Skocz do zawartości
lukaschemp

nietypowy problem z internetem

Polecane posty

Mam bardzo nietypowy problem otóż wczoraj zainstalowałem WinXP po zainstalowaniu Windowsa jak przeszedłem na Linux'a nie wczytują się strony, ale ping do każdej strony którą chcę odwiedzić jest tylko jak w ff3 czy w operze chcę wywołać stronę to pasek postępu stoi w połowie i nic, a na Windows'ie internet działa bez problemu. Restartowałem modem, switch'a i dalej nic, konfiguracji nie zmieniałem, internet mam z kablówki - Aster. Nie wiem gdzie szukać problemu, w Aster oczywiście nic mi nie pomogli dla nich jak działa na Windowsie to znaczy, że wszystko jest ok i mi wpierają, że to konfiguracja Linux'a ale jeśli ja nic nie zmieniałem to nie rozumiem tego, tym bardziej, że pingi do każdej strony są. Sprawdzałem też na Live CD i tam też jest problem. Firewall wyłączony

 

Dodam, że Google działa bez problemu, mogę wyszukać cokolwiek lecz na żaden link nie wejdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te Asterki i inne Chella trza jakoś kombinować - na pewno w Necie jest rozwiązanie.. tak samo SDI kiedyś się męczyłem hehe.. jakieś adresy pierdoły duperele trza wpisywać ręcznie...

przeważnie są to poradniki wielkich "adminów systemów operacyjnych", że gościu opisuje na trzy strony jakieś bzdety (a mówią, że Linux łatwy i przyjemny heh), że "w pliku /bin/dupa/costam.conf zmienić w linii 39 z 20498AE9824 na 284EFFF123" .. i tak robisz całą stronę takiego poradnika.. i pod koniec znowu jest, że w pliku gdzieś tam coś tam zmienić.. wchodzisz do katalogu, szukasz pliku, a tam ni ch... nie ma tego pliku : ) albo wchodzisz do pliku, a tam nie ma takiej linii : )

ile ja się nawq na takie poradniki... hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę razy miałem przykrą sytuacje na Debianie sid i ubuntu testing, przeglądarki przełączały mi się nie wiadomo dlaczego w tryb offline i nie łączyły się z żadną stroną, sprawdź to.

W sumie to pierwsze co mi przyszło do głowy resolvery, ale przecież skoro odpowiadają na ping to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SOLVED, MTU trzeba było zmniejszyć tylko wcześniej to robiłem i nie wiem dlaczego nie zatrybiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja miałem problem z ogólnym działaniem internetu na SuSE jeszcze 9.3 kiedy to była to najnowsza wersja i pod USB nie chciało mi działać właśnie Chello. Po wydaniu 15 PLN na Karte Sieciową działało wszystko ok ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeważnie są to poradniki wielkich "adminów systemów operacyjnych", że gościu opisuje na trzy strony jakieś bzdety (a mówią, że Linux łatwy i przyjemny heh), że "w pliku /bin/dupa/costam.conf zmienić w linii 39 z 20498AE9824 na 284EFFF123" .. i tak robisz całą stronę takiego poradnika.. i pod koniec znowu jest, że w pliku gdzieś tam coś tam zmienić.. wchodzisz do katalogu, szukasz pliku, a tam ni ch... nie ma tego pliku : ) albo wchodzisz do pliku, a tam nie ma takiej linii : )

Nie siej paniki... "nie taki pingwin straszny jak go malują" :) Jak już coś to raczej w /etc/dupa/costam.conf, a jak nie ma "takiej linijki" to wystarczy ją dopisać. Swoją drogą... po przesiadce na MacOS X odnosi się wrażenie, że "w Windows to się trzeba naorać, by cokolwiek działało", więc nie marudź... i jak chcesz prostoty to kup sobie Mac'a. Ja i tak wolę "klepnąć coś w konsoli pod Linuksem" niż wyklikiwać coś w Windows aż się myszka spoci, ale... nie zaczynajmy tu żadnego wielostronnicowego flejmu na temat systemów operacyjnych (ja przynajmniej nie mam na to ani ochoty, ani siły).

 

SOLVED, MTU trzeba było zmniejszyć tylko wcześniej to robiłem i nie wiem dlaczego nie zatrybiło.

Graficzne konfiguratory sieci lubią być czasem zawodne i często łatwiej/szybciej/prościej jest coś zmienić "z palca" pod konsolą. Choć może Twój problem był inny... w każdym razie miło, że już Ci działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kaczy jest jeden za***isty minus "wszystkiego innego niż Windows"... gry, programy, ceny : ) i tyle... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczy jest jeden za***isty minus "wszystkiego innego niż Windows"... gry, programy, ceny : ) i tyle... heh

Ale to ludzie sami sobie gotują ten los wypinając się pupą w strone Linuxa - to jakim cudem ma się to kiedykolwiek zmienić ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×