Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Rafix

allegro.pl a aukcja.onet.pl - jak to dziala ?

Polecane posty

Witam,

Nie wiem czy w dobrym miejscu umiescilem ten temat, jezeli nie to prosze moderatora o przeniesienie.

 

Od jakiegos czasu interesuje mnie na jakiej zasadzie dziala aukcja.onet.pl, bo jest to w zasadzie allegro z wstawionymi wstawkami onetu, ale zarowno adres serwisu jak i wszystkie linki rozpoczynaja sie od aukcja.onet.pl a nie allegro.pl, a nie wydaje mi sie zeby byly to oddzielne, na biezaco aktualizowane serwisy - po prostu za duzo roboty...

 

Czy jest to jakies przekierowanie domeny? W jaki sposob mozna cos takiego zrobic "u siebie" ???

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To proste - podpisujesz z allegro umowe, placisz kilka milionów zł i już masz allegro u siebie - banalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To proste - podpisujesz z allegro umowe, placisz kilka milionów zł i już masz allegro u siebie - banalne :)

 

Raczej allegro placi tobie np. za rejestracja od Ciebie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie takich odpowiedzi sie spodziewalem... Byc moze Panowie zle mnie zrozumieli wiec postaram sie dokladniej wytlumaczyc o co mi chodzi.

 

Interesuje mnie w jaki sposob mozna udostepniac wlasny serwis lub jego czesc na zasadzie wspolpracy allegro.pl z aukcja.onet.pl - jak technicznie mozna dokonac takiego przekierowania.

 

Prosze o odpowiedzi osoby, ktore maja jakas wiedze na ten temat.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, łączysz się po TCP/IP do bazy danych...

 

Kiedyś widziałem podobne rozwiązanie łączące firmę budowlaną z pasażem handlowym wp - onet łączył się z bazą danych która stała na serwerze w biurze firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurdziol: nie masz kompletnie pojecia o czym piszesz :)

 

Mam. Wiem to z prawie bezposredniego doswiadczenia.

Oczywiscie aby taka wspolpraca byla mozliwa trzeba byc odpowiednio duzym serwisem czy witryna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

adx -> przy takim rozwiazaniu to trzeba skopiowac wszystkie skrypty na konto klienta i prowadzic tylko centralna baze danych, a mnie interesuje rozwiazanie, w ktorym mam na jednym serwerze aplikacje i baze danych i udostepniam calosc innym serwisom na zasadzie podobnej do wspolpracy ww. tzn. tak, zeby ktos z zewnatrz nie widzial, ze cala aplikacja znajduje sie na innym serwerze pod inna domena. Da sie to zrobic?

 

Potrzebne mi jest takie rozwiazanie, ktore pozwoli udostepniac aplikacje i baze danych teoretycznie nieskonczonej liczbie klientow tak, by ewentualne zmiany w aplikacji dokonywac tylko w jednym miejscu a nie na wszystkich kontach klienta a przy tym zeby wygladalo to tak, jakby kazdy ze wspolpracujacych klientow mial wlasna aplikacje - czyli tak jak aukcja.onet.pl.

 

W jaki sposob mozna to zrobic? Jakies przekierowanie domeny z serwisu klienckiego na aplikacje centralna ? Moze jakies inne pomysly ?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu laczysz subdomene z inna IP. (Ja to robie u mojego registrara.) Pozniej na serwerze tej danej IP wpisujesz wpis VirtualHost z wybrana konfiguracja do httpd.conf (lub do innego pliku jak np. "subdomeny.conf", podlacz go wtedy wpisujac "Include conf/subdomeny.conf" do httpd.conf).

 

Aplikacje piszesz tak, ze zakladasz katalogi:

 

/home/www/app/client1/

/home/www/app/client2/

etc.

 

Kazdy folder wczytuje sobie glowna aplikacje (w PHP np. "include('../includes.php');"), a design dla kazdego z klientow siedzi w template'ach w jego katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×