Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
esos

webd - co dalej?

Polecane posty

tak siedze i zastanawiam sie.. fakt, webd dalo ciala maxymalnie. to, jak sie zachowali w awaryjnej sytuacji to juz.. no szkoda slow :P

czy jednak z tego powodu odwracac sie od nich? wiedza [tak zakladam], ze narobili sobie kolo tylka syfu, wiec teraz musza jakos nadrobic stracone zaufanie.

osobiscie nie mam webd do zarzucenia nic, procz ostatniej awarii. wiec.. czy dobrym krokiem bedzie wyniesc sie z tego serwera?

 

 

witam ponownie

po kilku dniach przemyslen na temat systuacji ktora zaistniala w zwiazku z Panstwa firma, po przeanalizowaniu Panstwa postawy, jakosci swiadcznych uslug, opinii internautow, jestem zdecydowany zakonczyc wspolprace z Panstwem.  

Dajac wspanialy popis swojego nieprofesjonalizmu, udalo sie Panstwu zrazic do siebie nie tylko mnie, ale i bardzo szerokie grono internautow, czego dowod mozna spotkac na wiekszosci for poswieconych hostingowi. na dzien dzisiejszy nie uwazam Panstwa za firme, ktora powinna miec prawo swiadczyc uslugi hostingowe. z serca zycze Panstwu, by znikeli Panstwo z rynku rownie gladko, jak zniknely nasze dane.  

 

pozdrawiam

niezwykle mocno zawiedziony i odradzajacy Panstwa firme

emil stepniak

 

-------------------------------  

napisal: esos, 2005-04-27 23:37:08

 

 

 

Rozumiemy Pana oburzenie lecz nie zamierzamy zamykac hostingu, bedziemy i zamierzamy sie rozwijac dalej czego przykladem jest wprowadzanie nowego zabezpieczenia na wypadek podobnej awarii. Ma Pan jeszcze sporo czasu do konca okresu i z pewnoscia moze Pan zmienic opinie... Dziekujemy!

 

 

-------------------------------  

napisal: rhersztek, 2005-04-27 23:49:49

 

 

 

powierzyc dane firmie ktora nie wykonuje backupow? to jak siadanie po pijaku do syrenki wyladowanej odbezpieczonymi granatami.  

 

nowe zabezpieczenie na wypadek powtorzenia sie awarii? tzn? tu chodzi o pieniadze, wiec licza sie konrety.

 

mysle, ze do czasu, kiedy nie zagwarantuja Panstwo na pismie/w regulaminie wykonywania codziennych kopii zapasowych, nie ma co myslec o powrocie do Panstwa.  

 

-------------------------------  

napisal: esos, 2005-04-27 23:55:36

 

 

 

kopie byly i sa caly czas codziennie - problem w tym ze nie przewidzielismy ingerencji w serwer osob trzecich - bezmyslnych technikow z serwerowni, w ktorej trzymamy serwery. Kazdy z serwerow ma 6 dyskow, z ktorych czesc jest przeznaczona na backupy. Niestety bezmyslny technik pomylily serwery (nasz z innym) i... sformatowal nie ten co trzeba.  

Obecnie backupy beda rozproszone a to znaczy ze backup jednego serwera bedzie zgrywany na inny lub wieksza ilosc.

 

 

-------------------------------  

napisal: rhersztek, 2005-04-28 00:06:11

 

 

co sadzicie o przyszlosci webd?

prawde mowiac licze na obiektywne opinie przedstawicieli innych firm hostujacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawodowo nie zajmuje się hostingiem, ale zdecydowana większość projektów przez nas wykonywanych ląduje albo w naszych zasobach albo w zasobach którymi i tak my zarządzamy.

Ale topic, co do topicu,

kolejny przykład jak to się ma 17-19 lat, zero doświadczenia i próbuje się być cool przedsiębiorcą.... pamiętam swoje początki, i dzięki Bogu zawsze nade mną był taki Pan (filipo pzdr :*) który miał baaardzo duże doświadczenie w branży IT (wszechstronnie rozumiane) i jednocześnie baaardzo chłodne myślenie ekonomisty/księgowego które nie raz moim pomysłom pucinało nogi :D

więc, Panowie z webd.pl , niezależnie od waszej lini obrony, problem jaki sie zdarzył na webd.pl (a wiem coś o tym :) bo kilku znajomych płakało mi przez kilka dni :), jest problemem który ewidentnie świadczy o waszym braku frasobliwości i odrobiny perpektywicznego, mocno biznesowego myślenia, odrobiny poważnego myślenia o zabezpieczeniu interesów waszych KLIENTÓW a przez to zabezpieczeniu waszych interesów, tłumaczenie "myśmy nie myśleli bla bla" nic mnie nie interesuje i ludzi którzy potracili swoje zasoby też pewnie nie interesuje, wasz błąd że wybraliście sobie takich partnerów biznesowych - ot nauczka na przyszłość.

