Skocz do zawartości
pionas

Nowy Serwer Dedykowany...

Polecane posty

Witam!

 

Mam stronę o oglądalności ok. 10k uu i 1mln wyświetleń.

Przeciążenie procesora wygląda tak:

1_load1.png

 

Mam taki sprzęt:

CPU: Athlon 64 3000+

RAM: 1GB

HDD: 2x80 GB

Serwer jest na debianie

 

I teraz moje pytanie. Czy serwer jest za słaby czy też mam jakieś błędy w skrypcie? :)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele... człowieku, jaki masz skrypt? Jeżeli chcesz zadawać jakiekolwiek pytania, to może łaskawie olśnisz nas, co konkretnie znajduje sie na tym serwerze? Wiesz co oznacza termin optymalizacja skryptow/serwera/baz etc etc etc...? Gdyż powinieneś się tym zainteresować... Moim zdanie takie tematy z pustymi pytaniami powinny być od razu usuwane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na serwerze znajduje się strona z konkursami (link w stopce). Kod optymalizowałem już kilkakrotnie i pomagało jednak teraz już nie wiem co poprawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... nadal mówisz bardzo nie jasno, jaki to skrypt konkretnie? Widocznie musisz zoptymalizowac mysql/apache i wysokie loady powinny zniknąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam pisałem skrypt ;] Wcześniej był jPortal, ale ponieważ był on słaby napisałem własny po części dopasowany pod tabele jportalu (tzn. tabele uległy modyfikacji...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sam pisałem skrypt ;] Wcześniej był jPortal, ale ponieważ był on słaby napisałem własny po części dopasowany pod tabele jportalu (tzn. tabele uległy modyfikacji...).

 

uzywasz eacceleratora albo cache'owania po stronie php?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzywasz eacceleratora albo cache'owania po stronie php?Ed
niee... używałem przez jakiś czas, ale kilka opcji mi nie działało i wróciłem do normalnej wersji z tym że aby nie wykonywać za każdym razem stałych zapytań przechowuję zmienne w sesji...Obecnie też pracuję nad nowszym skryptem. Tzn. mam zamiar zmienić design i automatycznie pozbyć się kilku zapytań typu: ilość osób online na stronie :)

 

[EDIT]

Obecnie też pracuję nad nowszym skryptem. Tzn. mam zamiar zmienić design i automatycznie pozbyć się kilku zapytań typu: ilość osób online na stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechowywanie w sesji zamienił bym na jakiś Cacheo'wanie z biblioteki PEAR. Pozatym indeksy w tabelach powinny być więc sprawdź to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź czy masz indeksy w tabelach porobione, i najlepiej włącz sobie w konfiguracji mysql rejestracje SlowQuery i zobacz które zapytania robią meksyk na serwerze...

 

ps. z Twojej strony automatycznie przenosi mnie na http://www.fortiscredit4me.de/affiliate/?m...978703018110979

 

zapytania od forum :)

 

Przechowywanie w sesji zamienił bym na jakiś Cacheo'wanie z biblioteki PEAR. Pozatym indeksy w tabelach powinny być więc sprawdź to.

 

no właśnie czytam różne informacje o cache'owaniu także ze zmianą dedyka jeszcze się wstrzymam, zrobię cache i zobaczę co dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ostatnich kilka dni spędziłem analizując swój kod i zawartość bazy danych i wykonałem kilkanaście poprawek (m. in. zmiana indeksów, rozczepienie jednego długiego zapytania do bazy na 2 mniejsze... i przy okazji zwiększając bezpieczeństwo przez sprawdzanie czy dany ciąg to int czy string...)

 

Poniżej przedstawiam screen jak mają się statystyki serwera.... (online: ok. 3500osób z czego normalnie było ok. 200 a reszta była sztucznie nabita*)

1_10974.png

 

* chodzi mi o to że wykonałem pętlę for 2x1000 i potem jeszcze raz 1000 która pobierała zawartość strony, aby sprawdzić jak to będzie przy większej liczbie) I tutaj mam pytanie. Czy takie sztucznie nabicie może zobrazować jakby wyglądała sytuacja gdyby na stronę weszło tyle osób? Albo w jakim stopniu może przybliżyć taki obraz?

 

Dziękuję i pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×