Skocz do zawartości

pietrz44

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez pietrz44


 1. Witam


  Planuje postawienie Win 7 Pro w RAID 1, który już sam w sobie stanowi zabezpieczenie w przypadku padnięcia 1 dysku.


  Ale może się zdarzyć, że system padnie nie z powodu fizycznego uszkodzenia dysku(ów) ale z powodu np. wirusa itp.


  Dlatego chciałbym mieć również obraz systemu, żeby w razie móc szybko przywrócić Wina. Coś jak Acronis.


  Znacie jakiś program, który zrobi poprawny obraz z RAID 1, który da się przywrócić ?


  Pozdrawiam


 2. Po dalszej analizie tematu skłaniam się do Windows Professional na serwerze - nawet przy w przyszłości 8 użytkownikach połączonych do Symfonii limit jednoczesnych połączeń nie zostanie wykorzystany. Serwer plików może być w razie czego nie na serwerze a na NAS Synology jak teraz. Serwer na podobę DELL T130 E3-1220v5 8GB ECC 2x1TB.

  Do zdalnego tightvnc albo radmin.

   

  Natomiast do RDP Thinstuff na 3 licencje. Tylko nie wiem jaka wersja. Czy wersja Lite wystarczy żeby odpalić Symfonię i mieć dostęp do plików na serwerze ? Jaka jest Wasza opinia o działaniu Thinstuff ?

   

  Pozdrawiam


 3. Witam

  Chciałem się Państwa poradzić w sprawie budowy sieci w biurze rachunkowym.

  W chwili obecnej sieć zbudowana jest z 6 komputerów, z których 1 stanowi serwer dla Symfonii 2.0 pełnej i małej księgowości z bazami opartymi na Pervasie, natomiast dokumenty biura trzymane są na jednozatokowym NAS Synology. Wszystko jest w grupie roboczej i generalnie można powiedzieć, że działa. Kopie robię ręcznie na NAS, dyski zewnętrzne USB.

  Obecny serwer oparty jest o procesor Pentium G1610T, ma 2Gb Ramu, dysk 500 Gb, Windows 8 Home - jak widać parametry marne, ale wszysko chodzi.

  Ale przyszedł czas na rozwój i zmiany.

  Planowane jest powiedzmy max 8 komputerów roboczych + serwer. Na serwerze byałaby wymieniona wyżej Symfonia, katalog z dokumentami biura, program do ubezpieczeń WARTA XXI, program Agent.m6 - ogólnie raczej nie wymagające programy.

  I mam pytanie odnośnie serwera

  Jaki sprzęt byłby najlepszy ? Co kupić aby działało i miało lekki zapas mocy i RAID z Mirror na 2 dyski i nie dużo kosztowało ?

  Czy powinien mieć Windows Serwer czy starczy np. Windows Pro ? Na stacjach roboczych w tej chwili wszędzie jest Win8 Home więc przy zakupie Windows Server należałoby dokupić upgrade Home do Pro co daje prawie 2000 zł. Nie mam też doświadczenia w obsłudze WinServ. Czy WinPro wystarczyłby w mojej sytuacji ? Ile max. połączeń może obsłużyć ? Czytałem, że 20 - czyli 8 połączeń symfonii + 8 do katalogu biura i zostają 4 na ubezpieczenia - może by stykło.

  Czy przy WinPro na serwerze i WinHome na stacjach roboczych jest możliwość aby z jednego komputera np. aktualizować resztę komputerów przez zdalny pulpit i przełączać pulpity w oknach ? Nie wydając oczywiście dużych pieniędzy na np. teamviewera.


  Może jakieś inne propozycje macie oraz uwagi na co powinienem zwrócić uwage.

  Pozdrawiam. Krzysztof

  PS Nie jestem informatykiem, co nieco wiem, robie to "charytatywnie" żonie.

×