Firmy się tworzą i firmy upadają w ich miejsce powstają nowe, normalna kolej rzeczy, mocniejsza marka wypiera słabszą, przykro że wasza marka zostanie wyparta tak brutalnie, ale taki już jest wolny rynek.

Proponuję chwile przerwy (może kilka lat, szkoły pokończyć? :P, i dopiero powrót do biznesu, z przemyślanym planem działania, bo w przeciwnym wypadku będziecie konkurencją ale dla sync.pl, fastom.pl.... itp.

 

___________

ad. Przepraszam za problemy z rozczytaniem moich myśli :D ale jestem dzisiaj w rozstrzałach :D i cały dzień to tu to tam... pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

minely 3-4 tygodnie od czasu wielkiego grzmotniecia na webd. mimo wszystko kontynuuje wspolprace z ta firma. bardzo pozytywnym zaskoczeniem jest dla mnie praca serwerka - nie dosc, ze nie zauwazylem zadnych problemow, to w praktyce webd okazal sie doskonalym miejscem, gdzie moge pisac stronki online [mam jakis taki dziwny nawyk].

zazwyczaj problemy z aktualizowaniem czy tworzeniem strony wynikaly ze strony serwera [mam dosc mocne lacze], a w tym przypadku praktycznie zadnych problemow nie zauwazam. czy to znak, ze webd pozbieralo sie do kupy?

 

a jakie Wy macie wrazenia zwiazane z ta firma? mieliscie jakies problemy od czasu awarii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem żadnych problemów w postaci awarii serwera (tamta awaria mnie nie dotyczyła). Dlatego ciągle korzystam z ich usług :-)

 

Post nie jest sponsorowany przez firmę Webd.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u nich konto ponad rok i jestem zadowolony. Jedyny problem z nimi miałem jak mi wpierali że mam podać namiary w domenie na nowe dns`y a wyszło na to że mam nadal stare :/ Ale poza tym to są ok :P Wkurza mnie rvskin bo go po prostu nie lubie, ale poza tym nie mam do czego się przyczepić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajmy jeszcze jedną szanse webd.pl :P

To mają rvskin - mój ulubiony

A ja myślałem ze mają tylko x2,

Bo kiedys mialem u nich konto z takim cPnelem

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od około miesiaca mam do dyspozycji serwer w webd.pl i jestem zazenowany zarowno odpowiedziami pomocy technicznej jak i samym dzialaniem serwera.

 

W chwili obecnej przezywam bezsenne noce, gdyz goni mnie termin ukonczenia pracy nad serwisem utrzymywanym wlasnie na serwerze webd.pl.

 

Jednym z problemow z ktorym sie borykam jest problem bezposredniego polaczenia z baza danych. Napomkne tylko, ze problem polega na praktycznie raku mozliwosci pobrania kopii bazy danych zarowno przy polaczeniu bezposrednim z baza jak i z wykorzystaniem phpMyAdmina - w kazdym przypadku zrywana jest nawiazana sesja i pobieranie danych konczy sie niepowodzeniem... Oto odpowiedz pomocy technicznej:

 

"Przed chwila dokonalem testu exportu pana baz danych (glownie tej zajmujace 6,6MB) poprzez phpMyAdmina dzialajacego na porcie takim jak cPanel.

Zrzuty ida bez najmniejszych problemow cala predkoscia lacza, na ktorym obecnie sie znaduję - 512kbit/s

 

Byc moze na home.pl phpMyAdmin dostepny jest na innym porcie, ktory nie jest blokowany w pana sici (badz zwalniany popzrez niski priorytet).

Prosze sie upewnic, ze dostep do portow 3306, 2083 ma odpowiednio wysoki priorytet w Pana sieci."

