Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Młody~

kodowanie :/

Polecane posty

Hej, po przejściu na dedyka mam problemy z kodowaniem na forum (vB)

 

Wcześniej miałem serwerek w nazwie, niby mysql5, choć w phpmyadminie była wersja 4.4, metoda porównywania napisów latin2_general_ci

 

System porównań dla połączenia MySQL: utf8_unicode_ci

 

Przy przenosinach forum miałem problemy właśnie z kodowaniem na latin2, sypało krzaczkami (polskie litery zamieniało na "?"), w configu vB jest takie coś:

//	****** MySQLI OPTIONS *****
		   // When using MySQL 4.1+, MySQLi should be used to connect to the database.
		   // If you need to set the default connection charset because your database
		   // is using a charset other than latin1, you can set the charset here.
		   // If you don't set the charset to be the same as your database, you
		   // may receive collation errors.  Ignore this setting unless you
		   // are sure you need to use it.
	   $config['Mysqli']['charset'] = 'latin2';

 

po zdjęciu komentarza z tego co wyżej i dopisaniu latin2 było wszystko ok, ostatnio jeden skrypt mi sie zwalił i musiałem jedną tabelkę przywrócić, po przywróceniu krzaczkami zaczęło sypać (? zamiast polskich literek)... na latin1 sypie "?" na całym forum, na utf8(zmiana w phpmyadminie) jest tak jak na latin2, czyli niby ok, lecz przy zostawieniu w configu latin2, przy zmianie w configu vb na utf8 sypie już typowymi krzaczkami, a co dziwne pojawia się strona "Zostałeś zbanowany"...

 

przy zmianie na utf8 zgrałem na dysk jedną tabelkę, usunąłem ją z bazy i zaimportowałem, lecz jest tak samo jak przy latin2 :/

 

i tu zaczynam się martwić, gdy będę miał jakiegoś włama i bede wrzucał kopie, to wysypie mi krzaczkami, a tego nie chcę...

 

Moje pytanie brzmi - czy to może być wina configu serwera MYSQL? jak to naprawić?

 

Przenosiny wyglądały tak, netart spakował pliczki na ftp, pobraliśmy je wgetem, a bazę ręcznie zgraliśmy na dysk (jeszcze mieliśmy problemy, ucinało ją ciągle o jakieś 30%, po jakimś 20 razie było ok), potem wrzuciliśmy ją na ftp i admin serwera wgrał ją przez konsolę

 

teraz zgrałem jedną tabelkę na dysk (UTF8) i przy polskich literach jest:

JeĹĽeli chcesz zaprosić -> Jeżeli chcesz zaprosić.

 

gdy zaimportuje tą tabelkę to będzie "?" zamiast polskich znaków, więc wina configu... lecz nie moge go zmienić, bo sie sypie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Jeżeli masz dostęp do bazy na starym serwerze zapisz ją w sql.tar.gz i wrzucając na nowy wybierz Zestaw znaków dla pliku: BINARY

Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie zle zgrales baze ze starego serwera ...

 

co za sztuka skopiować bazę? zaraz skopiuje sobie pliki, ściągne bazę i wrzuce sobie na locala zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Kolego jesli zle zgrales baze, ze zlym kodowaniem ... Moze ktos Ci pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak...

 

eksportowałem bazę przez phpmyadmina (nie do gz ani rara, tylko do sql) zawartość tabeli otworzyło mi w oknie phpmyadmina i o dziwo są polskie znaki.

 

Pobrałem jeszcze raz tylko tym razem spakowaną do gz, otwieram, patrzę a tu

 

'description', 'general', 'Forum poĹ›wiÄ™cone, czyli niema polskich znaków... zmieniłem na chwile nazwe tabeli tamtej, zaimportowałem tą i są krzaczki tak jak wyżej...

 

Niestety nie mam już zadnej kopii bazy ze starego hosta, lecz mam bazę z mojego starego forum i znaki wyglądają tak samo

 

czyli ś zamienia na Ĺ›

 

Aktualnie robie mały eksperyment, instaluje vb na hekko, w ustawieniach vb powpisuje coś aby były polskie znaki skopiuje bazę na dysk, usunę ja z hosta i zaimportuje, zobaczymy co z tego będzie. Jeżeli będą polskie znaki to znaczy, że coś z cfg serwera jest nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś będzie nie tak to znaczy że nie zajrzałeś do dokumentacji mysql :) Otwórz w jakimkolwiek edytorze w miarę sensownym i przekonwertuj na poprawne kodowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli coś będzie nie tak to znaczy że nie zajrzałeś do dokumentacji mysql :) Otwórz w jakimkolwiek edytorze w miarę sensownym i przekonwertuj na poprawne kodowanie.

Jakim np?

 

na hekko mam tak

 

Forum poświęcone

 

ehhh zamienia tutaj :)

 

Forum po świ& #281 ;cone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

geany, iconv

Nie pamiętam za bardzo edytorów pod win. pspad, notepad++, notepad2

 

I trzy żelazne zasady:

1. nagłówki

2. set names

3. kodowanie pliku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×