Skocz do zawartości
innovate81

FTP do robienia backupów <250Gb

Polecane posty

Witam,

 

Może ktoś poleci gdzie coś takiego mogę znaleźć:

 

- jak najtaniej

- faktura VAT

- przestrzeń do 250Gb (może być na początek 50Gb z opcją powiększenia)

- dostęp via FTP lub SCP

 

Wykupiłem niedawno Kimsufi i zależy mi na backupie w 100% niezależnym od OVH, czyli po prostu u kogoś innego.

Backup w najgorszym wypadku może być raz w miesiącu, czyli transfer 250Gb/miesiąc (na początek może być mniej z opcją powiększenia).

 

Do tej usługi kompletnie nie potrzebuję żadnych innych bajerów: baz danych, php czy nawet apache... Po prostu miejsce na dysku i dostęp via ftp/scp. Koszt powinien być niższy niż wykupienie drugiego dedyka ;-)

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Może ktoś poleci gdzie coś takiego mogę znaleźć:

 

- jak najtaniej

- faktura VAT

- przestrzeń do 250Gb (może być na początek 50Gb z opcją powiększenia)

- dostęp via FTP lub SCP

 

Wykupiłem niedawno Kimsufi i zależy mi na backupie w 100% niezależnym od OVH, czyli po prostu u kogoś innego.

Backup w najgorszym wypadku może być raz w miesiącu, czyli transfer 250Gb/miesiąc (na początek może być mniej z opcją powiększenia).

 

Do tej usługi kompletnie nie potrzebuję żadnych innych bajerów: baz danych, php czy nawet apache... Po prostu miejsce na dysku i dostęp via ftp/scp. Koszt powinien być niższy niż wykupienie drugiego dedyka ;-)

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

 

group5.pl masz ALL BEZ LIMITU :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz miec szczegolnie bezpieczny backup, polecilbym Ci koolokacje w jakims niedrogim DC w PL sprzetu z dyskami w macierzy :-)

@krk, kreator postu podchodzi do sprawy powaznie, a ty kpisz z niego i group5... czasami mozna pomyslec bardziej racjonalnie, a nie pisac posty jak jakies 'niedopisane' dziecko, bez obrazy! :-) To forum przypomina mi szkole, od zerowki do studiow... kazdy rozwiniety na swoj sposob :D oczywiscie rowniez bez obrazy! Spokojnej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

innovate81,

napisz na e-mail ze strony w mojej stopce, ułożymy dla Ciebie ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem, ale backup na serwerze z hetznera nie jest odpowiednia opcja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

To weź drugiego w ovh :D

Ogólnie sprzęt bez dysków spiętych raidem to takie ryzyko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z calym szacunkiem, ale backup na serwerze z hetznera nie jest odpowiednia opcja...

 

 

dlaczego nie ?

poza tym to wcale nie musi być hetzner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z calym szacunkiem, ale backup na serwerze z hetznera nie jest odpowiednia opcja...

 

Możesz to rozwinąć, bo niebardzo rozumiem dlaczego nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz to rozwinąć, bo niebardzo rozumiem dlaczego nie?

Gdyz bedzie to zapewne konto shared, a do takiego rozwiazania preferowana jest maszyna dedykowana ;-) A swoja droga, hdd z hetznera nie ciesza sie najlepsza funkcjonalnoscia i dostepnoscia, o supporcie juz nie wspominajac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyz bedzie to zapewne konto shared, a do takiego rozwiazania preferowana jest maszyna dedykowana ;-) A swoja droga, hdd z hetznera nie ciesza sie najlepsza funkcjonalnoscia i dostepnoscia, o supporcie juz nie wspominajac :-)

 

 

właśnie innowate81 szuka konta shared aby nie kupować kolejnego dedyka.

wiem ilu i jakich klientów ulokować na jednym serwerze aby pracował poprawnie.

czym niby różnią się hdd z hetznera od innych? przecież oni ich nie produkują.

ważniejszym czynnikiem jest konfiguracja serwera, jeszcze mi żaden klient nie pisał że ma jakiś problem z dostępnością, a co do supportu to nie hetzner go prowadzi, więc też nie rozumiem o co Ci chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

backup ftp nie ma sensu, o wiele bardziej racjonalny wydaje się backup via rsync.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
backup ftp nie ma sensu, o wiele bardziej racjonalny wydaje się backup via rsync.

 

autor posta szuka najtańszego backupu na innym serwerze a backup rsync najczesciej jest drozszy od backupu ftp.

można looknąć na http://www.bqbackup.com - popularna firma ale z niejosobiscie nie korzystałem.

 

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, teraz w związku z nimi są nowe pytania ;-)

 

1. Dlaczego rsync a nie ftp? Czy to duża różnica? O serwer z ftp chyba będzie łatwiej.

2. Dlaczego nie group5? Czytałem wątek o tej firmie, przedstawiciel dał się ponieść, ale to że ktoś nie potrafi opanować emocji nie oznacza że ma zły hosting... Ostatnie wątki wskazują na limity i blokowanie usług, ale jak się domyślam nastąpiło to na skutek umyślnej próby zapchania serwera/łącza, ja odbieram hasło group5 jako marketing. Wysłałem uczciwe pytanie na temat moich wymagań i liczę na uczciwą odpowiedź.