 

Jeszcze nie spotkalem sie z operatorem, ktory limitowalby ruch na tych portach... Dodatkowo telefon do providera rozwial wszelkie oznaki watpliwosci.

 

Transfery sa dobre, z sieci z ktorej korzystam dochodza nawet do 600kb/s i sa raczej stabilne, co swiadczy o duzej wydajnosci lacz do ktorej podpiete sa serwery i jest to na pewno duzy plus.

 

Wymagania sa jednak rozne i stabilnosc uslugi jest chyba rzecz bardziej priorytetowa...Zwlaszcza, gdy budowany serwis opiera sie glownie na danych pobieranych z bazy i tutaj zaczynaja sie schody...

 

Pod tym adresem http://kursytest.estomatologia.pl/screen_e...tomatologia.gif umiescilem zrzut ekranu, gdzie serwer wygenerowal strone...ciekawe, bo "zapomnial" przy tym pobrac stosowne dane z serwera MySQL, zabawne bo localhoscie. Dla mnie sprawa zaczyna byc oczywista, serwer poprostu nie wyrabia.

 

Ktos pisal w ktoryms poscie o stalym monitorowaniu serwera, zywie gleboka nadzieje, ze monitorowanie to nie polega na wyslaniu zwyklego pakietu ICMP, bo to nie odzwierciedla stanu faktycznego dzialania wszystkich procesow i nie gwarantuje, ze "odpingowany" serwer jest w stanie wygenerowac kompletna strone www, taka jaka powinien zobaczyc uzytkownik odwiedzajacy witryne.

 

Nie mam zadnego doswiadczenia z ta firma jesli chodzi o poczte, wiec w tym temacie wypowiadal sie nie bede.

 

Reasumujac moge polecic serwer wirtualny jako miejsce na mirror witryny lub czesc serwisu "download", idealne miejsce na przechowywanie plikow do pobrania, galerii grafik itp. Odradzam w przypadku budowy duzych serwisow, gdzie kluczowym elementem jest wspolpraca z bazami danych i wyszukiwanie informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do limitowania portow - znajduja sie tacy nadgorliwcy (sam znalem paru, ktorzy w ogole blokowali tego typu porty na firewalach w roznych osiedlowkach) jednak tutaj wyglada to na przecziezenie - wrzuc im phpsysinfo i sprawdz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak bylo podobne problemy wystepowalyby przy polaczeniu z innymi hostami - jednak jest to odosobniony przypadek.

 

phpsysinfo nie smiga.

 

zreszta co tutaj duzo gadac, mam wieksze problemy od siedzenia i zachodzenia w glowe dlaczego cos mi nie dziala i dowodzenia swojej racji. Jesli ktos nie umie rozwiazac problemu lub poprostu nie chce, to widze tylko jedno rozwiazanie.

 

Uczulic w zasadzie chce tych, ktorzy rozwazaja gdzie umiescic tworzony wlasny serwis www i na to jakie niespodzianki moga ich spotkac.

 

W wielu przypadkach niestety jest tak, ze dowiedzenie swojej racji ze wzgledu na specyfike problemu jest trudne, a czasem niemozliwe. Ja poprostu przeniose serwis na inny serwer. Ta sytuacja i wiele innych o ktorych sie mowi na tym forum i szepce po cichu - bo brakuje slow pokazuje szara rzeczywistosc jakosci swiadczonych uslug i checi rozwiazywaniu problemu.

 

Zalosne i godne politowania jest dla mnie to, ze ktos udowadnia mi swoja racje stwierdzajac, ze na innym utrzymywanym serwisie baza jest znacznie wieksza i "idzie bez problemu", poczym odpingowujac oba serwery okazuje sie, ze sa umieszczone na dwoch roznych...

 

Jestem w stanie zrozumiec wszystko, ale nie jak ktos probuje robic ze mnie idiote. Szanuje tych co maja wieksza wiedze, ale tepic bede tych ktorzy jej nie wykorzystuja lub maja klienta tam, gdzie sie siedzi.

