Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
codemaster94

Sieć bezprzewodowa w małym mieście

Polecane posty

Wymyśliłem że jak będę już pełnoletni (obecnie mam 14 lat), załażę sieć bezprzewodową w moim mieście. Bez żadnych umów i zobowiązań, płatności przelewem lub SMS. Teraz chciałbym dowiedzieć się jak to miało by działać. Jaka antena objęła by swoim zasięgiem 5km zabudowanego terenu??? Co musiał bym zainstalować na serwerze, chodzi mi o system (myślałem o FreeBSD lub Debianie) i oprogramowanie do rozdzielania dostępu??? Wiem że każdą antenę (planuję postawić trzy, aby objąć całe miasto w miarę dobrym zasięgiem) trzeba podłączyć do osobnego rutera, jak w takim razie można zapanować nad siecią??? Chciałbym mieć jakiś panel administracyjny do zarządzania siecią, (mogę go sam napisać, znam PHP), ale jak w takim razie komunikować się z programem rozdzielającym dostęp klientom do neta??? Co do neta, czy na początek wystarczyło by 24mbps z Netii lub TP??? Na razie pytam czysto teoretycznie, ale chciałbym zrobić coś takiego w wirtualnej maszynie. Jednak nie chodzi mi tutaj o rozdzielenie neta po domu, bo to jest żałośnie proste:D Chodzi mi tutaj głównie o oprogramowanie do rozdzielenia dostępu, i panel administracyjny. Proszę nie pisać tutaj żebym wynają jakąś firmę do konfiguracji serwera!!! Pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

netia lub TP ? zwykły internet na modemie ADSL ? na nim chcesz sieć robić ?

Do takiego przedsięwzięcia musisz mieć wpięcia światłowodowe minimum dwa.

Chyba niebawem szkoła średnia cię czeka możesz wybrać kierunek techniczny a później studia przez ten czas się nauczysz tego i owego no i w tedy pomyśl nad tym rodzajem biznesu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie i napisz za jakies 3 lata

przez 4 lata jakie masz czekac do osiemnastki wsyzstko sie jeszcze 100 razy pozmienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do takiego przedsięwzięcia musisz mieć wpięcia światłowodowe minimum dwa.

 

Ta... i bezpośrednie wtyki ze wszystkimi operatorami ISP w PL.. ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Światłowód:D

Pewnie jeszcze z NASK:D

Wystarczy parę modemów ADSL z NETII i TP.

To jakie oprogramowanie musiał bym zainstalować???

Jak kontaktować się pomiędzy skryptem CGI a serwerem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Światłowód:D

Pewnie jeszcze z NASK:D

Wystarczy parę modemów ADSL z NETII i TP.

To jakie oprogramowanie musiał bym zainstalować???

Jak kontaktować się pomiędzy skryptem CGI a serwerem???

 

Tak jak ktoś już napisał..wróć jak będziesz pełnoletni bo wszystko się x razy zmieni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahah, najs...

Co nam więcej powiesz?

 

"Jak kontaktować się pomiędzy skryptem CGI a serwerem?"

Dowiedz się do czego służy CGI :)

No niech stracę oświecę Cię, CGI służy właśnie do kontaktu klient->serwer. A więc i pośredniczący skrypt->serwer :)

 

WebSkeczTalk.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może się zmienia, ale jednak chciał bym popróbować (pobawić się w konfigurację serwera itp.)!!!

Jak chcesz sie pobawic to zacznij od darmowego swiadczenia uslug - dopiero jak dojdziesz do jakiegos poziomu i bedzie Ci sie chcialo dalej z tym uzerac to wtedy sciagaj pieniadze. Do wystartowania starczy Ci zwykle lacze adsl + stary pecet z linuksem + AP na 2.4GHz. Polecam pojsc na trzepak.pl i tam sie popytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to wez wojka google i poczytaj o wifi

nie ma sensu wszystkiego teraz obmyslac skoro za 4 lata wszystko bedzie inaczej

moze w kazdym miescie bedzie darmowe wifi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi zamiast się zemnie wyśmiewać.

Wiem do czego służy CGI, chodziło mi bardziej oto jak z poziomu PHP włączyć komuś dostęp do neta itp.

Mam rozumieć że nie dowiem się jaki jest najlepszy program do dzielenia łącza???

$ertcap - właśnie tak chcę zrobić, najpierw na próbę serwer i ruter ze standardową antenką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomóżcie mi zamiast się zemnie wyśmiewać.

Wiem do czego służy CGI, chodziło mi bardziej oto jak z poziomu PHP włączyć komuś dostęp do neta itp.

Mam rozumieć że nie dowiem się jaki jest najlepszy program do dzielenia łącza???

$ertcap - właśnie tak chcę zrobić, najpierw na próbę serwer i ruter ze standardową antenką.

Przecież napisał Ci żebyś zapytał na trzepak.pl.. tam na pewno dużo lepszych speców niż tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×