Skocz do zawartości

weari

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez weari


 1. Równie dobrze mógłbyś się zapytać czy zostaniesz w RP ukarany za kradzież czy włamanie. Jak Cię złapią i policji będzie się chciało to tak. A czasami chcą i łapią.

   

  Poza tym gdzie chcesz to trzymać? Zanim dobierze się do Ciebie policja to firma hostingowa Cię wyrzuci.

  Jeśli chodzi o firmę hostingową to bym się nie martwił :) jestem już po rozmowach z firmą, która swoją siedzibę ma w Holandii i bez problemu ich usługa zezwala na tego typu przeznaczenie.

  Jedynym problemem jest prawo...jednak do końca nie wiem na jakiej zasadzie mieliby się mnie doczepić. Chyba czas skontaktować się z prawnikiem :lol:


 2. Osobiście bym działał ma myBB jeżeli IP.Board jest zły. Dużo dodatków i rewelacyjny polski support z którego kilka osób udziela się na tym forum. Mając lickę IPB to stawiałbym forum właśnie na tym skrypcie.

  IP.board odpada. Stawiałem na tym systemie kilka for...i szczerze mówiąc to myBB czy nawet Phpbb by przemo jest lepsze (owszem...IP.board to zupełnie inna liga...ale odpowiednio zoptymalizowany system MyBB oraz ładny design i forum może być znacznie bardziej przyjazne).


 3. Nie jest istotny silnik forum by przyciągnąć nowych użytkowników ale treść samego forum. Do listy skryptów dołóż sobie jeszcze http://codologic.com/ Oczywiście dochodzi jeszcze sprawa gustu i na ile dana tematyka forum wygodnie będzie siedzieć na konkretnym skrypcie.

  Co to usługodawcy i jego wyboru nie będę się wypowiadał.

  Przejrzałem codologic i wygląda ciekawie..jednak nadal znacznie odstaje od chociażby NodeBB (kwestia gustu). Jeśli chodzi o wygodę w przeglądaniu forum przez zainteresowanych tematyką elektroniki wydaje mi się, że właśnie NodeBB może być niezwykle dobrą opcją. Alternatywą jest także Dis'ek, gdyż chociażby forum dobreprogramy wygląda bardzo ciekawie i jest właśnie postawione na tym silniku (jeśli jestem w błędzie to mnie z niego wyprowadźcie).

   

  Dziękuję za odpowiedź!


 4. Witam. Chciałbym zadać Wam kilka pytań dotyczących budowy nowego forum tematycznego.

   

  1. Czy uważacie, że IP.Board jest jednym z czynników, bez którego forum "wybić się" jest znacznie trudniej? Czy MyBB, NodeBB czy chociażby Discourse jest dobrą alternatywą dla IPS'a? Forum, które mam w planach budować tematycznie najbardziej zbiegłe będzie do tematów elektroniki.
  2. Czy na początek zwykły hosting (chociażby z mintshost) będzie odpowiedni aby forum było wydajne? Nie jestem do końca przekonany nad "sensem" tworzenia takiego forum..jednak wraz z przyjacielem chciałbym spróbować (grafik + programista). Zastanawiam się nad hostingiem "na start", następnie zaś jeśli "zobaczę sens brnięcia w tym projekcie" przejście na VPS | serwer dedykowany.
  3. Co myślicie o systemach takich jak NodeBB lub Discourse? Cholernie ich wygląd do mnie przemawia i zastanawiam się nad postawieniem forum na którymś z tych systemów. Prostota, ponoć też niewiarygodna "wydajność" przemawia za nimi. Dodatkowo do Discoursa pisanie wtyczek jest banalne i byłoby możliwe pisanie ciekawych wtyczek przez mojego przyjaciela.
  4. Są jakieś inne serwery forum godne uwagi? W grę IP.Board nie wchodzi. Nie lubię tego szitu. Cena to jedno...ale uważam, że jest to też przepłacanie za taki produkt. Zdecydowanie bardziej byłbym skłonny na wydanie pieniedzy na Burning Board...co o tym myślicie?

  z góry dziękuję za pomoc!

×