Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Mruczek

Neostrada - nowa klasa adresowa

Polecane posty

Gość Mruczek

Po ponad 5 latach bez narzekania na Neostradę, dziś muszę trochę pomarudzić.

Rano (po ponad 20 minutach prób łączenia się) mój router dostał IP z "nowej" puli IP:

 

79.191.0.0/16

 

W sumie nic dziwnego (adres jak każdy inny) gdyby nie to, że chyba znów jest powtórka ze sławnego 83.* :-D

Otóż znów nie działają niektóre strony, przykładowo: ovh.pl, my.opera.com, gem24.pl i tp.pl (SIC!), które przez proxy tpnet działają OK.

 

Mam wobec tego pytanie do posiadaczy Neo. Czy tez macie podobne problemy, jeśli macie IP z puli 79.191.0.0/16 ?

 

ADD: Neo w Krakowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Ja od dawna dostawałem 83.29.*.*, więc mnie trochę zdziwiło. Bardziej zastanawiają mnie jednak te niedziałające strony, zwłaszcza tp.pl i orange.pl :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mruczek: Akurat Neostradzie jako takiej nic do tego, że ktoś gdzieś sobie lata temu powycinał nie to co trzeba i zapomniał o wszystkim :P.

 

Im szybciej zwrócisz uwagę posiadaczom niedokonfigurowanych routerów/serwerów (aż dziwi, że OVH tego np. nie dopilnowało), tym szybciej wszystko będzie działać. Oczywiście troche żal, że TP też nie dopilnowała przycięcia bogonów jesli chodzi o serwer z ich stronę domową, ale pewnie znając wielkość tego molocha to osoby odpowiedzialne za strony www w życiu nie widziały się z tymi z NOC ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

No to OVH ma niezły bajzel w konfiguracjach, skoro strona ovh.pl nie "działa", ale już jeden z dedyków u nich ulokowanych już wpuszcza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm ja za to mam ciekawą sytuację, bo moje neo korzysta z dwóch róznych puli IP i raz mam 83.26 a raz 79.185. Z każdym połaczeniem te pule zmieniają się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×