Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mechu

kernel w gentoo a ovh

Polecane posty

Pytanie do tych co mają dedyki w ovh z gentoo. Jak to jest z kernelem w gentoo, czy ovh daje konfigi dopasowane do swoich maszyn czy tez prekompilowane jądra za każdym razem jak wyjdzie nowa wersja? Bo wiadomo, że czasem można się pomylić, a wtedy system nie wstanie po aktualizacji.

Czy ten vkvm pozwala z bootloadera wybrać odpowiednią opcje przed bootem maszyny, np. odpalić stary kernel(czyli tak jakbym siedział przy maszynie podczas boota)?

Jeśli ktoś może opisać dokładnie co można robić za pomocą tego vkvm i co daje ten opcjonalny full kvm.

 

I tak przy okazji czy można u nich dostać dodatkowe ip i za ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Na temat gentoo się nie wypowiem bo nie mam, ale:

Nie udało mi się wystartować linuxa przez vkvm

Ip to chyba nie można kupić, to ile ich masz zależy od posiadanego serwera

A co do KVMoIP to najlepiej do nich zadzwonić

 

A żeby dany kernel się obudził to wystarczy edycja lilo.conf :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A żeby dany kernel się obudził to wystarczy edycja lilo.conf :)

Chodzi o to że jak się pomylę przy kompilacji kernela i np nie wybiorę sterownika lub wybiorę zły i nie zobaczy mi dysków to co wtedy mi zostaje, uruchomić system z jakiegoś obrazu iso (bo z tego co piszą to vkvm coś takiego umie)?

A co do uruchamiania to dziwne, że nie można się pobawić grubem:

"System ten pozwala na wirtualizację serwera dedykowanego i sprawdzenie jego ustawień na ekranie monitora podczas uruchamiania maszyny."

Czyli od którego momentu startu maszyny mamy jakąś władze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinienieś mieć "władzę" nad maszyną od samego pocztątku, włącznie z możliwością zmiany ustawień w biosie, jak również wyboru jądra w grubie. Najlepiej poproś ich o dostęp do vkvm i za jego pośrednictwem wykonaj reebot maszyny zanim zaczniesz cokolwiek robić z jądrem. Jeżeli okaże się że jest tak jak napisałem wyżej to w zasadzie będziesz mógł zrobić wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej poproś ich o dostęp do vkvm i za jego pośrednictwem wykonaj reebot maszyny zanim zaczniesz cokolwiek robić z jądrem. Jeżeli okaże się że jest tak jak napisałem wyżej to w zasadzie będziesz mógł zrobić wszystko.

W tym problem, że jeszcze nie mam u nich dedyka i chce się dowiedzieć zanim kupie.

 

Jak się pomylisz to masz network boot :)

A dokładniej na czym to polega? Podaje adres obrazu jakiegoś livecd i mi się z niego bootuje czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
A dokładniej na czym to polega? Podaje adres obrazu jakiegoś livecd i mi się z niego bootuje czy jak?

 

"Podmienia kernel" z którego uruchamiany jest system :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×