax.com/data-center

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj sorki :D Ale myślę że bez tpnetu będzie to ładnie śmigać, tak jak najdek napisał PL-IX wystarczy w zupełności :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury... :-))

 

@autor tematu - rozumiem, że można nie znać się na pewnych kwestiach. Ale żeby nie wiedzieć czego się chce ... :-PP

 

@chmuri no skoro już tak ładnie doradzasz... to zdobądź trochę wiedzy. Bo ja rozumiem, fajnie się czasem pośmiać z takich jak Ty co wypisują bóg wie co... nie widząc o czym piszą, ale robi się to nudne.

 

Ku gwoli ścisłości - nikogo nie próbuję atakować bo prostu poziom merytoryczny tego tematu spada. A póki nie jest na dnie ... to warto sprostować parę rzeczy(możliwe ktoś będzie tak uczynny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, przyznam ze nie wiem ile potrzeba ramu ani mocy cpu, by taki serwis dzialal sprawnie. Dotychczas mialem doswiadczenia z dzialaniem takich stron na serwerze wspoldzielonym. Dlatego zadalem pytanie w tym temacie i sadzilem, ze jestescie w stanie mi doradzic jakies dobre rozwiazanie.

 

Pomyslalem o VPS, gdyz jest to wyzszy poziom anizeli zwykly hosting na serwerze wspoldzielonym, ktory jak sadze spelni moje oczekiwania co do mozliwosci instalacji modulow apache, a jednoczesnie nie chce serwera dedykowanego, gdyz to z kolei jest za wysoki poziom jak na moje potrzeby i doswiadczenie :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, przyznam ze nie wiem ile potrzeba ramu ani mocy cpu, by taki serwis dzialal sprawnie. Dotychczas mialem doswiadczenia z dzialaniem takich stron na serwerze wspoldzielonym. Dlatego zadalem pytanie w tym temacie i sadzilem, ze jestescie w stanie mi doradzic jakies dobre rozwiazanie.

 

Pomyslalem o VPS, gdyz jest to wyzszy poziom anizeli zwykly hosting na serwerze wspoldzielonym, ktory jak sadze spelni moje oczekiwania co do mozliwosci instalacji modulow apache, a jednoczesnie nie chce serwera dedykowanego, gdyz to z kolei jest za wysoki poziom jak na moje potrzeby i doswiadczenie :D )

 

Tyle że jezeli dedyk przekracza Twoje możliwość to vps również bo obsługa jest prawie taka sama:)

Generalnei nie wiem jakie możliwości rpzekracza, bo jeżeli finansowe to managed też je przekroczy, a jeżeli wiedza to śmiem twierdzić że skoro dedyk je przekracza vps root również będzie miał podobne odzwierciedlenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam hosting wspoldzielony, lecz potrzebuje uslugi, ktore daje wieksze mozliwosci. Mialem rowniez serwer dzierzawiony - to rozwiazanie okazalo sie byc nieco na wyrost w stosunku do aktualnego poziomu rozwoju uslugi wolniejszego niz zakladalem, jak i parametrow, ktore posiadal (lacze 1 mbit). Cena oczywiscie tez jest istotna.

 

Zainteresowalem sie VPS, gdyz byc moze jest to rozwiazanie optymalne. Oczywiscie opinie na forum moga to zweryfikowac, czego oczekuje od Was :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli serwis ma być z filmami Flash to co za różnica czy będzie to PL czy jakieś ovh ,niemcy itp zresztą strona może być w PL a same filmy mogą lecieć już z zagranicy gdzie za marne grosze dostaniesz setki GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebuje PL to PL, choć w PL zjedzą go rachunki za transfer ;) hitme chyba coś miaeli na wzór w/w oferty jaką szukasz tak przynajmniej pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×