Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
patS

pomógł mi, ranking firm, katalog softów, wiki ... itp

Polecane posty

Witam,

 

a mam akurat chwilkę wolną :) to napisze coś co mi chodzi po języku od ponad tygodnia :)

 

:arrow: Pomógł mi - chyba większość zna :), dla przypomnienia, założenia:

- głosujemy na osoby które merytorycznie (lub w uznany przez nas sposó:) pomogła nam w założonym przez nas topicu,

- głosujemy tylko w swoich topicach,

- jeden topic = jeden głos,

 

:arrow: Ranking firm.

Założenia:

- prosta zasada jeden użytkownik = jeden głos na wybraną firmę,

- jeden głos w miesiącu (tygodniu/roku - do uzgodnienia),

- głosy oczywiście tylko na plus (inkrementacja)

sądzę że powstał by bardzo ładny ranking firm , oczywiście wymaga to odpowiedniej implementacji :)

 

:arrow: Katalog softów - zaznaczam że nie mam na myśli typowego downloadu,

Założenia:

- drzewko kategorii,

- rekord - pola: nazwa, data dodania, opis, artykuły na jego temat, komentarze, oceny, link do strony autora/producenta,komercyjny/nie komercyjny, cena itp

- każdy może zgłosić swoją propozycję do katalogu,

- każdy ma prawo raz ocenić wybrany soft tylko raz,

 

 

:arrow: Wiki - wtajemniczonym nie trzeba tłumaczyć , dla nie wtajemniczonych - baza wiedzy którą każdy może budować ;) oczywiście w odpowiedni sposób i na odpowiednich zasadach :)

 

To tyle :)

Dochodzę ostatnio do wniosku, że potencjał ludzi na tym forum już jest, potencjał który można wykorzystać w dobrej sprawie :)

 

Pozdrawiam patS

 

Wysłany Wto Cze 07, 2005 5:36 pm:

 

_________

#edit: z góry przepraszam za ew. nie czytelność tego posta - ale akurat miałem przerwę w pracy, to co mi tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ranking firm.

imho wtedy skoczy o min. polowe liczba zarejestrowanych uzytkownikow zeby tylko podbic firme w rankingu.

Juz jest tu (i nie tylko tu) taka firma co zaklada nowych userow i pisze pozytywne opinie (nazwy firmy nie wymienie bo i po co - i tak sie beda wypierac).

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi
a mam akurat chwilkę wolną Uśmiech... to napisze coś co mi chodzi po języku od ponad tygodnia Uśmiech...

Oby wiecej takich przerw ;)

 

Ranking firm.

imho wtedy skoczy o min. polowe liczba zarejestrowanych uzytkownikow zeby tylko podbic firme w rankingu.

Juz jest tu (i nie tylko tu) taka firma co zaklada nowych userow i pisze pozytywne opinie (nazwy firmy nie wymienie bo i po co - i tak sie beda wypierac).

 

pzdr.

 

Powiedzmy, ze to rozwiazanie o ktorym mysle, pozwala na glosowanie tylko uzytkownikom, ktorzy napisali pewna liczbe postow (powiedzmy 20).

 

Wydaje mi sie, ze to juz jest niezle zabezpieczenie, a o dodatkowych mozna jeszcze pomyslec.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzmy, ze to rozwiazanie o ktorym mysle, pozwala na glosowanie tylko uzytkownikom, ktorzy napisali pewna liczbe postow (powiedzmy 20).

ooo

proste i skuteczne rozwiazanie

dobrze, ze na nie wpadlem ;)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo poprostu zrobić zabezpieczenie blokady ip. Powstrztyma to przynajmiej tych ktorzy takowe maja stale. W połaczeniu z wymagna iloscia postow powinno byc ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Oglaszam, ze zostal zaintalowany mod "plus minus" kolegi dabroza z phpbb2.pl. Kazdy autor tematu moze dac "plusa" czyli pochwale i "minusa" czyli ostrzezenie.

 

Prosze o rozsadne uzywanie :)

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie głosowanie przez SMS albo poprzez zeskanowane referencje firmy z pieczątką innej (klienta) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Dobra, mimo iz nie mam teraz troche czasu to nie zamknalem tematu.

 

Zadam jedno pytanko czy warto to robic i tyle:

 

forum dac do www.webhostingtalk.pl/forum (badz forum.webhostingtalk.pl), a na glownej stronie umiescic cos ala portal z rankingiem, artykulami/wiki itd.

 

Chodzi tylko o odwiedzalnosc, czy bedziecie korzystac z czegos typu: portal.webhostingtalk.pl :)

 

Jesli wolicie ankiete to dajcie znac.

 

Pozdrawiam wszystkich,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry i myśle, ze wiele osob by z tego portalu kozystalo tylko sprawa czy znajdziecie ludzi do pisania tych artykulow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Artykuly nie musza pojawic sie na poczatku, musza za to pojawic sie news'y i przy odrobinie szczescia bedzie pisal je dziennikarz, wlasciciel i redaktor polskihosting.pl Pan Marcin Maziarz.

 

Pytanie bylo czy portal ma byc dostepny pod adresem portal.webhostingtalk.pl , a forum tak jak obecnie czy pod adresem webhostingtalk.pl ma byc portal, a forum na webhostingtalk.pl/forum

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a) oddzielny adres na portal i forum pozostawione tutaj

:) wht forum przechodzi w poddomene - na domenie glownej "portal" z dobrze wyeksponowanym odnosnikiem do forum..

 

btw - WHT.pl nalezy do was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
forum dac do www.webhostingtalk.pl/forum (badz forum.webhostingtalk.pl), a na glownej stronie umiescic cos ala portal z rankingiem, artykulami/wiki itd.

 

Moim zdaniem to nie ma sensu.

Przeciez nazwa jednoznacznie wskazuje rozmowy o hostingu - forum IMVHO musi zostac pod domena glowna!

 

To juz lepiej byloby jakby webhostingtalk.pl promowalo polskihosting.pl i na odwrot. Niech jedno bedzie forum, a drugie "portalem" o hostingu. To tyle mojego zdania ;-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Wiec na chwile obecna przyjmuje koncepcje zostawienia forum tutaj gdzie jest :) .

 

Co dalej to zobaczymy.

 

Dzieki za wypowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań forum zostawił bym tutaj gdzie jest, w końcu domena mówi o rozmowach :)

Artykuły - ależ Panowie , własnie do tego służy wiki żeby każdy chętny pisał artykuły, wiki pokazuje jak łatwo i szybko można rozbudować sporą bazę wiedzy - proponuję instalacje i konfiguracje wiki!

 

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna sprawa - design. Samo forum jest czytelne choć uważam że można je dużo bardziej uczytelnić własnie poprzez zmianę designu, przykładowo "Ranking ISP" no khmm... ja to zauważyłem dopiero jak ktoś kiedyś coś o tym nawinął, myślę "ranking isp... co to takiego , gdzie , o jest? Co to ? To przycisk? A jak klikne to mnie nie zabije? ;)"

 

Pomyślałem jeszcze o FAQ, ale nie takim bla bla co to dns, ale takim z prawdziwego zdarzenia, co zrobić jak miałem konto u młodocianego dostawcy, co zrobić jak moja maszyna nie wytrzymuje, co zrobić jak klient nie opłacił faktury a ja muszę odprowadzić VAT itd.

 

Pozdrawiam patS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×