Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
damianoos

Ja wyłączyć logi w Plesk?

Polecane posty

Tak jak w temacie. Wydaje mi się, że logi Pleska strasznie przymulają mi serwer, gdy ich objętość z dnia na dzień jest coraz większa... A tak w ogóle nie są nikomu potrzebne, bo przecież apache robi już swoje, które zajmują o wiele mniej - IMO te pleskowe to tylko strata miejsca na dysku..

 

Tylko jak wyłączyć te generowanie logów (zapisywanie połączeń, błedów itp dla każdej domeny) Nigdzie nie znalazłem sensownej odpowiedzi na moje pytanie..

 

Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szukałem i chyba nie da się ;/

 

Problem można rozwiązać pośrednio:

 

-ustawić rotację logów dla każdej domeny wg rozmiaru, (np 1000 KB) lub czasu (codziennie)

-pozwolić na tylko jeden plik logów (Maximum number of log files =1)

 

Problem ew. niepotrzebnego obciążenia serwera jest tym samym rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem ew. niepotrzebnego obciążenia serwera jest tym samym rozwiązany.

 

Tylko obciążenie to nie wielkość plików (choć przy kilku gigabajtowych to ma znaczenie), lecz o sam fakt, że Plesk co każde połączenie jakiegoś użytkownika z domeną loguje niepotrzebne dane (bo po co mi spis wszystkich połączeń http, skoro już sam apache to robi?)

 

Swoją drogą ta rotacja coś nie działa. Ustawiłem max 10MB a już widzę, że jeden pliczek ma 50MB :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko obciążenie to nie wielkość plików (choć przy kilku gigabajtowych to ma znaczenie), lecz o sam fakt, że Plesk co każde połączenie jakiegoś

użytkownika z domeną loguje niepotrzebne dane (bo po c

o mi spis wszystkich połączeń http, skoro już sam apache to robi?)

 

Swoją drogą ta rotacja coś nie działa. Ustawiłem max 10MB a już widzę, że jeden pliczek ma 50MB :/

 

W "normalnych" warunkach logi glowne Apache (np w Suse - /var/log/Apache2/....) nie zawieraja informacji o polaczeniach poszczegolnych domen serwera, przynajmniej nie powinny (jedynie polaczenia do vhost default z powodu blednego adresu, lub nieistniejacej sciezki). Logi domen zawieraja wazne informacje, np ew. bledy PHP, dlatego calkiem bym z nich nie rezygnowal. O "muleniu" serwera z powodu pisania w logach o przyzwoitej wielkosci (wg mnie do kilkudziesieciu MB) nie powinno byc mowy, przyczyny szukal bym gdzie indziej...

Rotacja powinna sie "uregulowac" po 24 godz., dla pewnosci mozna zrestartowac Pleska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem error.log to tak, istotne informacje, że ktoś chce coś wywołać a czegoś na serwerze nie ma lub próbuje odpalać jakieś skrypty. Ale acces.log, czyli logowanie każdego IP które wbija w dany plik to już jak dla mnie niepotrzebne i przesadne... Po co mi oglądać logi gdzie co sekundę jest nowe połączenie. Plesk ma je bardziej dokładniejsze, ale jak dla mnie w ogóle niepotrzebne (np. że ten IP pobrał ten obrazek, następnie ten pliczek metodą GET itd). I tak z jednego dnia przy serwisie z 4k uip/dzień log dostępowy zajmuje 170mb! To jest bezsensu... Serwis będzie miał 5 razy tyle odwiedzin - dzienny log ponad 1GB! Kto to będzie czytał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×