Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
LaNdScAp3

www.webpark.pl

Polecane posty

Skoro opisujemy firmy hostingowe to warto wspomnieć o ofercie największych polskich portali. Ja miałem okazję zetknąć się z ofertami dwóch gigantów, dzisiaj podzielę się uwagami nt. www.webpark.pl

 

Usługa : Moja strona 30MB

 

Pojemność - 30 MB

Możliwość zwiększenia pojemności

Transfer miesięczny - 3GB

Możliwość zwiększenia transferu

Darmowe aliasy domen - 28

Ilość darmowych aliasów domen dla jednego konta - 3

Możliwość dokupienia domen

Obsługa domen

Subdomeny

Backup danych - Co 30 dni

Zaawansowana administracja Stroną WWW

Baza danych SQL

Administracja przez WWW bazą danych SQL

Zaawansowany język programowania dynamicznych stron PHP

SSI

Logowanie do administracji przez SSL

Filemenedżer zaawansowany

Optymalizator stron WWW

FTP / WebDav - dysk wirtualny

Szablony stron WWW - 28

Kreator Stron WWW - Tak

Wyszukiwarka portalowa (NetSprint)

Wyszukiwarka na WebPark

Wyszukiwarka na stronie użytkownika

Czat

Liczniki

Księgi gości

Gotowe Java Script

Fora

Rejestracja w największych wyszukiwarkach polskich i światowych

Przechowywanie ustawień konta po jego zmianie na pakiet: "Starter" - 30 dni

Pomoc, FAQ

Kursy, instrukcje

Statystyki strony - Zaawansowane

Statystyki strony przez SMS

Popup na stronie użytkownika - PILOT, z opcja wyłączenia, bez reklamy

Domyślny termin ważności głosów 7 dni

Maks. liczba pozycji w katalogu dla 1 strony - 2

Katalog stron WebPark jako podkatalog w KataloguWP

Ranking stron na SMS

 

1 miesiąc 9zł / 10,98zł

3 miesiące 17,21zł / 21zł

1 rok 48,36zł / 59zł

 

Usługa : Firma WWW 100MB

 

Pojemność - 100 MB

Możliwość zwiększenia pojemności

Transfer miesięczny - 3 GB

Możliwość zwiększenia transferu

Darmowe aliasy domen Tak - 28

Ilość darmowych aliasów domen dla jednego konta - 5

Możliwość dokupienia domen

Obsługa domen

Subdomeny

Backup danych - Co 1 dzień

Administracja Stroną WWW - Zaawansowana

Baza danych SQL

Administracja przez WWW bazą danych SQL

Język programowania dynamicznych stron - PHP Pełny

SSI

Logowanie do administracji przez SSL

Filemenedżer - Zaawansowany

Optymalizator stron WWW

FTP / WebDav - dysk wirtualny Tak

Szablony stron WWW - 39 (w tym biznesowe)

Kreator Stron WWW

Wyszukiwarka portalowa (NetSprint)

Wyszukiwarka na WebPark

Wyszukiwarka na stronie użytkownika

Czat

Liczniki

Księgi gości

Integracja ze sklepem

Gotowe Java Script

Fora

Rejestracja w największych wyszukiwarkach polskich i światowych

Przechowywanie ustawień konta po jego zmianie na pakiet: "Starter" - 30 dni

Pomoc, FAQ

Kursy, instrukcje

Statystyki strony - Zaawansowane

Statystyki strony przez SMS

Popup na stronie użytkownika - PILOT, z opcja wyłączenia, bez reklamy

Domyślny termin ważności głosów - 7 dni

Maks. liczba pozycji w katalogu dla 1 strony - 2

Katalog stron WebPark jako podkatalog w KataloguWP

Ranking stron na SMS

 

1 miesiąc 28,69zł / 35zł

3 miesiące 54,92zł / 67zł

1 rok 140,16zł / 171zł

 

Plusy :

[+] Największy (lub jeden z największych) Polskich portali internetowych a co za tym idzie bardzo dobre łącze

[+] Bardzo wysoka stabilność

[+] Darmowe komponenty

[+] Wbudowane skrypty do zarządzania zawartością strony (bazami danych, plikami)

[+] Możliwość 14-dniowego testowania konta

[+] Atrakcyjne domeny

 

