Skocz do zawartości
djmcmarco

Prawo , Przepisy Sądowe

Polecane posty

Na pewno najbardziej zgodnym z prawem. Czy najlepszy to juz sam zadecyduj. Mozliwe, ze sprzedawca nie chce miec juz z Toba nic wspolnego ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej zależy mu na przedmiocie bo dobra okazja była ;p

dostałem od allegro tez informacje z prośbą o wysłanie przedmiotu

 

i masz racje , pewnie źle zrobiłem nie wiem nie znam sie za dobrze a na allegro to pierwsza taka sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 grudnia klient wylicytował przedmiot. zerowy kontakt. wysłałem przypomnienie 24 grudnia po czy odpisał ze wpłaci pieniązki 27 grudnia.
Formularz zwrotu prowizji

* Jeżeli Kupujący nie potwierdził chęci zakończenia transakcji lub nie możesz się z nim skontaktować, możesz wypełnić formularz.

Formularz możesz wypełnić najwcześniej po 7 dniach i nie później niż 45 dnia od zakończenia sprzedaży.

* Prosimy o korzystanie z formularzy zwrotów prowizji tylko w uzasadnionych przypadkach - kliknij, aby zrezygnować.

Napisanie przez kupujacego, ze wplaci pieniadze jest wyrazeniem checi zakonczenia transakcji!

 

28 grudnia wysłałem formularz zwrotu prowizji . wieczorem tego samego dnia otrzymałem informacje od kupującego ze wpłacił dzisiaj czyli 28 grudnia pieniądze. Otrzymałem pieniązki dopiero 2 stycznia 2008.
Weekend (29-30.12) + Swieto (01.01). Fakt, ze teoretycznie pieniadze powinny byc zaksiegowane na Twoim koncie 31.12 ale z jakis wzgledow tak sie nie stalo. Dwa dni robocze to nic nienormalnego, nawet w przypadku bankowosci internetowej...

 

raczej zależy mu na przedmiocie bo dobra okazja była ;p
Szczerze? Nawet jakby to byla super okazja, to o ile ten przedmiot bylby dostepny gdziekolwiek indziej to ja bym na jego miejscu z Toba zadnych interesow nie robil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przedmiotem licytacji była unikalna domena więc nie kupi gdzieś indziej

poza tym mam dobrą opinie na allegro (32 komentarze pozytywne)

zobacz sobie w pomocy allegro co robić gdy klient potwierdził chęć zakupu a nie uiścił opłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąć pod uwagę że teraz jeśli nie dojdzie do finalizacji transakcji, a kupujący zgłosi do allegro to Ty otrzymasz punkt karny (nie mówię tu o negatywie). Allegro zawsze w takich sprawach każe ponowić kilkakrotnie próbę kontaktu, poczekać jeszcze kilka dni na przelew itp. W tym przypadku pieniądze doszły (tyle że z opóźnieniem) a klient może to wytłumaczyć okresem świąteczno noworocznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kontaktował sie już z allegro . wysłałem wyjasnienie .

dostałem w odpowiedzi że allegro chce zachować bezstronność.

tyle

 

jednak sprzedam , mój błąd ale ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×