Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marczak

ISPCP Pytanie.

Polecane posty

Witam, mam takie pytanie, czy w ISPCP mogłbym ograniczyc obciążenie konta oraz mysql dla danego konta ??

 

chodzi mi o to, żeby jak jedna osoba posiadająca u mnie na serwerze konto będzie za bardzo obciążała serwer, to np chmod na htdocs sie zmieni na 000 i dopiero jak obciążenie się zmniejszy to odblokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam takie pytanie, czy w ISPCP mogłbym ograniczyc obciążenie konta oraz mysql dla danego konta ??
Nie.

chodzi mi o to, żeby jak jedna osoba posiadająca u mnie na serwerze konto będzie za bardzo obciążała serwer, to np chmod na htdocs sie zmieni na 000 i dopiero jak obciążenie się zmniejszy to odblokuje.
pisz swój bash script.

 

A w ogóle możesz smiało pytać na ich forum , oni tam są przyjaźni i się cieszą jak ktoś napisze ;-)

I widziałem, że tu ktoś z tego forum w stopce ma linka do hostingu na którym postawił ISPcp produkcyjnie, więc na pewno przez to o co pytasz już przechodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak możesz. Potrzebujesz php działającego z wrapperem (suexec lub suphp). Następnie możesz limitować to np. za pomocą ulimit. :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to Cię zainspiruje.

 

Domyślnie masz /var/www/virtual/domenausera.tld/htdocs/ i w nim pliki strony

 

a co jak obciąza sqla "alias domeny" - dodatkowe domeny ktore ktoś sobie podpiął ?

One juz są w /var/www/virtual/domenausera.tld/aliasdomeny-innadomena.tld/htdocs/

 

Poza tym nie gadam z Tobą jak chcesz blokować (chmod) dostęp do nie Twoich danych.

Wrzucenie htaccess chyba by było dojrzalszym i humanitarniejszym rozwiązaniem.

 

Kolejna sprawa.

Jak juz bedziesz wiedział jaka baza ma takie dobre wzięcie - jak dojdziesz z którego katalogu są do niej zapytania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bazy w sensowny sposób nie po limituje, chyba że nada bazą limit na ilość zapytań. Ale nie da się tego zrobić w sposób % względem zużycia CPU.

Zaś jednak obciążenie interpretatora php da się zmierzyć, a nawet limitować.. I podpowiedziałem Ci już jak to zrobić.

Potrzebujesz php działającego w fcgi/cgi z workerem suexec/suphp. Procesy będą wtedy uruchamiane z UID danego użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×