 

A to jaki hosting wybrac pozostawiam juz ocenie internautow. Gwoli ciekawostki wspomne moze jeszcze tylko, ze strasznie ciekawi mnie fakt dlaczego webd.pl hostinguje swoja wlasna witryne firmowa na serwerach w Gdansku, a nie w Holandii ktore sprzedaje swoim klientom, ale to juz temat na zupelnie odrebna dyskusje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Od około miesiaca mam do dyspozycji serwer w webd.pl i jestem zazenowany zarowno odpowiedziami pomocy technicznej jak i samym dzialaniem serwera.

 

Cóż, mogę tylko potwiedzić. Od kwietnia mam konto na webd, konkretnie chodzi na tym dość poczytny serwis http://jdn.pl i muszę powiedzieć, że nie ma prawie dnia, żeby się coś nie spieprzyło. A to statystyki się od 2 dni nie generują, a to bez przerwy "too many connections" do MySQL, a to się wszystko muli i nie można się dobić do panelu, a to nie mogę wgrywać plików przez FTP, a to np. nie wszystko jest zabezpieczone po SSL... Ogólnie nędza...

 

Pomoc techniczna jest na bardzo niskim poziomie. Jak koledzy spotkałem się z odpowiedziami np. dot. FTP: "- sprawdziliśmy Pana konto. U nas działa..."

 

No super, tylko, że u mnie nie... Co ciekawe, mam drugie konto na home.pl i żadne problemy z FTP nie występują, ani przy aktywnym trybie, ani przy pasywnym, więc to jest ewidentnie błąd webd. Poprawić tego nie są w stanie.

 

Tak więc jak na razie, czekam do końca wykupionego okresu i się stamtąd wynoszę, bo szkoda nerwów...

 

Mam cichą nadzieję, że zarząd webd.pl wchodzi czasem na to forum i podejmie jakieś kroki w celu podreperowania wizerunku swojej firmy. Wysoka jakość usług i dobry kontakt z klietami to jest to, czego tej firmie zdecydowanie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Mam cichą nadzieję' date=' że zarząd webd.pl wchodzi czasem na to forum i podejmie jakieś kroki w celu podreperowania wizerunku swojej firmy. Wysoka jakość usług i dobry kontakt z klietami to jest to, czego tej firmie zdecydowanie brakuje.[/quote']

 

Nie ma czegoś takiego jak zarząd webd.pl!

Gruba "dorosłych" nastolatków postanowiła zarobić i tyle!

Proszę zrozumieć, że hosting to biznes jak każdy inny, każda rzecz ma w nim swoją cenę, i nie można oferować czegoś za prawie darmo, lub za "holernie" niską cenę, nie tnąc jednocześnie kosztów (jakość w dół) lub odbijając sobie w innym miejscu.

Temat o webd.pl podobnie jak sync.pl zaczyna mnie już powoli irytować, mam wrażenie że każdy kto ma trochę grosza i chce go w coś zainwestować inwestuje go gdzieś (np. webd.pl/sync.pl) bo jest tanio, bo jest tam qmpel, bo mają 30 nowych domen w tym miesiącu, bo bla bla, bo strone mają piękną, z góry przepraszam mankamentów za ironiczny ton mojej wypowiedzi :).

Do rzeczy, Panowie ile płacicie tyle dostajecie, proste! Tak samo jest w każdym innym biznesie, kupujecie meble za 300 zł to mogą wytrzymać rok a mogą się rozkraczyć po miesiącu (przepraszam za porównanie - jestem pewien, że można znaleźć lepsze).

Hosting ma swoją cenę, dla przykładu:

- serwer w stanach - 100$/miesięcznie (300 zł),

- opieka profesjonalnego (PROFESJONALNEGO) admina minimum - 2 tys brutto (za etat - od pon do pt po 8 godz/dobe),

- dodatkowe koszta funkcjonowania firmy (księgowość, siedziba, prąd [kompy są na prąd nie na siłę mięsni] itd).

Razem wszystko, nie licząc naszej wypłaty sumuje się w kwocie ok. 3 tyś miesięcznie.

To teraz przeliczcie sobie Panowie ile tych kont by musieli utrzymywać za 50 zł na miesiąc aby wyjść na swoje - 60 kont!

Oczywiście odrazu zaznaczam że moje wyliczanie jest o kant... rozbić, bo nie uwzględniłem wielu spraw (jakie konta?, jaki transfer? , czy jeden admin wystarczy?, koszta telefonów itd), a cenę za średnie konto miesięcznie założyłem dość wysoką , ba co ja mówię, takie webd.pl na stronie głównej najdroższy pakiet ma za 300 zł.

