Skocz do zawartości
webcitron

Właśny serwer produkcyjny - potrzebny własny DNS ?

Polecane posty

Witam serdecznie

Mam taką sytuację - mam komputer z zewnętrznym IP, mam domenę kupioną w nazwa.pl i chciałbym z komputera zrobić serwer produkcyjny (jestem programistą). Współpracuję z dwojgiem ludzi, chciałbym więc też aby serwer prócz www udostępniał usługi poczty i mysql. Także tworzenie subdomen. Jestem w trakcie sledzenia opisu http://howtoforge.com/perfect_setup_debian_etch_p4 i się zaciąłem w miejscu mysqladmin -h server1.example.com -u root password yourrootsqlpassword :D

 

WIedzę jakotaką (bardzo) podstawową posiadam ale sama idea DNSów nie jest dla mnie zbyt zrozumiała (sama idea może jest jasna, inaczej z integracją tego wszystkiego :D), stąd moje pytanie.

 

Mianowicie - czy powinienem bawić się we własny DNS aby korzystać z tego co jest mi potrzebne, czy wystarczy przekierowanie na adres IP serwera w panelu klienta w nazwa.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysqladmin -h s1.twojadomena.pl -u root password yourrootsqlpassword

 

w sumie nameserver możesz sobie na tym załozyć a zapasowy zrobić na jednym z darmowych

a do postawienia własnego DNS potrzebujesz Bind9 spokojnie z paczki na debianie zainstalujesz co do konfiguracji blueman poruszał już ten temat więc poszukaj chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czy przy przekierowaniu domeny bezpośrednio na mój adres IP będe mógł normalnie zarządzać domeną (subdomeny itp) ? Będzie mi wtedy potrzebny bind ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale czy przy przekierowaniu domeny bezpośrednio na mój adres IP będe mógł normalnie zarządzać domeną (subdomeny itp) ? Będzie mi wtedy potrzebny bind ?
Dzięki funkcjonalności Nazwa.pl spokojnie wskażesz Swój IP i www będzie działać opierając sie o serwery dns Nazwa.pl. Jednak jak zauważysz w Panelu Nazwa.pl nie ma zaawansowanej konfiguracji DNS co jest na przykład możliwe w panelu Blink.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale czy przy przekierowaniu domeny bezpośrednio na mój adres IP będe mógł normalnie zarządzać domeną (subdomeny itp) ? Będzie mi wtedy potrzebny bind ?

 

Jeśli chcesz przekierować domenę (wpis IN A) na IP Twojego serwera to i tak subdomeny będziesz musiał tworzyć w panelu nazwa.pl (jeśli jest taka możliwość tam), jeśli nie ma tam takiej możliwości to możesz skorzystać z DNS'ów freedns.sgh.waw.pl tam masz panel do zarządzania domeną i do dodawania różnych wpisów, nie tylko IN A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już problem rozwiązany w oparciu o przekierowanie bezpośrednio na IP :) Jakoś poradziłem sobie przy pomocy ISPConfiga (choć nie powiem, dziwny jest :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×