Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
webcitron

nagły Errcode 24 ..

Polecane posty

Przed pół godziny podczas normalnego pisania witryny PHP opartej na MySQL dostałem serię błędów: 

 

File './organizer/alveoSavedSoldBottle.MYD' not found (Errcode: 24)
File './organizer/alveoSavedSoldBottle.MYD' not found (Errcode: 24)
File './organizer/alveoSoldBottle.MYD' not found (Errcode: 24)

 

Oczywiście pliki są na serwerze, sam kod php/mysql też jest ok (zapytania przechodzą przez PhpMyAdmina), więc to na pewno coś z samym mysql.. Czego to może być wina ? Zaznaczam że przed pojawieniem się błędu nie były robione żadne specjalne operacje na bazie ;\ Jest to mój serwerek produkcyjny potrzebny do pracy, taki ze mnie admin jak z koziej d*** trąbka, więc proszę was o pomoc :) help..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 godziny mineło od zadania pytania i nikt Ci nie odpisał. Zapytał byś google i miałbyś odpowiedź w kilka sekund :)

 

Errcode 24 to "too many open files". Jeżeli w tym czasie robił się backup to dodaj do mysqldump opcję --single-transaction (dla InnoDB) albo wyłącz lock'owanie tabel. Jeżeli błąd pojawił się podczas normalnego użytkowania bazy to sprawdź jaki jest limit otwartych plików w MySQLu i go ewentualnie zwiększ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wyłączanie locka podczas backupu to nie jest najlepszy pomysł więc spróbuj zwiększyć open_files_limit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w my.cnf dodałem rano wpis:

open_files_limit  60000

Szukałem na Googlach i to było jedyne co znalazłem. Niektórzy sugerowali też zdumpować bazę i wrzucić jeszcze ale również nie pomogło ..

Może coś mieć z tym wspólnego MySQLowa składnia HANDLER.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×