Więc przepraszam, ale skończmy już tą dyskusję o młodocianych biznesmenach, oni się uczą (a że na żywym modelu to inna sprawa), ich Klienci też się uczą i tyle, taka kolej rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Mam cichą nadzieję' date=' że zarząd webd.pl wchodzi czasem na to forum i podejmie jakieś kroki w celu podreperowania wizerunku swojej firmy. Wysoka jakość usług i dobry kontakt z klietami to jest to, czego tej firmie zdecydowanie brakuje.[/quote']

 

Nie ma czegoś takiego jak zarząd webd.pl!

Gruba "dorosłych" nastolatków postanowiła zarobić i tyle!

Proszę zrozumieć, że hosting to biznes jak każdy inny, każda rzecz ma w nim swoją cenę, i nie można oferować czegoś za prawie darmo, lub za "holernie" niską cenę, nie tnąc jednocześnie kosztów (jakość w dół) lub odbijając sobie w innym miejscu.

Temat o webd.pl podobnie jak sync.pl zaczyna mnie już powoli irytować, mam wrażenie że każdy kto ma trochę grosza i chce go w coś zainwestować inwestuje go gdzieś (np. webd.pl/sync.pl) bo jest tanio, bo jest tam qmpel, bo mają 30 nowych domen w tym miesiącu, bo bla bla, bo strone mają piękną, z góry przepraszam mankamentów za ironiczny ton mojej wypowiedzi :).

Do rzeczy, Panowie ile płacicie tyle dostajecie, proste! Tak samo jest w każdym innym biznesie, kupujecie meble za 300 zł to mogą wytrzymać rok a mogą się rozkraczyć po miesiącu (przepraszam za porównanie - jestem pewien, że można znaleźć lepsze).

Hosting ma swoją cenę, dla przykładu:

- serwer w stanach - 100$/miesięcznie (300 zł),

- opieka profesjonalnego (PROFESJONALNEGO) admina minimum - 2 tys brutto (za etat - od pon do pt po 8 godz/dobe),

- dodatkowe koszta funkcjonowania firmy (księgowość, siedziba, prąd [kompy są na prąd nie na siłę mięsni] itd).

Razem wszystko, nie licząc naszej wypłaty sumuje się w kwocie ok. 3 tyś miesięcznie.

To teraz przeliczcie sobie Panowie ile tych kont by musieli utrzymywać za 50 zł na miesiąc aby wyjść na swoje - 60 kont!

Oczywiście odrazu zaznaczam że moje wyliczanie jest o kant... rozbić, bo nie uwzględniłem wielu spraw (jakie konta?, jaki transfer? , czy jeden admin wystarczy?, koszta telefonów itd), a cenę za średnie konto miesięcznie założyłem dość wysoką , ba co ja mówię, takie webd.pl na stronie głównej najdroższy pakiet ma za 300 zł.

Więc przepraszam, ale skończmy już tą dyskusję o młodocianych biznesmenach, oni się uczą (a że na żywym modelu to inna sprawa), ich Klienci też się uczą i tyle, taka kolej rzeczy.

 

 

niestety mylisz sie i sam nie wiesz jak bardzo... W przeciwienstwie do ciebie napisze o faktach bo znam ten interes od drugiej strony.

 

Wystarczy spojrzec na ranking top100 - hostingow podobnych do webd jest kilka: superhost, netlook, ehost (jest chyba najdrozszych sposrod wymienionych) itp. I wszystkie dzialaja na podobnych zasadach i cenach. (Z tego co mi wiadomo to rzadzad maja spolki zoo tak wiec powyzsze frmy nie musza ich posadac, co ich nie dyskwalifikuje na polskim rynku...)

Jesli wszystko jest dobrze zorganizowane to przy powyzszych cenach za jakie mozna kupic konta w danych hostingach powyzsze firmy moga niezle funkcjonowac i co wiecej stac je na oplacenie ksiegowosci, zusu, dodatkowego admina/adminow, podatkow, rachunkow za telefon czy za biuro (wystarczy sprawdzic adresy - nie sa to adresy domowe czy garazow) oraz wszelkich dodatkowych kosztow, ktore po zbilansowaniu daja dodatni wynik. Superhost nawet ma darmowa infolinie - nigdy nie sprawdzalem ale skoro podaja numer to chyba lipy nie odwalaja.

