Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ToFIK

Mały Problem Z Vhcs

Polecane posty

Witam, mój problem jest trochę dziwny. Mam serwer Dedykowany (prawie) 500GB pojemności 20TR transferu i takie tam oczywiście dostęp do ssh, shella, dokładniej mam serwer w www.dreamhost.com firma chyba dla was znana. Chciał bym zainstalować na serwerze panel VHCS najnowszy ale jest pewien problem... jak wspomniałem wcześniej mam dostęp do ssh ale jako user :P . Czy może ktoś wie w jaki sposób mogę go zainstalować, lub czy mógł bym poprosić o to administratorów serwera????? i czy jest to możliwe?

 

Proszę nie pytajcie po co mi VHCS na serwerze dreamhostu ale muszę go mieć!

 

Za pomoc mogę udostępnić za darmo spolszczenie VHCS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

masz "prawie" dedykowany czy "prawie" 500Gb pojemności : )

 

czy masz zwykły hosting u nich i chcesz tam to stawiać?

bo ja tam na pierwszy rzut oka nie widzę dedyków, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje GG: 3178553

 

:P

 

Czemu coraz więcej ludzi (dzieci) uważa, że jak poda swój numer "gygy" w takim temacie, to ktoś do nich napisze z rozwiązaniem problemu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A masz coś, co się nazywa uid 0 (root)? :P
Nawet niewiem co to jest
masz "prawie" dedykowany czy "prawie" 500Gb pojemności : )czy masz zwykły hosting u nich i chcesz tam to stawiać?bo ja tam na pierwszy rzut oka nie widzę dedyków, heh
Prawie dedykowany a zresztą to o serwerze więcej informacji na https://dreamhost.com/hosting.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

więc tak nie mam dostępu do roota na serwerze, ale w opisie pisze że mam "full unix shell" czyli nie wiem czy mogę to zainstalować czy nie. Następną rzeczą jest to że jak próbuję zainstalować VHCS komendą sh vhcs.sh to wyskakuje mi napis że muszę przejść na konto root czyli wpisuję su naciskam enter następnie wprowadzam hasło do ssh i wyskakuje error błąd hasła więc wpisuję hasło główne do konta i również wyskakuje tan sam błąd. I dlatego mam pytanie czy jest jakiś sposób na zainstalowanie tego oprogramowanie nie używając konta root lub czy jest jakaś szansa na uzyskanie tego dostępu??

A wiesz co oznacza słowo "dedytkowany" ?
Wiem co to znaczy a użyłem słowa "prawie" dlatego, że mam prawie wszystkie uprawnienia które posiadają serwery dedykowane. Nie mam dostępu do konta root i serwera używają 4 osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ToFIK blondynko.. nic tam nie postawisz, bo nie masz roota.. w shared hostingu, nawet z shellem nie dają roota do serwera.. i nie masz ani "prawie" ani "trochę" dedykowanego.. masz po prostu "tylko" shared z shellem.. heh

 

Szansa pewnie jest.. jeśli oni sprzedają dedyki (w co wątpię).. ale to już inne kwoty.. no ale przynajmniej takie rzeczy wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×