Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Adam Szendzielorz

Ostatni etap migracji w Progreso

Polecane posty

Gość adamszendzielorz

W nocy z soboty na niedzielę (29 / 30 marzec 2008 r.) zakończymy ostatni etap migracji do nowego Centrum Danych. Niektóre serwery Progreso będą niedostępne w Internecie od godziny 0:00 do 8:00 w niedzielę. Zamiast strony możesz zobaczyć stosowny komunikat informujący o chwilowej niedostępności strony. Nie bój się o indeksacje Twojej strony w wyszukiwarkach - dzięki odpowiednio przygotowanym przez Progreso wpisom, roboty będą ten tymczasowy komunikat omijać. Również żadna poczta nie zostanie utracona - serwery przyjmujące pocztę będa działały bez przerwy.

 

Całość operacji ma na celu podwyższenie bezpieczeństwa i jakości naszych usług.

 

Jeżeli w którymkolwiek miejscu swojego oprogramowania lub skryptu odwołujesz się do serwerów bezpośrednio poprzez numer IP (a nie przez nazwę domenową) - w tym miejscu znajdziesz kompletną mapę nowych adresów IP. Ta informacja dotyczy prawdopodobnie bardzo niewielkiej liczby klientów, gdyż zawsze (w dokumentacji, pomocy technicznej, infolinii, czy extranecie) zalecamy używać przy różnego rodzaju połączeniach nazw domenowych, nigdy adresów IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Całość operacji ma na celu podwyższenie bezpieczeństwa i jakości naszych usług.

Przypuszczam, że pomimo godziny 10:23 nie zakończyliście prac? Moje fora niby działają, ale tempo ładowania się strony jest po prostu oszałamiające... Jeszcze trochę i zdążyłbym sobie przez ten czas zrobić kawkę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mnie tez sie laduje strasznie dlugo - pewnie lacze zapchane od kopiowania danych.

A ja mam pytanie, bo w mailu nie zostalo to sprecyzowane - jakie sa nowe rekordy MX dla poczty ?

Z http://www.progreso.pl/download/zmianaIP.txt wnioskuje, ze mam poszukac stare i zobaczyc jakiemu nowemu adresowi IP odpowiadaja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
A ja mam pytanie, bo w mailu nie zostalo to sprecyzowane - jakie sa nowe rekordy MX dla poczty ?

 

Rekordy MX nie zmienily sie - tutaj zawsze musisz podawac nazwe hosta czyli mx1.progreso.pl, .mx2.progreso.pl i mx3.progreso.pl. No, chyba ze miales MXy w swojej domenie.. Wtedy odpowiednio 77.79.244.247, 77.79.244.246, 77.79.244.245.

 

Co do predkosci - pisalem juz w innym watku - musielismy dopracowac konfiguracje routera. Juz wszystko dziala szybko.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×