Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
michal00

Yet Another Hosting Question ;)

Polecane posty

Witam wszystkich,

 

probowalem troche poszperac na forum ale nie znalazlem (albo zle szukalem) odpowiedzi na zagadnienia, o ktorych chce napisac.

 

Szukam hostingu dla wlasnie tworzonego serwisu. Czyli nic nowego jak na pytanie w tym dziale ;)

Ale, szukam takiego hosta, ktory skroi mi w duzym stopniu serwis na moją miare, a pozniej bedzie tego pilnowal "jak swojego", czyli chcialbym pelna obsluge administracyjna na podstawie moich ustalen.

Wymagania mniej wiecej mam nastepujace:

- serwer dedykowany, z czasem chcialbym zrobic móc dokupic kolejne serwery w ramach tej samej podsieci (poziome skalowanie)

- sporo wpisow w DNS (zeby zrobic partycjonowanie na DNS, tez z czasem)

- lightHttpd ale w ostatecznosci moze byc Apache

- sporo miejsca na dysku, najlepiej na zewnetrznym serwerze trzymac static'i, media itp.

- memcached

- ewentualny dostep do zewnetrznej macierzy w przyszlosci

- PHP 5

- MySQL, ktore bedzie mozna uruchomic w Master-Slave, dodatkowo kilka baz (ze wzgledu na przyszle partycjonowanie) ktore w razie czego admin przerzuci na inny komp

- do tego wszystkiego w ramach komputera (nie wiem czy na poczatek nie tego samego) cos w rodzaju VPS dla srodowisk testowego i QA

- spore wyjscie na swiat

- i na koniec ustalana wspolnie polityka backupowa (np. wolalbym czesciej niz 1 raz na dobe)

 

Generalnie chodzi mi o dobry hosting w uznanym centrum, serwery dedykowane z duuzym wsparciem administracyjnym (takim jakie jest przy "zwyklym" hostingu), ktore nie bedzie sie balo, a raczej bedzie mialo po prostu kompetencje w skalowaniu dla klientow (nie tylko dla siebie) i beda mogli po prostu odpowiednio doradzic, skonfigurowac systemy. Nie chce tez zatrudniac admina na wlasna reke, chcialbym zeby to byli "tamtejsi" pracownicy w ramach uslugi, wiec nie chce sie ograniczac tylko do dedykowanego serwera.

 

Aha, no i cena - oczywiscie chcialbym jak najtaniej na poczatek, ale przede wszystkim ma byc odpowiednia jakosc uslugi. I dostepnosc hotline'u w razie co.

 

Czy jestescie w stanie poradzic do ktorego z centrow najlepiej sie zwrocic w takiej materii? czy moze po prostu napisac RFP, i wyslac do szeregu? A moze polecicie kogos, kto dla Was juz cos takiego robil i jestescie zadowoleni ze wspolpracy?

 

pozdrawiam

michal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Z doświadczenia wiem, że wdc.pl pomoże Ci w Twoim projekcie. To znaczy, cały czas prowadzą całe projekty, od projektowania przez rozwój. Nie wiem na ile Twój projekt jest duży (nie określiłeś budżetu), bo wtedy można manewrować od firm mniejszych po baaardzo duże. Niestety większość centrów danych ma ofertę na administrację, ale Ty potrzebujesz czegoś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisales "z doswiadczenia" - robiles taki bardziej "egzotyczny" projekt u nich?generalnie chodzi mi o firme, ktora lubi projekty, a admin czuje "twórczy niepokój" :) W sumie moglbym probowac w firmie na "I" o ktorej mialem nieszczescie sie dzis odezwac, za co zostalem objechany, ale wole rozdzielic sprawy pracowe od nie-pracowych.budzet - no coz... jest "odpowiedni" patrzac na wyjsciowe ceny dedykowanych serwerow nawet u rodzimych dostawcow. Bardziej mi wlasnie zalezy na mozliwosciach rozwoju, potencjale firmy i odpowiedniej administracji niz na niskiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×