Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
exa

Mailing do użytkowników

Polecane posty

Witam,

 

posiadam portal z około 10 000 zarejestrowanymi kontami użytkowników i chciałbym jednorazowo wysłać do wszystkich wiadomość na maila. Żaden spam, jednorazowy newsletter. Nigdy nie wysyłałem mailingu dlatego mam do Was kilka pytań.

 

Przede wszystkim posiadam VPSa w cheapvps.co.uk jednak w Acceptable Use Policy jest napisane:

- send unsolicited commercial or bulk email to any party for any reason which may or may not result in a complaint.

 

1) czy będę mógł jednorazowo wysłać taki mailing z mojego VPSa?

2) czy 10 000 maili to dużo? Czy firmy hostingowe ogólnie pozwalają na takie wysyłki? Oczywiście jednorazowe, powiedzmy wysyłane raz na rok.

3) jeżeli nie można takich mailingów wysyłać z konta shared/VPSa to jak inaczej? Nie są to klienci biznesowi, więc wykupienie usługi mailingowej nie wchodzi w grę.

4) Pytanie do bardziej zorientowanych. Czy mając darmową skrzynkę pocztową np. na o2.pl mógłbym połączyć się poprzez SMTP i wysłać ten mailing (w sensie czy SMTP pozwoli mi wysłać taką ilość, bo z pojedynczymi wiadomościami nie ma problemu) - w dziale pomocy na poczta.o2.pl nic na ten temat nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli było info przy zakładaniu konta to nie ma problemu. Bo jak ktoś zgłosi do jakiejś czarnej listy to przedstawisz że zaakceptował warunki korzystania. Z vpsa możesz wysłać na raz tyle ile sobie ustawisz. Firmy hostingowe mają o wiele niższe limity więc nie wyślesz tyle na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim posiadam VPSa w cheapvps.co.uk jednak w Acceptable Use Policy jest napisane:

- send unsolicited commercial or bulk email to any party for any reason which may or may not result in a complaint.

No to masz odpowiedź na swoje pytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to masz odpowiedź na swoje pytanie...

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ten zapis. Słownik tłumaczy mi "unsolicited" jako dobrowolny, poza tym nie wiem też czy jednorazowa paczka 10000 łapie się pod pojęcie masowej wysyłki.

 

[...zabronione jest]
- wysyłanie dobrowolnych(?) komercyjnych albo masowych maili do jakiejkolwiek grupy(?) z jakiegokolwiek powodu, który może a nie musi powodować skargi

 

Drugi człon jest istotny a nie potrafię jednoznacznie zinterpretować czy chodzi tylko i wyłącznie o niechciane wysyłki czy jakiekolwiek maile.

 

Poza tym to nie jest odpowiedź, bo jeżeli nie z tego VPSa to jak inaczej mógłbym wysłać taką paczkę?

 

Z vpsa możesz wysłać na raz tyle ile sobie ustawisz.

No to chyba oczywiste, że sam sobie limitów na VPSsie nie będę nakładał, ale podejrzewam, że firma ma system wykrywania spamu i chodzi o to, żeby nie potraktowali mnie jak spamera, bo konsekwencje będą pewnie nieprzyjemne.

 

Po prostu nie orientuję się w ogóle czy 10 000 maili to dużo, przecież sporo stron wysyła newslettery do tysięcy użytkowników w razie potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu nie orientuję się w ogóle czy 10 000 maili to dużo, przecież sporo stron wysyła newslettery do tysięcy użytkowników w razie potrzeby.

To po co pytasz jak wiesz ;) - patrz Allegro.pl

Zasada jest jedna - zgoda odbiorcy.

p.s. Jak nikt nie zgłosi abuse-a to powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ten zapis. Słownik tłumaczy mi "unsolicited" jako dobrowolny, poza tym nie wiem też czy jednorazowa paczka 10000 łapie się pod pojęcie masowej wysyłki.

 

[...zabronione jest]
- wysyłanie dobrowolnych(?) komercyjnych albo masowych maili do jakiejkolwiek grupy(?) z jakiegokolwiek powodu, który może a nie musi powodować skargi

 

Drugi człon jest istotny a nie potrafię jednoznacznie zinterpretować czy chodzi tylko i wyłącznie o niechciane wysyłki czy jakiekolwiek maile.

 

Poza tym to nie jest odpowiedź, bo jeżeli nie z tego VPSa to jak inaczej mógłbym wysłać taką paczkę?

 

google define:unsolicited -> unasked: not asked for; "unasked advice"; "unsolicited junk mail"

 

czyli niechciana, twoj newsletter nie powinien wpadac w ta kategorie, najlepiej ich zawczasu uprzedzic bo moga to uznac za spam i zablokowac

 

 

--

Lazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
google define:unsolicited -> unasked: not asked for; "unasked advice"; "unsolicited junk mail"

Nie wpadłem na to, że w moim e-słowniku mógł być błąd. Teraz ten punkt regulaminu ma sens. Uprzedzę ich przed wysyłką. Dzięki za pomoc @lazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×