Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
deluge

Nowy serwer - problem z Netia, Blueconnect...

Polecane posty

Dwa tygodnie temu przenioslem sie z VPS-a, ktory przestal juz wyrabiac, na nowy serwer dedykowany. Admin z firmy hostingowej zainstalowal cale srodowisko plus DirectAdmina. Przerzucilem wszystko na nowa maszyne. Przelaczylem domene w home.pl na nowe DNS-y znajdujace sie na tym dedyku. Wszystko dziala szybko i stabilnie, gdyby nie jeden dziwny problem, ktory od tamtej pory sie pojawil. Okazalo sie, ze od czasu przeprowadzki, az do tej chwili, ruch na stronce zmniejszyl sie o okolo 10% (z jakichs 10-10,5 tys odwiedzin dziennie spadlo na okolo 9-9,5 tys). Okazalo sie ze gdzies wcielo mi uzytkownikow Netii, Blueconnecta i ktos tam jeszcze z jakiejs sieci osiedlowej sie zglaszal z tym problemem. Ze znajomym, ktory korzysta wlasnie z Netii udalo mi sie ustalic, ze ich podstawowy DNS nie podaje zadnego IP dla mojej domeny, nawet starego. Proba pingowania domeny konczy sie komunikatem '... ping nie moze znalezc hosta costam.com'. Co jeszcze dziwniejsze, po recznym przestawieniu we wlasciwosciach polaczenia sieciowego adresu serwera DNS na drugi DNS Netii, problem znika i bez zadnych przeszkod mozna buszowac po mojej stronie. Podanie bezposrednio IP do witrynki tez 'rozwiazuje' problem. Czyli wyglada to tak, ze ich pierwszy DNS tak jakby 'zbanowal' moja domene, kiedy drugi nie ma z nia problemu. Probowalem to do Netii zglaszac, mieli to sprawdzic, czekam pare dni i nic. Kilku ich klientow to tez zglosilo, to jeden dostal info ze wina lezy po mojej stronie inny znowu jakas szablonowa odpowiedz. Tylko nie wiem jakim sposobem, skoro pozostale 90% ludzi korzystajacych z przeroznych dostawocw neta nie ma zadnych problemow. Jak narazie skupilem sie na Netii, bo to klienci tej firmy stanowia glowna czesc straconych uzytkownikow. Ale skoro to nie tylko klienci Netii, to mozliwe, ze jednak to na moim serwerku cos nie gra, tylko nie mam pojecia gdzie szukac, Nie jestem biegly w konfiguracji serwerow dedykowanych, mam tam DirectAdmina i powinno wszystko byc OK, zawsze bylo. Moze jakis wplyw na ta sytuacje ma fakt ze zanim przenioslem sie na tego dedyka, dzien wczesniej robilem przeprowadzke ale niestety nie udala sie i wrocilem jeszcze na jeden dzien na starego VPS-a, w tym czasie zdarzylem 2 razy przelaczyc domene: na nowy serwer by pozniej znowu za godzine wrocic na stary a nastepenego dnia juz na stale zostala przelaczona na ten nowy. Sam nie wiem co tu sie wyprawia. Moze ktos mial juz podobne problemy, lub ktos czuje sie na silach i moze przejrzec configi na tym dedyku i pomoc w znalezieniu rozwiazania? Sprawa jest dla mnie naprawde wazna, wiec dla kompetentnej osoby moge zaoferowac wynagrodzenie za pomoc.

 

Dorzuce jeszcze parametry SOA dns-ow z mojego dedyka:

 

refresh 14400

retry 3600

expire 1209600

minimum 86400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×