Skocz do zawartości
swist

Hosting w leaseweb a adres dns

Polecane posty

Witam, kupiłem hosting w http://www.leaseweb.com/ i nie otrzymałem adresów serwerów dns.. Domenę mam u innego operatora i nie mogę jej skonfigurować ;/ Pisałem do nich ze 3 maile na różne adresy i nie dostałem odpowiedzi.. Wiecie może skąd mogę je zdobyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o serwerze dedykowanym to:

Postaw sobie Binda, zrób ze swojego IP primary DNS, w SSC znajdziesz adres ich drugiego nameservera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, kupiłem hosting w http://www.leaseweb.com/ i nie otrzymałem adresów serwerów dns.. Domenę mam u innego operatora i nie mogę jej skonfigurować ;/ Pisałem do nich ze 3 maile na różne adresy i nie dostałem odpowiedzi.. Wiecie może skąd mogę je zdobyć??

 

Wszystko znajdziesz w panelu SSC. Natomiast jeśli masz pytania to napisz na : support@leaseweb.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie mówisz o serwerze dedykowanym zrób to jako rekord A :lol:

Na jakimś serwerze DNS zaparkuj twoją domenę ,a rekordy A zmień na na IP serwera w którym masz hosting.Dodaj oczywiście również domenę na hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli będziesz miał nadal problemy możemy dodać wpis na odpowiednie IP na naszych serwerach DNS (oczywiscie bez opłat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko znajdziesz w panelu SSC. Natomiast jeśli masz pytania to napisz na : support@leaseweb.com

 

Jakim panelu SSC? Ja mam dostęp tylko do Plesk 8.2.1 i przeszukałem chyba wszystkie podstrony.. a na support@leaseweb.com pisałem już 2 razy..

 

Na początku zapytali mnie jaka to będzie domena więc chyba już zaparkowana jest - tylko te adresy..

 

Jest to serwer dzielony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a więc musisz zaparkować domene na jakimś dns :lol: (Chcesz to możesz u mnie wystarczy że napiszesz 1 wiadomość PW)

Gdy już ją zaparkujesz ja skonfiguruje rekord A ,aby prowadził do Twojego serwera.

Ty tylko będziesz musiał ją dodać do Pleska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry jednak mam dostęp do ssc :)Ale nie mogę w nim zlokalizować w/w adresów.. Kiedy chcę dodać swoją domenę pokazuje się "The requested domain is already in our system. Please contact domain@leaseweb.com". Czyli chyba jest zaparkowana. Ale skąd mam wziąć te dnsy??

 

edit: Może chodzi o to że skorzystałem z opcji "direct your domain from your current registrar and nameservers to our webserver"..Czy to może uniemożliwić mi przypisanie tego serwera do domeny u innego operatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są ich cache serwery:

 

nscache1.leaseweb.net. 83.149.80.123

nscache2.leaseweb.net. 62.212.64.122

nscache3.leaseweb.net. 62.212.65.123

nscache4.leaseweb.net. 85.17.96.69

 

Spróbuj zatem:

 

ns1.leaseweb.net (lub com)

ns2.leaseweb.net (lub com)

ns3.leaseweb.net (lub com)

ns4.leaseweb.net (lub com)

 

W SSC znajdziesz adresy w sekcji Domains,

 

Co do darmowego serwera DNS polecam

 

www.evrydns.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba znalazłem to.. W scc zakładka Domains -> Secondary nameserver dodałem domenę oraz adres ip który mi podali przy rejestracji.. otrzymałem taki komunikat:

 

Our secondary nameserver IP is: 62.212.76.50 (ns7.leaseweb.net)

Domain added to our secondary nameserver. It can take up to 2 hours before the nameserver is configured with this domain.

 

jak myślicie za 2 godziny powinno działać dla tamtego ip z rejestracji oraz 62.212.76.50 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej nie :lol:

 

skoro to shared hosting muszą Ci dać co najmniej dwa adresy NSów

 

W weekend zapomnij o kontakcie z nimi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Below you will see the list of domains which we are secondary nameserver for. This is a free service for our customers. Please make sure you put in the IP of the primary nameserver. Also make sure you allow zone-transfers from our IP.

 

Taka informacja jest w panelu ssc. Już zupełnie nie rozumiem - przecież musi się to dać jakoś ustawić :/

 

na dodatek dostaję informację na stronie operatora domeny:

serwer "ns7.leaseweb.net" nie jest skonfigurowany dla domeny "(...)". Skontaktuj się z administratorem docelowego serwera DNS, celem skonfigurowania obsługi domeny!

