Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
djgae

Co to jest VPS oraz Reseller ?

Polecane posty

Witam, czy ktoś może mi wytłumaczyć czym to się różni ? Jedne strony oferuję hosting www, vps, reseller, serwer dedykowany, a inne tylko np. hosting www + reseller. Nie wiem czym to się różni. Czy może mi ktoś zobrazować jakie strony można postawić na:

- hosting www

- reseller

- vps

- dedyk

Bo te wartości z tabelek ( % CPU nic mi nie mówi :X).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hosting www - czesc serwera wydzielona na twoje strony www

reseller - czesc serwera wydzielona dla ciebie z mozliwościa udostepniania osobnych kont dla innych uzytkownikow

vps - wydzielona czesc serwera dedykowanego z dostepem do roota

serwer dedykowany - po chlopsku mowiac caly komp dla ciebie z dostepem do lacza - mozesz nim zarzadzac sobie z domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne ^^ tylko jak ktoś mi poda adres www, która stoi na jakimś popularnym hostingu [ prohost, netmark czy hekko ], która działa na pograniczu tych 3% żebym mógł sobie zobrazować czy potrzebuję hosting www czy vps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej mówiąc przy >50-60 osobach online bez przerwy potrzebujesz VPSa/dedyka. Oczywiście nieco degeneralizuję sprawę, bo obciążenie w dużej mierzy zależy od skryptu, na którym stoi dana strona, liczby wgranych modów, etc. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sproject
ilość osób on-line nie do końca przekłada się na generowane obciążenie. Może być serwis który ma 300 osób online, a generuje mniejsze obciążenie niż serwis który ma 20 osób online :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że w dużej mierze zależy to od skryptu/modów/i-miliona-innych-rzeczy.

Np. serwis tylko ze stronką w HTMLu (i dajmy na to downloadem) nawet przy wielu osobach on-line dużego obciążenia nie wygeneruje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×