Wszystko co tutaj napedza to ilosc przy zachowaniu jakosci. Patrzac w to samo top100 mozna dojsc do wniosku, ze niektore hostingi rozwijaja sie b. dynamicznie.

Niestety gdyby bylo tak jak mowisz, ze tymi hostingami zajmuja sie licealisci to na pewno nie przetrwaly by tyle czasu na rynku - wszystkie wystartowaly ponad rok temu i wszystkie pna sie do gory w top100 a to niestety dla ciebie znaczy, ze dane hostingi sie rozwijaja co obala twoja wydumana teorie. Facet po prostu chyba zazdroscisz innym, ze mieli dobry pomysl a sam go nie potrafisz zrealizowac... Lepiej pochwal sie swoimi osiagnieciami, masz jakies?

Gdyby te hostingi mialy jeden serwer, na ktorym trzymane jest 50 kont to mialbys racje ale... jak sam widzisz po top100, do obslugi tej ilosc domen .pl (ranking nie uwzglednia domen zachodnich) oznacza, ze kazda z firm musi miec wiecej niz 1 serwer (podobno superhost ma ich ponad 30). Patrzac na top100 srednio kazda z firm ma ponad 1000domen. Najprosciej zakaldajac 1domena 1 konto juz obala twoja teze o 50 kontach czyli twoje tak pieczolowicie wyliczenia mowia jedynie o kosztach jakie ponosza te firmy lecz nie masz zielonego pojecia o ich przychodach. No chyba ze masz to sie podziel z nami, chetnie wysluchamy...

 

Nastepnym razem zanim sprobujesz praz kolejny blysnac wiedza sprawdz dokladnie czy aby na pewno masz racje, bo niestety piszesz o czyms o czym nie masz pojecia a jedynie gdzies cos slyszales...

 

P.S. jezeli cie irytuje jakis temat to go moze nie czytaj... to taka dobra rada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panie "Rysio", nie wypowiadałem się na temat webd.pl i żadnych faktów nie przytaczam, pragnę jedynie zwrócić uwagę na fakt iż nie można czegoś oferować po cenach dumpingowych nie odbijając sobie tego w innym miejscu.

 

Co do top100.pl również nie będę się wypowiadał, osobiście uważam, że ranking ma stosunkowo niską wiarygodność biznesową dla mnie i tyle.

 

Panie "Rysio" Pana post mnie nie irytuje, irytują mnie za to pełne agresji wypowiedzi użytkowników w stosunku do webd.pl itp i brak reakcji ze strony samej "firmy" - brak odpowiednio PR również jest PR-em tylko z innymi skutkami.

 

Pozdrawiam patS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Panie "Rysio", nie wypowiadałem się na temat webd.pl i żadnych faktów nie przytaczam, pragnę jedynie zwrócić uwagę na fakt iż nie można czegoś oferować po cenach dumpingowych nie odbijając sobie tego w innym miejscu.

 

Co do top100.pl również nie będę się wypowiadał, osobiście uważam, że ranking ma stosunkowo niską wiarygodność biznesową dla mnie i tyle.

 

Panie "Rysio" Pana post mnie nie irytuje, irytują mnie za to pełne agresji wypowiedzi użytkowników w stosunku do webd.pl itp i brak reakcji ze strony samej "firmy" - brak odpowiednio PR również jest PR-em tylko z innymi skutkami.

 

Pozdrawiam patS

 

Nie chodzi o wiarygodnosc top100 a jedynie o liczby. Jesli ktos utrzymuje sporo liczbe domen tzn ze musi miec sporo kont a co za tym idzie spore przychody. Jesli ktos sobie to dobrze skalkulowal to wychodzi na swoje. Ceny, ktore oferuja powyzsze hostingi sa cenami realnymi, ktore pozwalaja na... zarobienie. Wcale te ceny nie musza byc dumpingowe, moze to ceny serwerow trzymanych w Polsce sa za wysokie?

Mysle, ze tego typu firmy nie moga sobie pozwolic na dumping, bo juz widze rekacje klientow gdy cena z 3,99PLN nagle zmienia sie na 4,99PLN - to po pierwsze a po drugie, te nowe firmy nie maja na tyle jeszcze mocnej pozycji na rynku by sobie mogly na to pozwolic.