 

??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edit: Może chodzi o to że skorzystałem z opcji "direct your domain from your current registrar and nameservers to our webserver"..Czy to może uniemożliwić mi przypisanie tego serwera do domeny u innego operatora?
Jeżeli wybraleś te opcję, możesz bez problemu podpiąc swoją domene pod konto na leaseweb. Najprawdopodomniej jest są to adresy ns1.leaseweb.com i ns2.leaseweb.comW Panelu administracyjnym serwerem (cpanel, plesk czy inne ustrosjtwo) zobacz czy masz już dodana tę domene :lol:
Below you will see the list of domains which we are secondary nameserver for. This is a free service for our customers. Please make sure you put in the IP of the primary nameserver. Also make sure you allow zone-transfers from our IP.
Według mnie to tyczy się tylko dedyków, jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lub po prostu zrób tak jak mówiłem ci z Rekordami A :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli wybraleś te opcję, możesz bez problemu podpiąc swoją domene pod konto na leaseweb. Najprawdopodomniej jest są to adresy ns1.leaseweb.com i ns2.leaseweb.comW Panelu administracyjnym serwerem (cpanel, plesk czy inne ustrosjtwo) zobacz czy masz już dodana tę domene :)

Próbowałem ns1.leaseweb.com i ns2.leaseweb.com - nie działa - ten sam błąd - serwer "ns1.leaseweb.com" nie jest skonfigurowany dla domeny "(...)". Skontaktuj się z administratorem docelowego serwera DNS, celem skonfigurowania obsługi domeny! . W plesk'u jest dodana domena.

 

Lub po prostu zrób tak jak mówiłem ci z Rekordami A :)

No tak ale jak to zrobić :)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załóż darmowe konto na http://www.everydns.net/

 

1. Dodaj twoją domenę

2. Zmień DNSy na:

ns1.everydns.net

ns2.everydns.net

ns3.everydns.net

ns4.everydns.net

3. Zaloguj się na http://www.everydns.net/

4. Kliknij na swoja domenę

5. Wpisz rekordy A dla:

www.twojadomena.pl na adres IP Twojego serwera

twojadomena.pl na adres IP Twojego serwera

 

Zmiana potrwa ok 15 min jeśli domena jest już na ich NSach

 

Jak będziesz miał kłopot pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem to co napiałeś i nadal prześladują mnie problemy :PMoże screenshoty pomogą :)sxnmg8.jpgfkwcx3.jpg

 

edit: w tym przypadku dodałem tylko ns1.everydns.net i ns2.everydns.net ale jak spróbowałem wszystkie 4 dodać to ten sam błąd był dla wszystkich.. :/

 

dodam, że odczekałem z 20 min i spróbowałem jeszcze raz w home.pl (chyba widać, że tam mam domenę :)) i znowu ten sam błąd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wal na czata do Home.pl i pytaj o co chodzi :)

 

Everydns jest dobrze skonfigurowany z tego co widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o spróbowałem teraz - Zmiany w konfiguracji domeny zostały zapisane. Uwaga! Propagacja zmiany serwerów DNS może potrwać do 30 godzin. ;D

 

czekam z nadzieją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

działa.. z tym że działa tylko dla www.domena.pl -> dla domena.pl nie :/ ustawienia takie jak na zdjęciu :) a w sumie domana.pl jest ważniejsza :/ co ciekawe dzieje się tak pomimo, że skonfigurowałem zupełnie nowy dns (everydns) a w everydns nie podawałem nigdzie adresu strego serwera (poprzedniego) - a www.domena.pl odnosi się do starego serwera.. Może to przejściowe i nadal trwają przenosiny jak myślicie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbytnio nie rozumiem co piszesz.

 

Ustaw rekordy A dla domeny "bez" i "z" www na adres IP Twojego serwera.

 

A czy działają oba adresy, możesz skorzystać np. z Free Proxy

Możliwe, że zanim wszystko zacznie działać poprawnie, będziesz musiał odczekać aż sie wszystko "odświerzy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak trzeba było odczekać chwilę :) teraz wszystko działa WIELKIE DZIĘKI Krystian!! Strasznie mi pomogłeś :) Gdybym mieszkał w Lubinie to bym Cie na piwo zabrał :) Temat chyba do zamknięcia :) chociaż nadal nie wiem czemu nie działało bezpośrednio z leaseweb..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leaseweb zapewne jutro po południu Ci odpisze na jakie DNSy musisz ustawić domenę. Ale EveryDNS jest wygodniejszy i szybszy (gdybyś w przyszłości chciał zmienić na inne adresy) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×