Skocz do zawartości
Mescam

APC vs. eAccelerator

Polecane posty

Bry.

 

Wiem, że troszkę ten temat nie pasuje do tego działu, ale padło losowo :P

 

Chciałbym usłyszeć Wasze opinie na temat w/w skryptów.

Jakieś prywatne benchmarki, etc (w necie takie nudne są).

 

Podobno eAccelerator nie jest już rozwijany, tak?

 

Pisać ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno eAccelerator nie jest już rozwijany, tak?

 

nierozwijana to jest wczesna wersja eAcceleratora o nazwie Turck MMCache. Gość co go napisał został zatrudniony w Zendzie i olał ten projekt.

 

Jesli chodzi o eAccelerator to u mnie jest dziwna sprawa. Wszedzie pisze się o tym że potrafi zwiekszyc szybkosc wykonywania skryptów nawet 10x a u mnie z włączonym eAcceleratorem szybkosc jest taka sama jak z wylaczonym. Dziwne bo eAccelerator jest zainnstalowany prawidłowo, w /tmp/eAccelerator tworzą się pliki z cachem a szybkosc normalna. Uzywam Apacha 2 i php jako modul.

 

Czy u kogos z Was jest podobnie?

 

APC nie testowalem.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam ustawione żeby używał tylko pamięci ram. Efekt - strona bez eacceleratora generuje się 0.2-0.3s, z 0.03-0.06 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście mam ustawione żeby używał tylko pamięci ram. Efekt - strona bez eacceleratora generuje się 0.2-0.3s, z 0.03-0.06 :wacko:

 

Możesz podpowiedzieć jak to ustawić? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eaccelerator czy APC czy xCache głównie służy do odciążenia procesora serwera, gdyż skrypty nie muszą być każdorazowo liczone.

To przyspieszenie paro krotne mogło być zauważalne w dobie starych procesorów, teraz procesory są bardzo szybkie, a cache służy głównie po to by odciążyć procesor.

Używam tego i tego. Obydwa działają podobnie, jednak większe zaufanie mam do eacceleratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eaccelerator.shm_size="128"
eaccelerator.shm_only="1"
eaccelerator.keys = "shm_only"
eaccelerator.sessions = "shm_only"
eaccelerator.content = "shm_only"

 

Coś takiego :) pisz na pw w razie pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APC ma być wbudowane w PHP 6 (choć domyślnie wyłączone). Warto się zastanowić w takim kontekście.

 

Wbudowywanie aplikacji nie ma sensu jeżeli wyjdzie nowa wersja to co zrobisz? W końcu nowe wersje to nie jest zawsze to samo.

 

Gdy chodzi o phpbb by przemo to czas ładowania u mnie bez eaccelerator to 2,5 sek a z eaccelerator 0.06 sekundy widać różnice w przypadku ciężkich skryptów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wbudowywanie aplikacji nie ma sensu jeżeli wyjdzie nowa wersja to co zrobisz? W końcu nowe wersje to nie jest zawsze to samo.

 

Ale ja mówię o tym: http://wiki.php.net/todo/php60

APC
1. include APC in the core distributions (turned off by default) and switch to mmap as default shared memory storage.
2. ability to move autoloaded main classes in apc's class lookup preventing the overhead of doing the inheritance process all the time.[/list]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wbudowywanie aplikacji nie ma sensu jeżeli wyjdzie nowa wersja to co zrobisz?
Podejrzewam, że nowe wersje będą pojawiały się tylko i wyłącznie razem z nowym PHP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×