 

Druga rzecz - sam zauwazylem, ze firmy hostingowe przestaly komentowac posty, bo nie ma to wiekszego sensu. Nie ma nic gorszego niz publiczne pranie brudow. Niestety ludzie szukaja sensacji, za wszelka cene, chca zablysnac. Chodzby wczoraj odwiedzajac inne forum, przeczytalem:"znowu nie dziala" a za pare minut ten sam koles napisal: "falszywy alarm". Takich przykladow jest wiecej... Wiekszosc hostingowcow sledzi rozne fora i stara sie usprawnic swoje dzialanie. To dziala mniej wiecej jak z gg. Firma malo powazna oferuje dostep przez gg, ci ktorzy podchodza do tego bardziej profesjonalnie udostepniaja numery telefonow stacjonarnych badz komorkowych i nie wylaczaja ich w godzinach 8-13 bo wtedy sa akurat w szkole.

Widziales by kiedykolwiek home, az czy inne firmy komentowaly cos na forach? Watpie i z takiego samego zalozenia wychodza tem mniejsze hostingi... Wcale nie chodzi mi tutaj o podwazanie czyjejs jakosc tyle, ze zawsze znajdzie sie klient ktory sie do czegos moze przyczepic: a to do pingu, a to padu mysqla a to do czegos tam a to do downloadu.

Poza tym podejrzewam gdyby firmy z polskiej hostingowej czolowki mailby ceny na poziomie "malych" hostingow - to pady by notowali tak samo czesto. Wysokie ceny zniechecaja drobnych uzytkownikow a wielkim firmom koszt konta 1tys pln nie robi roznicy. Dodatkowo okazuje sie ze te duze firmy maja malutkie proste stronki, ktore nie obciazaja mocy obliczeniowych czolowych hostingow co z atym idzie ilosc awarii jest mneijsza... Oczywiscie to jest duze uposzczenie ale tak wygladaja fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zauwazyc iz wszystkie wypowiadajace sie tu niezadowolone osoby/klienci webd.pl to klienci ktorych dotknela awaria serwera w USA - jak juz to oficjalnie zostalo ogloszone awaria byla wynikem bledu technika amerykanskiego ktory sformatowal nasz serwer mimo iz zadna z osob zatrudnionych w firmie nie zazadala takiej operacji - tyle na temat awarii

 

Co do niezadowolonych klientow, kazdy z nich otrzymal darmowe abonamenty w ramach zadosuczynienia - dla tych dla ktorych nie bylo to wystarczajace mieli mozliwosc zrezygnowania z naszego hostingu z pelnym zwrotem zaplaconych kwot za hosting ,niezaleznie czy zaplacili za 12 miesiecy i korzystali 11 czy tylko jeden miesiac, otrzmaliby zwrot za pelne 12 miesiecy

Z 770 klientow dotknietych awaria, ta opcje wykorzystaly tylko 2 (slownie dwie) osoby

 

Mimo iz w regulaminie jest napisane iz nie zwracamy zaplaconych kwot to kazda z powyzej wyopwiadajacych sie osob jesli zazada takiej operacji na pewno ja spelnimy

 

Do do wypowiedzi p. Sloonik:

Niestety ale z naszych lacz nie widzimy problemu z dostepem do baz danych co wydawalo sie iz nalezycie dowiodlem to osobiscie poprzez wykonanie prezentacji (w swf) polaczenia mysql_fronta z pana baza danych jak rowniez za pomoca podstawowego narzedzia mysqldump

z lacz tpsa (dsl, neostrada), limes, futuro we wszystkich przypadkach brak problemow.

 

Do p. Ant:

Jezeli zdazaja sie jakies przerwy to prosze je opisac my laczac sie na pana konto poprzez ftp nie mamy opisywanych przez pana problemow.