3. Ktoś sugerował napisanie mejla z pytaniem ofertowym na adres ze strony w stopce. Na stronie www.skyhost.com.pl nie znalazłem adresu e-mail a jedynie formularz kontaktowy. Nie lubię formularzy :-/ I jako potencjalny klient mogę tylko dodać że strona wymaga chyba odświeżenia, wygląda na późne lata 90-te ;-)

 

Jeszcze jedno: to nie musi być jakiś mega giga wypasiony backup. Po prostu kopia zapasowa. Podstawowy backup będzie w OVH, ale niech mi nie dojdzie faktura z OVH z wznowieniem konta (płacę miesięcznie) i wszystko skasują :-/ W zasadzie tego się obawiam. Sytuacja raczej mało prawdopodobna bo płacę w terminie, ale ostatnio na przykład przelew z Sezamu (obecnie PKO) nie wyszedł... Na tak nieprawdopodobną sytuację chciałbym mieć zabezpieczenie w innymi miejscu.

 

http://www.bqbackup.com nie wiem jak z fakturami... US będzie marudził, przeliczanie kursów walutowych, brrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3. Ktoś sugerował napisanie mejla z pytaniem ofertowym na adres ze strony w stopce. Na stronie www.skyhost.com.pl nie znalazłem adresu e-mail a jedynie formularz kontaktowy. Nie lubię formularzy :-/ I jako potencjalny klient mogę tylko dodać że strona wymaga chyba odświeżenia, wygląda na późne lata 90-te ;-)

 

no tak, w stopce mam 2 linki, obie strony należą do jednej firmy,

a chodziło mi o link do szybki-serwer.pl - na tej stronie są podane kontakty:

http://szybki-serwer.pl/index.php?page=4

choć formularz kontaktowy też jest.

 

PS. wygląd tej strony już był różnie komentowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, w stopce mam 2 linki, obie strony należą do jednej firmy,

a chodziło mi o link do szybki-serwer.pl - na tej stronie są podane kontakty:

http://szybki-serwer.pl/index.php?page=4

choć formularz kontaktowy też jest.

 

PS. wygląd tej strony już był różnie komentowany

 

Dzięki ;-) już piszę.

 

PS: Strona jak strona, ważne by usługodawca był rzetelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, teraz w związku z nimi są nowe pytania ;-)

 

1. Dlaczego rsync a nie ftp? Czy to duża różnica? O serwer z ftp chyba będzie łatwiej.

2. Dlaczego nie group5? Czytałem wątek o tej firmie, przedstawiciel dał się ponieść, ale to że ktoś nie potrafi opanować emocji nie oznacza że ma zły hosting... Ostatnie wątki wskazują na limity i blokowanie usług, ale jak się domyślam nastąpiło to na skutek umyślnej próby zapchania serwera/łącza, ja odbieram hasło group5 jako marketing. Wysłałem uczciwe pytanie na temat moich wymagań i liczę na uczciwą odpowiedź.

3. Ktoś sugerował napisanie mejla z pytaniem ofertowym na adres ze strony w stopce. Na stronie www.skyhost.com.pl nie znalazłem adresu e-mail a jedynie formularz kontaktowy. Nie lubię formularzy :-/ I jako potencjalny klient mogę tylko dodać że strona wymaga chyba odświeżenia, wygląda na późne lata 90-te ;-)

 

Jeszcze jedno: to nie musi być jakiś mega giga wypasiony backup. Po prostu kopia zapasowa. Podstawowy backup będzie w OVH, ale niech mi nie dojdzie faktura z OVH z wznowieniem konta (płacę miesięcznie) i wszystko skasują :-/ W zasadzie tego się obawiam. Sytuacja raczej mało prawdopodobna bo płacę w terminie, ale ostatnio na przykład przelew z Sezamu (obecnie PKO) nie wyszedł... Na tak nieprawdopodobną sytuację chciałbym mieć zabezpieczenie w innymi miejscu.

 

http://www.bqbackup.com nie wiem jak z fakturami... US będzie marudził, przeliczanie kursów walutowych, brrrr

 

Polecałbym http://www.bqbackup.com a co do przeliczania walut to za dużo roboty nie będzie, nie bądź już taki leniwy;p dolar po lekko ponad 2zł więc nie ma tutaj strasznej matematyki:D

 

A co do faktur to po prostu napisz maila z pytaniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecałbym http://www.bqbackup.com a co do przeliczania walut to za dużo roboty nie będzie, nie bądź już taki leniwy;p dolar po lekko ponad 2zł więc nie ma tutaj strasznej matematyki:D

 

A co do faktur to po prostu napisz maila z pytaniem:)

 

Tu nie chodzi o matematykę a księgowość. Przeliczanie różnic kursowych, miałem z tym do czynienia raz i od tamtej pory szukam usługodawców krajowych ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze amazon s3:>

 

Idealne ;-), naprawdę, czy jest coś takiego w Polsce??? Jeśli nie ma i nie znajdę nic odpowiedniego to chyba pogadam z księgową jak to fakturować ;-))))

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, teraz w związku z nimi są nowe pytania ;-)

1. Dlaczego rsync a nie ftp? Czy to duża różnica? O serwer z ftp chyba będzie łatwiej.

 

rsync jest lepszy jezeli chodzi o tworzenie mirrora, jeden z plusow jest taki ze porowna ci zawartosc katalogow i skopiuje tylko to co sie zmienilo (mniej idzie transferu miedzy serwerami) nie calosc + jak pojdzie to do crona, bedziesz mogl o tym zapomniec ze masz dodatkowy backup.. i zycze abys sobie tylko przypominal o nim jak bedziesz placil :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idealne ;-), naprawdę, czy jest coś takiego w Polsce??? Jeśli nie ma i nie znajdę nic odpowiedniego to chyba pogadam z księgową jak to fakturować ;-))))

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

nie ma takich cudow w polsce... nawet w erze

 

pogadaj z ksiegowa, jak cos to daj znac bo mojemu udaje sie to wrzucic w koszty.

 

pozdr

pt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×