Minusy :

[-] Wysoka cena

[-] Tylko dwie taryfy hostingowe

[-] Niespodziewane awarie serwera/łącza

[-] PHP Safe Mode

 

Ocena : 5/10

Status : Oferta głównie dla firm i przedsiębiorstw

 

Z firmą www.webpark.pl związany byłem przez ponad rok, i jestem zadowolony z ich usług. Największy wpływ na decyzje o wykupieniu konta właśnie tam miała przepustowość ich łącza, wiadomo że tak wielki portal jak www.wp.pl potrzebuje porządnego łącza i nie zawiodłem się, coprawda zapłaciłem za to wysoką cenę, ale opłaciło się. Przed opłaceniem konta skorzystałem z możliwości przetestowania konta. Pierwszą rzeczją jaka mnie uderzyła w usłudze Moja strona 30MB był PHP powiedziałbym very (lub przesadnie) safe mode. Właśnie przez tą opcję konto traci wiele na wartości, niemożliwą staje się instalacja systemów portalowych takich jak jPortal, PHP-Nuke, Mambo, Xoops i wiele podobnych, no ale nic to jak mawiał pan Wołodyjowski, nadrabiają to udostępnieniem wielu komponentów ze swojej "stajni" m.in. księgi gości, forum, licznika czy też nawet apletu firmowego czata Wirtualnej Polski. Osoby mniej zdolne lub nieznające się na tworzeniu stron WWW mają mozliwość wykorzystania jednego z wielu (28 lub 39) szablonów stron, mogą również skorzystać z pomocy kreatora stron. Co do działania serwera nie mam większych uwag, coprawda w czasie kiedy korzystałem z ich usług zdarzyło się kilka awarii, w tym 2 prawie dwugodzinne, ale nadrabiają to transferem download'u oraz upload'u plików z i na swój serwer. Przez cały czas możemy liczyć na pomoc administratorów, wystarczy wysłać przez specjalny formularz kontaktowy informację o Naszym problemie a admin stara się Nam pomóc, niestety i tu są pewne wady - czasami na mail'a z odpowiedzią możemy czekać do 36 godzin. Niewątpliwą zaletą jest również możliwość wykorzystania jednej z wielu atrakcyjnych domen. Podsumowując, tak jak napisałem w ocenie jest to serwer przeznaczony głównie dla firm, lub osób z "wypchanym" portfelem, którym nie zależy na "wypaśnym", jeśli zależy Ci na bardziej rozbudowanym koncie to doradzam zastanowienie się nad ofertą innych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam od 4 miesięcy z oferty hostingowej MojaWWW na Webpark. Cena tego pakietu jest niska, ale możliwości niestety też. ;) Są nałożone duże ograniczenia na PHP, nie działa wiele funkcji niezbędnych do zainstalowania CMS. Próbowałam zainstalować już kilka różnych - i tych korzystających z MySQL i tych opartych na plikach tekstowych, ale nic z tego. Żadnego mi się nie udało zainstalować. W zasadzie teraz moja stronka, www.bezsennosc.strona.pl napisana od podstaw w PHP korzysta tylko z funkcji include.

Jeśli ktoś z szanownych Forumowiczów zna jakiś CMS, który można by zainstalować na Webpark, to proszę o nazwę lub link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Webpark, to bardzo dużym problemem, jak się przekonałem w ostatnich dniach, jest przyisanie domeny do konta. W pomocy piszą, że musi to być domena zakupiona w AZ.PL. W tym problem że Webpark i AZ to dwie osobne firmy, które niby współpracują ale jakoś nie umieją się dogadać. Domena zakupiona w az.pl NIE JEST automatycznie przypisywana do konta, trzeba przebrnąć przez koszmarną stronę pełną formularzy i niezrozumiałych ustawień (dodam, że nie jestem laikiem, ale poruszanie się w gąszczu tych opcji było dla mnie koszmarem). Potem trzeba się skontaktować z WP aby dodali domenę do swoich serwerów. Telefoniczny kontakt z WP to 1,22 za minutę rozmowy. Zobaczymy co z tego wyniknie, jeśli się w końcu uda powiązać domenę z hostingiem w webpark to na pewno dam znać. Jeśli nie, to zrezygnuję z hostingu w webpark i być może z AZ również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×