W tej chwili ponownie zostalo to sprawdzone i proces logowania zostal wykonany w ciagu czasu mniejszego niz 1 sek, listowanie katalogow rowniez - lacze neostrada

 

Do wszystkich:

Staramy sie pomoc naszym klientom jak najlepiej umiemy , staramy sie zadowolic spora rzesza naszych klientow - w tej chwli ponad 4000. I robimy to najlepiej jak umiemy. Jak do tej pory notujemy caly czas rozwoj naszych uslug - www.top100.pl , zaufalo nam wiele instucji jak gminy - www.raszkow.pl , parite polityczne www.pespolska.pl , Forum mlodziezowe Prawa i sprawiedliwości - , sklepy www.bobasmarket.pl , strony fimrmowe - www.aurel.pl , serwis modyfikacji phpbb - www.przemo.org , bank - www.getinautopartner.pl ; oraz wiele innych

To chyba najlepsza rekomendacja, oczywiscie mamy swiadomosci iż rozni klienci maja rozne wymagania a staramy sie sprostac wszystkim

 

 

 

wlasciciel Globtel Internet czyli marki www.webd.pl

Szymon Hersztek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mhm.. 770 klientów na jednym serwerze? To już wiadomo dlaczego to tak działa :)).

 

Ale co powiesz na cos takiego:

 

"home.pl to największy w Polsce dostawca usług hostingowych, dostarczający nowoczesne rozwiązania internetowe dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Firma obsługuje obecnie grupę ponad 60 tysięcy klientów, co stanowi 20 % całego rynku komercyjnych usług hostingowych w Polsce... na 45 serwerach" - cytat ze strony home.

 

co daje 1330 klientow na jeden serwer. Wszystko zalezy od serwerow jakimi sie zarzadza...

 

I to jest to o czym pisalem wyzej, staranie sie zablysnac za wszelka cene...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mhm.. 770 klientów na jednym serwerze? To już wiadomo dlaczego to tak działa :)).

 

Kazdy z naszych serwerow to:

Dual xeon 2,8 GHz

4Gb pamieci RAm

macierz 6 dyskow SCSI RAID 5

Lacze 100mbitow

 

Sredni load na wspomniamym serwerze to 1 (slownie jeden) co dla maszyny 4 procesorowej (dwa procesory fizyczne podzielone na dwa wirtualne) jest wynikiem bardzo niskim (czyli bardzo pozytywnym).

 

Nie mam zamiaru kwestionowac niczyjej wiedzy ale prosilby opierac sie o fakty a nie domysly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rysio: Tak, rozgryzleś mnie, nie mam nic do innego roboty tylko błyskać na WHT. Płacą mi za to - 50 zł od blysnięcia! Ale boje się, żę jedyną osobą, która chce tutaj błysnąć jesteś Ty - i zmartwię Cię, nienajlepiej Ci to wychodzi.

 

Ponadto, gdybyś nauczył się także poprawnie czytać zauważył byś, że jest mowa o 11,5 tysiąca serwerów wirtualnych, co daje jakieś 255 serwerów wirtualnych na maszynę (pewnie mimo wszystko szybszą niż Xeony w konfiguracjach serwowanych przez budżetowe serwerownie, a co najważniejsze - dostępną fizycznie).

 

Możemy policzyć jeszcze 250 kont pocztowych jako jeden serwer www, nadal daleko chociażby do liczy 500 kont www na jedna maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysio: 11,5 tysiąca serwerów wirtualnych

 

i prawie 30.000 obslugiwanych domen ?!?!?!

Badzmy powazni ......

Jesli juz mamy porownymwac to:

Home.pl obsluguje 30.000 domen .pl na 45 serwerach czyli 667 domen na serwer

Webd.pl obsluguje 1500 domen na 7 serwerach czyli 250 na serwer

 

Oczywiscie mozna powiedziec ze serwery home.pl sa wydajniejsze ....

Ale trudno zwiekszyc wydajnosc 2-3 krotnie, a konfiguracje prawdopodobnie bardzo zblizone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Bind + 8000 stref = 25-40% obciazenie low-endowego Athlona + 2 GB RAM, który służy tylko jako serwer dns.. Ale może to jakiś zakamuflowany Opteron. Masa domen w Home.pl to po prostu przekierowania na inne serwery. Kont jest tyle ile napisałem.

 

Panowie z webd, co Was tak wzięło nagle na dysputy? ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysio: Tak, rozgryzleś mnie, nie mam nic do innego roboty tylko błyskać na WHT. Płacą mi za to - 50 zł od blysnięcia!

 

Brawo!!! Tani jestes... rzeklbym nawet dumpingowy :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skadże, błysne sobie pieć razy (w domu, w pracy, na obiedzie, na balkonie.. ah, ten Mietek Fogg) i wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×