Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
meloniq

[how-to] Wildcarded DNS

Polecane posty

Witam,

 

mam konto z panelem DA (wl. zarzadzanie dns),

chcialbym uruchomic/wlaczyc wildcarded dns, ale co mam dopisac?

przegladalem juz forum DA i MyLounge - pogubilem sie i sam juz nie wiem jak to zrobic :roll:

 

przykladowe ustawienia, co trzeba dodac?

Name                 Type    Value  

mojadomena.pl.     A        adresIP	serwera

ftp                   A         adresIP	serwera  

localhost           A      127.0.0.1	

mail                    A        adresIP	serwera  

pop                  A        adresIP	serwera  

www                  A      adresIP	serwera  

mojadomena.pl.    NS        ns1.jakisserwer.pl.	

mojadomena.pl.    NS        ns2.jakisserwer.pl.	

mail                 MX       10

 

Z gory dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi pewnie o:

*.mojadomena.pl. IN A 123.123.123.123

 

123.123.123.123 to adres IP, a * to właśnie wildcard (czyli wszystkie subdomeny domeny mojadomena.pl, łącznie z aaa.bbb.ccc.mojadomena.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodalem i

Apache is functioning normally

domniewam ze musi minac troche czasu zanim to zacznie dzialac, albo dalej jest cos nie tak :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz po wpisaniu czegostam.mojadomena.pl wrzuca Cie na ip serwera, wiec jeszce musisz wylapac to w apache'u w odpowiednim vhoscie (czy jak tam masz to skonfigurowane)

ServerAlias *.mojadomena.pl

jeszcze restart apache'a

#service httpd restart

i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc...

Przejrzalem jeszcze raz dokladnie forum DA i znalazlem krotka i rzeczowa instrukcje :wink: ...

Azeby nie pozostawiac tematu z jakimi kolwiek watpliwosciami, zamieszczam ja ponizej - mozliwe ze sie komus przyda:

 

Jesli mamy wl. zarzadzanie dns wykonujemy krok 1 i dodajemy wpis:

1) Create a wildcard DNS to resolve all subdomains:

User Level -> DNS Control -> add an A record:

 

* A (ip naszego serwera) // np. * A 127.0.0.1 :twisted:

 

w przeciwnym wypadku najpierw trzeba poprosic admina o wl. DNS Control.

 

krok drugi nalezy do administratora (user nie ma do tego dostepu),

dodajemy 2 linijeczki do "httpd.conf" dla naszej domeny:

2) Tell apace how to handle the wildcard:

Admin Level -> Custom httpd.conf configuration -> TwojaDomena.pl. Insert the following into the top text area:

 

ServerAlias www.*.TwojaDomena.pl *.TwojaDomena.pl

ServerAlias *.TwojaDomena

 

 

Mam nadzieje ze napisalem to na tyle prosto ze kazdy powinien zajarzyc co i jak :wink:

 

Razem z prosba o wl. wildcard powinnismy przeslac adminowi instrukcje, wildcard nie jest zbyt popularne i nie kazdy administrator moze wiedziec co dokladnie trzeba dopisac (bo po co mu zajmowac czas zeby szukal inf na ten temat :wink: )

 

PS - napisane z punktu widzenia usera :mrgreen:

PS2 - do mini serwisu z darmowymi aliasami polecam http://www.mylounge.com/

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×