Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Traffic

Kilka ogólnych pytań...

Polecane posty

Witam!

Zacznijmy moze od tego, że ten temat nie został założony przezemnie, że tak powiem z "niewiedzy". Chodzi mi o to, aby ludzie, którzy znają biznes i są w temacie, zasugerowali bądz podpowiedzieli co jest Dobrze a co Źle. Na początku powiem tak, mam plany (powtarzam P.L.A.N.Y), na dosc poważna inwestycje, i pomyslalem, że zadanie kilku pytań jak już wyżej powiedzialem - ludzią znającym biznes - nie zaszkodzi. Mianowicie dogadalem się z miejscowym ISP o wykorzystanie jego zasobów. Posiada on ATM o predkosci 40mb down/up symetrycznie, z czego wykorzystuje około 11mb na upload. Reszta uploadu pozostaje wolna. Inwestycja hostingu w czesci została już poczyniona przez kogos innego, ale nie została dokonczona, i tak został zamontwany przelacznik ATM-> ETHERNET oraz router Cisco (prawdopodobnie serii 6500, nie jestem pewien). Łącze jakie narazie mozna wykorzystac to 29mb uploadu. Jeżeli byłoby to konieczne mozna to podciagnac do 95mb łącznie. Posiadam serwery o łącznej pojemności dysków ~5000GB. Proszę powiedzcie czy hosting na takim łączu, jest wykonalny ? Załóżmy teoretycznie, że polowa klientow ma konta 1gb a druga 2gb. Proszę o szacunkowa kalkulacje wszystkiego z waszego doświadczenia. Dodam tylko, że łącze nie posiada żadnych limitów.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok 300 osób na jedną maszynę upchniesz.

 

zalezy jaka moc maszyny - celeron 400MHz nie uciagnie duzej ilosci osob w porownaniu do C2Q :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maszyny to 2 x Xeon Quad, 8GB RAM

 

Czy jest sens aby UPowac RAM na 16GB ?

 

Mówisz ok. 300osób na maszynę, na maszynę, chciałbym wiedzieć ile osób na łącze, zakładając, że konta po 1/2GB. Maszyny nie mają dla mnie znaczenia, ponieważ jestem w stanie kupić lepsze w razie potrzeby. Chciabym wiedziec orientacyjnie ile osób na łącze upu ~30mb. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maszyny to 2 x Xeon Quad, 8GB RAM

 

Czy jest sens aby UPowac RAM na 16GB ?

 

Mówisz ok. 300osób na maszynę, na maszynę, chciałbym wiedzieć ile osób na łącze, zakładając, że konta po 1/2GB. Maszyny nie mają dla mnie znaczenia, ponieważ jestem w stanie kupić lepsze w razie potrzeby. Chciabym wiedziec orientacyjnie ile osób na łącze upu ~30mb. Pozdrawiam

 

 

dyski jakie? SAS? bo nie ma sensu ładować do takich procków SATA2 ;D 8 GB styknie.

300 osob na maszynę... nie ma takiego w ogóle wyznacznika.. nie znasz sie na konfiguracji.. nie jesteś administratorem co widać.. wsystko zależy od konfiguracji serwera... wiadomo, że bdb skonfigurowany utrzyma np: 500 osób online (przykład), a źle 100.... nie ma rachunku do tego :)

Co do łącza też nie ma... wszystko zależy od ilości/wielkości pobieranych plików itd. i ilości osób ściągających to na raz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

300 osób na quadzie i 8GB ramu ?

 

Normalnych kont bez oversellingu wejdzie o wiele wiele więcej :P A jakby to dać na SAS no to już całkiem miodzio.

Łącze styknie - ale proponuję nie stawiać serwerów na jednym operatorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich maszynach są dyski Sata2 z 32mb cache, NCQ etc. Jak juz wspomniales nie jestem administratorem, ja jestem od tego, aby wszystko zdało egzamin i wszystko było zgrane. Do administrowania serwerami chcem zatrudnic odpowiednie osoby.

 

..::EDIT::..

 

Co do łącza.... nie będe tutaj owijał, powiem szczerze ... to jest Polska. Chcielismy BGP, z GTS lecz, swiatlowod od energetyki jest doprowadzony do energetyki i nigdzie wiecej. A GTS dzierzawi swiatlowody od energetyki ( w nasze j okolicy). I jak wiadomo szef energetyki to człowiek z epoki komuny, i niestety wszelkie nowoczesne technologie są mu obce, i ma klapki na oczach. Trzeba czekac na zmianę szefa, wtedy coś z tego będzie. To jest Polska. ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak są tam dyski sata to szkoda maszynki, warto pomyśleć o czymś szybszym np. na MySQL-a.

 

 

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@webh.pl

Niebardzo rozumiem :/ wiec warto zostawic ten serwer z hdd sata czy zamienic go na serwer MySQL czy tez poszukac dodatkowo czegos na mySQL.

 

@ertcap

ATM jako technologia, cale łącze idzie do tepsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie warto dołożyć coś szybszego pod MySQL-a. Dyski SATA mogą być np. na pliki stron, logi i system.

 

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ATM jako technologia, cale łącze idzie do tepsy.

Licz sie z tym, ze czesc sieci osiedlowych nie ma lacza do Tepsy i ruch idzie przez zagranice. Procentowo jest to maly odsetek ale jednak jest. Tepsa kaze sobie placic za dostep do jej sieci dosc duzo, a z racji tego, ze nie ma tam prawie w ogole contentu to male firmy isp nie musza sie przejmowac utrudnionym dostepem do jej sieci (via Frankfurt).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z założonego przeze mnie tematu, zapytam o jedną rzecz.

Chciałbym postawić również własny serwer DNS, czy polecacie osobny serwer do takiego rozwiązania ? Czy może nie warto bawić się w zakup nowego sprzętu ? Jeżeli warto to jakiej konfiguracji ? Myślałem o tym, aby postawić taki serwer wraz z MySQL, na jednym mocnym sprzęcie. Bo jak już wcześniej @webh.pl wspominał przyda się osobny serwer na MySQL.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×