Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kaczy

GPRS w Vodafone

Polecane posty

Z racji tego, że niektórzy użytkownicy prosili już na tym forum o pomoc w wyborze zasilacza, czy koloru obudowy PC, ośmielę się i ja zrobić własną prywatę w piaskownicy i zapytać.... czy ktoś z forumowiczów miał/ma do czynienia z dostępem do internetu via GPRS w Niemczech? (konkretnie w sieci Vodafone). Brałem również pod uwagę sieć T-Mobile, jednak jaskółki allegrowe mówią, że Vodafone ma jakąś korzystniejszą ofertę pod tym względem.

 

Chodzi o dostęp do internetu w laptopie z wykorzystaniem karty prepaid jakiegoś niemieciego operatora. W laptopie mam kartę GPRS/EDGE i do zastosowań typu sprawdzenie poczty, odpalenie komunikatora całkowicie wystarczy. Przeglądając sobie aukcje na allegro natrafiłem między innymi na ofertę Vodafone'a. Języka niemieckiego oczywiście uczyłem się kiedyś w szkole (jednak nigdy się nie naumiałem) i dlatego mam dość duży problem ze zrozumieniem cennika (a generalnie rzecz biorąc ze znalezieniem takowego w ogóle) na stronach operatora.

 

Pod tym linkiem zamieszczam foty z jednej z aukcji allegro, gdzie znajduje się jakiś cennik, który jednak nie do końca rozumiem. O ile bowiem zapis "Vodafone-GPRS pro 10-KB-Datenblock" jest dla mnie dość zrozumiały (choć 0.20euro to dość drogo!) to jednak "Vodafone-GPRS Online-Preis pro Stunde" (0,06euro) jest dla mnie zupełnie niejasny. Odpowiedniego cennika dot. GPRS w sieci Vodafone na ich stronach nie mogę się doszukać.

 

Jeśli ktoś ma jakąś inną alternatywę (coś ala simdata iPlus w PL, tylko że w DE) i mógłby coś polecić byłbym wdzięczny. Musi być to prepaid, gdyż dostęp taki potrzebny jest mi (a dokładniej- mojej narzeczonej) jedynie przez dwa tygodnie. Generalnie ze znalezieniem darmowego hot-spot'a w Niemczech nie ma problemu (nie jest to pierwszy wyjazd) ale... przydałby się też jakiś dostęp do sieci w miejscu noclegowym, stąd pomysł z dostępem gprs/edge. Wiem, że na tym forum są również ludzie mieszkający już na stałe w Niemczech, bardziej zorientowani w tej tematyce niż niekorzystające z dobrodziejstw internetu starsze pokolenie. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemcy raczej nie używają vodafone, ta siec nie jest tam popularna. Dlaczego się na nią uparłeś? poszukaj:

 

1 T-Mobil (D1, www.t-mobile.de)

2 E-Plus ( www.eplus.de)

3 O2 ( www.o2online.de)

4 Vodafone (D2, www.vodafone.de)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niemcy raczej nie używają vodafone, ta siec nie jest tam popularna. Dlaczego się na nią uparłeś?

Nie upieram się- nie znam sie na niemieckim rynku telekomunikacyjnym. Zależy mi jedynie na jakimś dostępie do netu via GPRS/EDGE z kartą prepaid. Na allegro widze oferty właśnie Vodafone'a (polecane właśnie do korzystania z internetu- stąd moje pytanie w tym temacie o radę). W T-Mobile stawki za korzystanie z GRPS'a są (wg tego co znalazłem) absurdalnie wysokie. Czy Niemcy w ogóle nie korzystają z dostepu do sieci w tej technologii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie upieram się- nie znam sie na niemieckim rynku telekomunikacyjnym. Zależy mi jedynie na jakimś dostępie do netu via GPRS/EDGE z kartą prepaid. Na allegro widze oferty właśnie Vodafone'a (polecane właśnie do korzystania z internetu- stąd moje pytanie w tym temacie o radę). W T-Mobile stawki za korzystanie z GRPS'a są (wg tego co znalazłem) absurdalnie wysokie. Czy Niemcy w ogóle nie korzystają z dostepu do sieci w tej technologii?

 

A nie lepiej porozglądać się za hot-spotami w miejscu do którego się wybierasz ?

 

T-M z tego co wiem chyba nie ma opcji pre-paid jeżeli chodzi o internet.

Na vodafone ludzie narzekają - ale moja tesciowa ma u nich numer i nic nie marudzi ;)

 

Wartałoby jeszcze poprzeglądać polskie promocje, często na wakacje dają jakieś upusty na roaming.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kaczy, wysłałem Ci coś wczoraj na ten temat (albo mi sie przynśniło).. Stawki atrakcyjniejsze niż w sieciach krajowych ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie lepiej porozglądać się za hot-spotami w miejscu do którego się wybierasz ?

Nie doczytałeś mojego posta do końca... darmowe hot-spot'y moja narzeczona ma już znalezione (nie jest to jej pierwszy wyjazd, bo ma tam rodzine). Problem tylko, że do najbliższego jest kawałek drogi piechotą. Jak nie będzie alternatywy to zostaniemy tylko i wyłącznie przy hot-spot'ach (jak rok temu). Dostęp po GPRS ma tu być jako dodatek, nie jako główne łącze. Poza tym jak pisałem- potrzebne nam to jest w zasadzie raz w roku na okres około 14dni, stąd też chce, aby był to jakiś prepaid.

 

T-M z tego co wiem chyba nie ma opcji pre-paid jeżeli chodzi o internet.

Na vodafone ludzie narzekają - ale moja tesciowa ma u nich numer i nic nie marudzi ;)

Do rozmów mi nie potrzebne, jedynie do netu.

 

Wartałoby jeszcze poprzeglądać polskie promocje, często na wakacje dają jakieś upusty na roaming.

Widziałeś stawki za połączenia GPRS w roamingu? Lepiej od razu się pociąć.

 

kaczy, wysłałem Ci coś wczoraj na ten temat (albo mi sie przynśniło).. Stawki atrakcyjniejsze niż w sieciach krajowych ;) .

Tak widziałem (przepraszam, że zapomniałem podziękować). Tyle tylko, że miałem nadzieję, że zejdę poniżej stawki 0,99euro/1mb właśnie u jakiegoś lokalnego operatora... najbardziej cieszyłby mnie jakiś niemiecki odpowiednik polskiego iPlus'a (simdata) w wersji prepaid (u nas jest to stawka rzędu 30groszy/1mb).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×