Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sizar

Czy ten VPS podoła?

Polecane posty

Chcę zamówić VPS-a lub dedyka w exportalu. Serwis, który na nim stanie będzie generował (nie na samym początku, ale z czasem) ok. 100 000 userów / miesiąc i ok. 1mln. odsłon. PHP+mysql+mało ważące zdjęcia, bez zbędnych fajerwerków, streamingów, filmów itp. Co wybrać? I czy ten wybór pozwoli przetrwać ewentualne 10 000 userów w ciągu dnia, by nie zdarzył się wykop effect (przezorny zawsze zabezpieczony) )?

Ostatnie pytanie - DA i cP. Wcześniej używałem cP ale na zwykłym hostingu, więc nie orientuję się w pełnej jego funkcjonalności i wyższości/niższości nad DA.

 

Konfiguracje serwerów:

 

VPS to:

Intel Core 2 Quad Q 9300 - niestety na stronie nie ma podanego przydziału procesora na VPS-a

Gwarantowany RAM: 1 GB

Burst: 2 GB

Dysk: 40 GB

Transfer 1 TB/miesiąc

2 adresy IP

Cena: 89 zł

 

Dedyk to:

intel C2D E4500 2.2GHz

RAM: 2 GB

Dysk:250 GB

Transfer: 1 TB

Cena: 269zł

 

Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na starcie w ogóle bym sobie nie zawracał głowy, przecież piszesz że liczba odwiedzin jest przyszłością i teoretyzujesz.

 

Ad1 Weź DA.

Ad2 Weź VPS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na starcie w ogóle bym sobie nie zawracał głowy, przecież piszesz że liczba odwiedzin jest przyszłością i teoretyzujesz.

 

Ad1 Weź DA.

Ad2 Weź VPS-a.

 

OK, dzięki. Po prostu chciałbym uniknąć sytuacji, w której po kampanii reklamowej użytkownicy wchodziliby na przeciążony i nieodpowiadający serwer. Niestety z VPS-ami i dedykami jako serwerami www, nie miałem wcześniej do czynienia i nie wiem jakie obciążenia są w stanie wytrzymać. Może nawet wymagania o których pisałem spełnia zwykły hosting, a ja się na wojnę z muchą wybieram z całym arsenałem środków owadobójczych, zamiast po prostu kupić gazetę. Wiem, że wydajność zależy też od samego oprogramowania (apache,nginx), ale chciałem spytać tylko o stronę sprzętową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×