Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
carlos

cPanel -> DirectAdmin

Polecane posty

Witam.

 

W jakis sposob najszybciej przeniesc dane z kont (cPanel) na nowe konta na serwerze z DirectAdmin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. spisujesz "plany" z cPana

2. tworzysz podobne w DirectAdminie

3. Spisujesz konta z cPanela (loginy, bazy danych (nazwy i loginy), eMaile itp)

4. Tworzysz takie same konta w DirectAdminie

5. Rozsylasz informacje do Userow, ze np. za 2 dni zostana przeniesione ich dane na nowy serwer, w zwiazku z czym beda one "stopniowo wylaczane".

6. O umowionej porze - zmiana deklaracji DNS'ow (chyba ze IP name serverow sie nie zmienia)

7. O umowionej porze stopniowo - zawieszone konto, kopia - zawartosc konta + zzut bazy dabych - na nowe konto w DirectAdminie, odblokowanie konta

8. Wyslanie eMaila do uzytkownikow o przeprowadzonych przenosinac ++ nowe hasla dostepu do panelu

9. po np. 2 - 3 dniach - blokada starego (cPanelowego) serwera - caly ruch na nowa maszyne..

 

IMVHO jedyne sensowne rozwiazanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem.. I w cholere roboty (pomiajajac juz tlumaczenie przez najblisze 3 miesiace zagubionym owieczkom "a to bylo tam a teraz nie"). Nie mogles doplacic do CPanelu? ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem.. I w cholere roboty

nie mowie ze nie :]

ale chyba zdecydowanie nie zaufal bym zadnym eks/importerom..

(pomiajajac juz tlumaczenie przez najblisze 3 miesiace zagubionym owieczkom "a to bylo tam a teraz nie")

a na to to trzeba sie zawsze nastawiac - nawet jak zmieniasz userom serwer na mocniejszy, absolutnie kopiujac wszystko (ten sam panel, te same dane)..

"a bo na STARYM serwerze bylo.." - "na nowym jest tak samo, w tym samym miejscu" - "nie moze byc... y.. a, faktycznie, przepraszam.. :|"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6. O umowionej porze - zmiana deklaracji DNS'ow (chyba ze IP name serverow sie nie zmienia)

I nie zapomniec zmniejszyc odpowiednio wczesniej czasu zycia domen. Bo inaczej, do 24h, czesc internautow bedzie wchodzila na stary serwer a czesc na nowy. W przypadku stron typu fora wiadomo co sie stanie (i co klient zrobi pozniej z takim administratorem :P )

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×