Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz Sojda

Zenphoto, a fastCGI

Polecane posty

Witam, od rana walczę z pewnym skryptem. Nawet odpalenie na serwerze 'czystych' plików, bez modyfikacji ustawień kończy się błędem wewnętrznym (500). Wcześniej działałem, na serwerze, gdzie PHP było jako:

 

Server API: Apache 2.0 Handler

 

Teraz natomiast jest:

 

Server API: CGI/FastCGI

 

Oczywiście dane te wziąłem z phpinfo. Proszę o pomoc, bo już naprawdę nie wiem jak się z tym uporać. Potrzebuję tego na wczoraj:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałbyś do BOKu..

 

Zazwyczaj błąd spowodowany jest np. wpisami php_flag w htaccess lub podobnymi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz padnie odpowiedź "zostałem" ;)

A tak serio to jeżeli skrypt używa cgi sprawdź czy katalog i plik które się w nim znajdują mają chmod "0775"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz padnie odpowiedź "zostałem" :P

 

Nie padnie bo w innym wątku napisał, że prawie został ;)

Ale gdyby został to by nie musiał tu pisać teraz.

 

I sprawdź error_log czasem coś ciekawego tam się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ;) ,ale natura ludzka lubi być przekorna.

Matte może pora zmienić hosting ,lub poczekać i sprawdzic jak zadziała "sprawny" BOK ,który odpowiada parę godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chmody w porządku. Oto wycinek error_log:

 

[Mon Mar 03 20:14:26 2008] [error] [client 79.185.49.209] Premature end of script headers: php-fcgi[Mon Mar 03 20:14:26 2008] [error] [client 79.185.49.209] File does not exist: /home/matte/domains/domena.pl/public_html/500.shtml

 

Ten hosting, a wlasciwie konto testowe mam od wczoraj. Firma dobra, cały czas wierze, ze wszystko bedzie ok:) Na forum tez dobre opinie maja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgaduje insane.pl ;) ?

ja się ostatnio zawiodłem na ich BOK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są jakieś wpisy php_flag albo php_value ? Jeśli tak to wywal je na dobry początek - takie rzeczy ustawiasz przez php.ini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak. Teraz pytanie - co z nim nie tak?
Ty go masz i widzisz a my mamy wiedzieć co z nim nie tak? Nie żartuj. Musisz go nam pokazać chyba najpierw żeby pytac co z nim nie tak. Jak ty takie pytania dajesz do BOKu to nie dziwie się ze masz status klienta: "olać Go"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
# htaccess file version 1.1.4.0
# Update the above and the define in setup.php when you make changes to the rewrite rules!
# NOTE: Change the RewriteBase below to the absolute path to your zenphoto directory. (Or let setup.php do it for you!)

<IfModule mod_rewrite.c>
 RewriteEngine On

 #### !!! Change this to the web path (eg: [url="http://www.yourwebsite.com/photos"]http://www.yourwebsite.com/photos[/url] --> /photos) !!!
 RewriteBase /album
 ####

 RewriteRule	^admin/?{:content:}nbsp;					  zp-core/admin.php [R,L]

 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
 RewriteRule ^.*$ - [R,L]

 RewriteRule index\.php{:content:}nbsp;					index.php [L,QSA]
 RewriteRule ^page/([0-9]+)/?{:content:}nbsp;			  index.php?page=$1 [L,QSA]
 RewriteRule ^page/([A-Za-z0-9\-_]+)/?{:content:}nbsp;	 index.php?p=$1 [L,QSA]
 RewriteRule ^(.*)/page/([0-9]+)/?{:content:}nbsp;		 index.php?album=$1&page=$2 [L,QSA]

 #### Rewrite rule addtion for search
 RewriteRule ^page/([A-Za-z0-9\-_]+)/fields([0-9]+)/(.*)/([0-9]+)/?{:content:}nbsp;	 index.php?p=$1&searchfields=$2&words=$3&page=$4 [L,QSA]
 RewriteRule ^page/([A-Za-z0-9\-_]+)/fields([0-9]+)/(.*)/?{:content:}nbsp;	 index.php?p=$1&searchfields=$2&words=$3 [L,QSA]
 RewriteRule ^page/([A-Za-z0-9\-_]+)/archive/(.*)/([0-9]+)/?{:content:}nbsp;	 index.php?p=$1&date=$2&page=$3 [L,QSA]
 RewriteRule ^page/([A-Za-z0-9\-_]+)/archive/(.*)/?{:content:}nbsp;	 index.php?p=$1&date=$2 [L,QSA]
 RewriteRule ^page/([A-Za-z0-9\-_]+)/tags/(.*)/([0-9]+)/?{:content:}nbsp; index.php?p=$1&searchfields=4&words=$2&page=$3 [L,QSA]
 RewriteRule ^page/([A-Za-z0-9\-_]+)/tags/(.*)/?$					  index.php?p=$1&searchfields=4&words=$2 [L,QSA]
 RewriteRule ^page/([A-Za-z0-9\-_]+)/(.*)/([0-9]+)/?{:content:}nbsp;	 index.php?p=$1&words=$2&page=$3 [L,QSA]
 RewriteRule ^page/([A-Za-z0-9\-_]+)/(.*)/?{:content:}nbsp;	 index.php?p=$1&words=$2 [L,QSA]

 RewriteRule ^(.*)/image/(thumb|[0-9]{1,4})/([^/\\]+){:content:}nbsp;   zp-core/i.php?a=$1&i=$3&s=$2 [L,QSA]
 RewriteRule ^(.*)/image/([^/\\]+){:content:}nbsp;		 zp-core/i.php?a=$1&i=$2 [L,QSA]
 ####

 # Catch-all - everything else gets handled in PHP for compatibility.
 RewriteRule ^(.*)/?{:content:}nbsp;					   index.php?album=$1 [L,QSA]
</IfModule>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RewriteCond może powoduje błąd? (sprawdź usuwając te regułki)

Jeśli tak zgłoś to do boku neteasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×