Skocz do zawartości
rotflmao

Jaki VPS/dedyk do P2P, BNC i może www?

Polecane posty

Witam.

 

Na początku chciałbym zaznaczyć, że jestem zielony, jeśli chodzi o VPSy, RPSy i serwery dedykowane i do tej pory nigdy nie wyszedłem poza webhosting. :P Szukam czegoś rozsądnego do torrentów z prywatnego, elitarnego trackera. Zamierzam zablokować dostęp do serwera dla obsługi, a także zastosować szyfrowanie TrueCrypt dla bezpieczeństwa. Chcę sobie trochę podbić ratio. Oczywiście nie mam zamiaru wykorzystywać całej przepustowości i transferu, bo byłoby to nierozsądne. Nie jestem elite uploaderem, udostępniam zazwyczaj 2x to co ściągnąłem, a więc tyle co przeciętny użytkownik, więc obciążenia raczej za dużego robił nie będę. Chciałbym oprócz tego postawić tam też przy okazji BNC i może www. Co możecie polecić mi w miarę rozsądnej cenie (do 100zł) do tych celów? Czy dedyk jest do tego potrzebny? Może wystarczy jakiś sensowny VPS lub RPS? Jak na razie skłaniam się ku Kimsufi. Czy to dobry wybór? Dobrze by było, gdyby ilość miejsca na dysku wynosiła co najmniej 20GB. I tak przy okazji, jaki system będzie do tych celów najlepszy dla początkującego? Ubuntu Server, Debian, firmowa dystrybucja OVH release 2, a może jeszcze coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH i torrent?! :P

 

A tak swoją drogą, to płacić ponad 100 zł za torrenty to skrajne fraj... I tak na marginesie "prywatny elitarny tracker" + TrueCrypt to zajeżdża pedofilią lub czymś równie legalnym. Ci dewianci stosują takie metody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie pedofile takie cos stosuja, moze chlopak ma fiola na pukncie prywatnosci ... zreszta czy to wazne? Znowu zaczynamy podobny temat jak byl na temat warezow? ... ehh.

 

Wracajac kolego OVH mozesz skreslic z listy ... Zainteresuj sie czyms z LW ... Active posredniczy chyba ich serwery :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie koniecznie pedofile takie cos stosuja, moze chlopak ma fiola na pukncie prywatnosci ... zreszta czy to wazne? Znowu zaczynamy podobny temat jak byl na temat warezow? ... ehh.

Dobra, nie było tematu, ale mi to i tak śmierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem, że ktoś może pomyśleć, że chcę ściągać i udostępniać pedofilię. :P Dementuję. Brzydzę się takimi zboczeńcami. Boję się ściągać mp3 z internetu i stąd takie zabezpieczenia, a co mowa takie gówno, które momentalnie jest namierzane przez policjantów ze wszystkich krajów. :P Chodzi konkretnie o tracker BlackCats-Games z grami. Może z tą elitarnością to przesadziłem, no ale nie jest tak łatwo dostępny. A te całe zabezpieczenia, to po prostu dlatego, że mam obsesję na punkcie anonimowości i prywatności (nerwica natręctw to straszna rzecz :/ - już sam fakt tego, że ktoś może po powyższym poście pomyśleć o tym, że rozpowszechniam to gówno napawa mnie lękiem). Przy przeglądaniu większości stron używam Tora i stosuję innych zabezpieczeń, bo nie chcę po sobie nigdzie pozostawiać śladów. Nie chcę ponosić konsekwencji np. za nadgorliwość i niekompetencję różnych serwisów i firm hostingowych. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o torrenty w ovh.. nie ma wiekszego problemu, wywala cie z dedyka jezeli tylko dostana jakiekolwiek zgloszenie ze masz pliki chronione prawem autorskim. Wiec jezeli jest to prywatny tracker, to jak nie bedzie na nim jakiegos bota co spisuje sobie numerki ip i wysyla odpowiednie infa + nie wykorzystujesz dla torrenta 100% lacza - raczej bym rzekl ze ovh jest sejf :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli chodzi o torrenty w ovh.. nie ma wiekszego problemu, wywala cie z dedyka jezeli tylko dostana jakiekolwiek zgloszenie ze masz pliki chronione prawem autorskim. Wiec jezeli jest to prywatny tracker, to jak nie bedzie na nim jakiegos bota co spisuje sobie numerki ip i wysyla odpowiednie infa + nie wykorzystujesz dla torrenta 100% lacza - raczej bym rzekl ze ovh jest sejf :P
Tyle tylko, że Oles chyba z automatu wycina całe P2P, więc żadnego zgłoszenia nie potrzebuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Tyle tylko, że Oles chyba z automatu wycina całe P2P, więc żadnego zgłoszenia nie potrzebuje...

pudło :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie, nic nie wycina.. smiga az milo popatrzec, np ubunciak sciagal mi sie w 2 minuty :] a seedowalem dluuuugo go tez potem, pareset GB poszlo, aczkolwiek.. ten torrenciki byl z legalna zawartoscia, ale przeciez nie sprawdzaja co seeduje :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

z Leaseweb też nie ma problemu jeżeli chcesz ofertę na PW daj znać

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pudło :wacko:
nie, nic nie wycina.. smiga az milo popatrzec, np ubunciak sciagal mi sie w 2 minuty :] a seedowalem dluuuugo go tez potem, pareset GB poszlo, aczkolwiek.. ten torrenciki byl z legalna zawartoscia, ale przeciez nie sprawdzaja co seeduje :blink:
E... To co za awantura była z OVH i P2P kilka tygodni temu? Wydawało mi się, że Oles blokował wszystko z automatu... Chociaż widocznie czegoś nie doczytałem :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, blokowal wszystko z automatu po otrzymaniu zgloszenia od posiadacza/reprezentanta praw autorskich. Wczesniej taka informacje byla przesylana do administratora serwera, ktory to mial nielegalne tresci usunac.. i bylo wsio ok. Teraz zreszta tez nie jest tak ze ci wylaczaja serwer, przesylaja zgloszenie do ciebie i masz nielegalna tresc usunac, dopiero za ktoryms tam razem blokuja ci serwer. Przeciez pamietajmy ze torrent z definicji nie jest nielegaly, to tylko protokól wymiany plików.. wiele rzeczy jak dystrybucje linuksa czy jakis programow sa dystrybuowane przez torrenty, bo to jest najbardziej efektywne :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, blokowal wszystko z automatu po otrzymaniu zgloszenia od posiadacza/reprezentanta praw autorskich. Wczesniej taka informacje byla przesylana do administratora serwera, ktory to mial nielegalne tresci usunac.. i bylo wsio ok. Teraz zreszta tez nie jest tak ze ci wylaczaja serwer, przesylaja zgloszenie do ciebie i masz nielegalna tresc usunac, dopiero za ktoryms tam razem blokuja ci serwer. Przeciez pamietajmy ze torrent z definicji nie jest nielegaly, to tylko protokól wymiany plików.. wiele rzeczy jak dystrybucje linuksa czy jakis programow sa dystrybuowane przez torrenty, bo to jest najbardziej efektywne :wacko:

 

Dokładnie tak jest.

Każą usunąć pliki z nielegalną treścią i z tego co wiem po 3-4 ostrzeżeniu serwer off. Oles zmienił politykę troszkę.

P2P nie służy oczywiście tylko do nielegalnego wymieniania się plikami.

 

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pomogłem prawnie Dżo wygrać z OVH :wacko: trochę mu kasy napakowali :angry:

 

Poza tym oles sam łamie prawo robiąc tak jak robi. niedługo go pewnie ktoś nieźle wydoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×