Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Balon

VPS czy Dedyk?

Polecane posty

Stoję teraz przed trudnym wyborem. Czy opłaca mi się brać najlepszego VPS w HE? Mam tam wersję XL i chcę ją zmienić na MAX, ponieważ XL nie wyrabia. Nie wiem czy opłaca się wywalić 160 zł miesięcznie za takiego VPS czy nie opłaca się brać lepiej jakiegoś dedyka. Chodzi mi głównie o wydajność, bardzo mi jej zależy. Zależy mi również na dobrym połączeniu z Polski do serwera.

 

Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za taką kwotę - 181 zł - można dostać Kimsufi XL w OVH (dedyk)...

Ew. dopłacić te 30 złotych co miesiąc - 230 pln - i wybrać najbardziej wypasiony dedyk typu Kimsufi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałem też, że zależy mi na dobrych pingach z Polski, a do kimsufi takowych nie ma. Pingi około 50 by mnie satysfakcjonowały. Do HE moi użytkownicy mają po 70 nawet, bo Polska ma złe połączenie z Niemcami.. Połączenie idzie przez Skandynawię.

 

Poza tym nie musiałbym dołożyć 30 zł tylko 50 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak za MAX VPS w HE miałem zapłacić 1600 za rok, a teraz musiałbym płacić 2760 za tego kimsufi..

 

@up na forum normalnie siedzi około 90 osób, na serwerze gry 140, ogólnie 2,5-3 tys unikalnych na stronie głównej, około 4 tys na forum. Forum to IPB. Na VPS XL na HE były loady po 2.5-3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imho na serwerze dedykowanym lepiej wyjdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się już na to, ale doczytałem, że jest ograniczenie 1000 GB na miesiąc.. Niestety to za mało dla mnie. Potrafimy zjeść do 1,5 terabajta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Traffic Usage is for free. We will restrict the connection speed to 10 MBit/s if more than 1000 GB/month are exceeded. Optional, a permanent 100 MBit/s-bandwidth will be charged 0,09 € (incl. VAT) per additional GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje OVH...

Chyba, że zmniejszenie przepustowości do 10 MBit/s nie będzie ci zbytnio przeszkadzać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie ma niczego innego? Wiem, że męczę, ale trochę się wkurzam, że taki limit jest w Hetznerze, bo gdyby nie to, to brał bym u nich od razu serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, bardzo szkoda. Będę jednak zmuszony przenieść się na MAX VPS w HE, bo innego wyjścia nie widzę. A bardzo szkoda, bo Hetzner zapowiadał się świetnie.. Jak by ktoś miał jakieś info to proszę pisać w tym temacie, będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hetzner tylko obcina prędkość po tym limicie. Wszystko działa dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×