Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
valdi101

Skopiowa Treść Strony - Czy To Plagiat

Polecane posty

Witam,

 

Zajmuje się tłumaczeniami i posiadam własną stronę internetową. Właśnie

natrafiłam na stonę internetową gdzie są zawarte teksty z mojej strony (oczywiście z małymi zmianami). Co mogę z tym zrobić? Uprzejmie prosze o radę.

 

moja strona: http://www.rumunski.waw.pl

 

strona, na której są skopiowane moje teksty, niektóre lekko zmienione, ale

widać że zostało skopiowane: http://rumunski.fr.pl/index.html

 

Pozdrawiam

Manuela Kuczyńska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na moje oko ewidentnie skopiowane.

co zrobic? skontaktowac sie najpierw z wlascicielem strony i sprobowac wyjasnic sprawe polubownie, jesli nic nie da mozna isc wojowac wyzej - chociaz szczerze mowiac nie wiem czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teksty faktycznie podobne lub takie same ale.....

oferujecie to samo - tlumaczenia.

 

Nie mozna wymyslec nowych rodzajów tłumaczenia:

broszury, stony www itd. Nie dziwne że na obu stronach są takie same.

 

Lepiej dac sobie z tym spokoj.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taką sytuację.

 

Napisałem do onet.pl (na republice była strona) i zablokowali mu konto.

Przeniósł się na interie i tak łatwo nie było już z nimi.

 

Poszedłem do kancelarii prawnej, ale z racji, że czekałem ponad 50min aż łaskawie przyjdzie prawnik, bo "wyszedł na 3min do bankomatu" zrezygnowałem z załatwianiem czegokolwiek... :/

 

To było parę lat temu i jak Paniom w sekretariacie kancelarii powiedziałem, że potrzebują pieczątkę i potwierdzenie "zgodności źródła strony html plagiatu z oryginałem", to zrobiły O-O takie oczy o co mi właściwie chodzi.. 2 razy tłumaczyłem, ale odpuściły sobie.

 

Prawnik musi zajrzeć do źródła plagiatu, wydrukować i potwierdzić pieczątką, że to jest źródło plagiatu. Potem potwierdzić Twoje źródło i za takimi obiema potwierdzeniami iść na policje :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym działał.. ten sam biznes, na chama wszystko zerżnięte pod względem treści.. oo nie.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuację w innej branży (dużo mocniejszej) Nie warto. Daj sobie spokój to zresztą normalna praktyka w polskiej sieci jest. Sam dostawałem materiały od klientów i były żywcem wyjęte z innych stron. W umowie z klientem mam napisane ze za takie praktyki nie odpowiadam wiec mam spokój. Ale nie warto naprawdę szkoda zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No ja ostatnio miałem przypadek, że musiałem po zrobieniu strony przerabiać obrazek i opis pewnej technologii heh..

(firma była głucha na moje pytanie "prawa autorskie są? bo potem będzie problem" - bo tekst i obrazek wyglądały jak zerżnięte - i były - ale to z tępotą akurat przy tej fuszce współpracowałem)

Ogólnie ja osobiście zwracam na to uwagę, ale fakt - powszechnie się to olewa.. co nie znaczy, że można obok tego przechodzić obojętnie.. piętnować, zwracać uwagę - to plan minimum, a wysłanie mejla nic nie kosztuje.. jak ktoś chętny, może iść do sądu, a co! heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×