Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jarek

IQ vs. KEI

Polecane posty

To Twoje zdanie, 99% klientów ma odmienne.

Czyje jest ważniejsze? Twoje? Czy ich?

 

hmmmm nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz, ale nie sadze aby ktos z klientow zwracal uwage na loginy czesciej niz raz na miesiac czy nawet dwa.

 

W zwiazku z tym moim zdaniem nie jest to az taki problem, ktory wymagal by interwencji. Nie jestemy glusi na opinie klientow. Przyklad ? Prosze: na prosbe klientow uruchomilismy kilka dni temu dedykowny serwer mysq ktory jest dostepny z zewnarz. Byla uzasadniona potrzeba ? Byla. Serwer jest ? Jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o zupełnie coś innego. Tu chodzi o to żeby system był wygodny nie dla Zosi z gazowni (ona i tak loguje sie w outlooku) i najczęściej nie pamięta raz wpisanego tam hasła ale o to zeby był odpowiednio skalowalny dla webmasterów bo przecież stron www nie pisze Zosia tylko ja i to ja wybiorę hosting i to taki który będzie wygodny dla mnie a ona ma za zadanie dostosować sie i kropka.

 

Nie będę przepisywał systemu logowania w mojej (zmienionej) wersji roundcube tylko dlatego że w IQ jest inaczej niż w reszcie świata. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby zastosować dualne rozwiązanie. Dla twardzieli prefixy a dla zwolenników komfortu adresy e-mail.

 

I jeszcze jedno. Pani Zosia często nie pamieta nazwy domeny/email nie wspominając o haśle a ty chcesz żeby jeszcze pamiętała jakiś prefix, wybacz ale chyba nie masz częstego kontaktu z końcowym klientem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do dyskusji, ponieważ uważam że login do konta w postaci adresu email jest lepszym rozwiązaniem. Różne prefiksy utrudniają ustawienie poczty laikowi o tyle że musi znaleźć nazwę prefiksu. Jest to lekko upierdliwe.

 

Co do porównania firm KEI i IQ: Dość mocno korzystalem z obu, iq.pl w latach 1999-2000 a kei w latach 2002-2004. Stabilniejsze serwery były w IQ, supportu nie sprawdzalem za czesto, bo nie było takiej potrzeby ;)

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zgadzam się w zupełności z Tomi ;]

Ostatnio utworzyliśmy w urzędzie listę kontaktów i zrobiliśmy do tego prostą instrukcję jak zaimportować to do outlook'a to osoby do 30 roku życia poradziły sobie raczej z tym... a powyżej już nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twierdzicie, że łatwiej zapamiętać login typu: jas.fasola@nazwadomeny.pl

A tak naprawdę, to czy aż tak ciężko się wpisać login typu: nazwadomeny_jas.fasola?

 

Dla mnie to bez znaczenia. Dla osób, którym preferowałem iq.pl czy proste.pl też to bez znaczenia.

 

Większość z osób, które zwykle mają wpisany login i hasło na sztywno w progamie obsługi poczty,

to w razie awarii i tak poproszą o pomoc takich osób jak my.

Bo sam login to jeszcze nic. Przecież trzeba podać adresy pop, smtp, imap i do tego

porty. A tego to zwykła Pani z "gazowni" na pewno nie zapamięta :D.

 

Więc chyba nie ma już sensu się spierać, która forma lepsza. Tzw. Pani z "gazowni" nie robi nic

poza wskazówkami .....

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz wyobraź sobie, że mam przenieść koło ~~ 50 skrzynek e-mailowych w swoim urzędzie.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz wyobraź sobie, że mam przenieść koło ~~ 50 skrzynek e-mailowych w swoim urzędzie.. ;/

 

Nie chce być niegrzeczny, ale jak Ci nie odpowiada taki system działania to konkurencja czeka.

Poza tym, wnioskuje, że w końcu masz za to płacone, bo chyba za darmo tego nie robisz !

 

PS. Nie wiem czy trochę programujesz (chociażby w php), ale jak tak to da się nie jedno zrobić żeby życie

było lżejsze i robiło się coś automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chce być niegrzeczny, ale jak Ci nie odpowiada taki system działania to konkurencja czeka.

Poza tym, wnioskuje, że w końcu masz za to płacone, bo chyba za darmo tego nie robisz !

 

Tak jest! ale ja sobie nakładam wtedy pracę, a mam ważniejsze i wyższe priorytetowo zadania niż ganianie do 50 osób i konfigurować maila na nowo.. i dlatego na razie zostajemy jeszcze w forpsi.. :D

 

PS. Nie wiem czy trochę programujesz (chociażby w php), ale jak tak to da się nie jedno zrobić żeby życie

było lżejsze i robiło się coś automatycznie.

 

Nie.. i tu jest problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o porownanie IQ i KEI to roznica jest duza na korzysc IQ.PL. serwery sa wydajniejsze, brak dziwnego obliczania zajetosci procka itd. lepiej jest takze z szybkoscia supportu a ceny podobne lub nawet nizsze wiec.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na KEI siedzi moj kumpel - Luna 25% + odpowiednio duzy transfer. Ogolnie, jedynie na co narzeka to tylko na wysokosc faktury. Kiedys zmienili mu wersje php z 4 na 5 bez powiadomienia. Jego serwis padl i troszke minelo zanim sie palapal o co chodzi. "Trosze" bylo to malo profesjonalne zwlacza jak na kwartal placi ok. 1200zl.

 

Ja jestem na IQ i do dzisiejszego dnia nie zauwazylem tego "problemu" z nazwami do kont email, a z poczty korzystam codziennie. Dopiero ten watek mi to przestawil. Widocznie jestem w tym 1%, ktorym to nieprzeszkadza.

 

Do IQ.pl przeszedlem po tym jak zachlysnalem sie wydajnoscia serwerow progreso.pl i z czystem sumieniem polecam ich kazdemu, kto chce miec spokojna glowe o wlasne forum, czy serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do IQ.pl przeszedlem po tym jak zachlysnalem sie wydajnoscia serwerow progreso.pl i z czystem sumieniem polecam ich kazdemu, kto chce miec spokojna glowe o wlasne forum, czy serwis.

 

do pelnego obrazu brakuje tylko informacji o tym jak dlugo byles w progreso i jak dlugo juz jestes w iq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

bald.. szczerze, czy to gra aż taką rolę? 100 userów na Pentium 3 czy 1000 userów na Xeonach... jak się nie chce nie napychać ile się da, to i quady nic nie dadzą... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×