Skocz do zawartości

riklaunim

Użytkownicy
  • Zawartość

    30
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez riklaunim

  1. Tornado

    To jest mniej więcej to co stosuje FriendFeed, który został kupiony przez Facebooka. Pozwala on m.in. na stosowanie nieblokujących się połączeń HTTP i poprzez np. "długie pobieranie" (long polling) pisać aplikacje bardziej interaktywne - prawie jak COMET, ale jeszcze nie do końca COMET Jakby kogoś interesowało - Tornado - framework z obsługą nieblokujących się połączeń - wprowadzenie do frameworka
  2. wykop.pl

    Jak dla mnie poziom wykopu znacząco spadł Wykopanie teraz dobrego artykułu np. związanego z programowaniem jest praktycznie niemożliwe - jeżeli nie ma się "kolegów". Stał się wykopem dla śmieszych fotek itp.
  3. Hosting w Chmurze

    http://code.google.com/p/appscale/ Chmurka App Engine na własne serwery
  4. SQLite - ktos używa?

    PDO ma własny sterownik dla SQLite, ale "pakietami" to to powyższe powinno starczyć.
  5. SQLite - ktos używa?

    SQLite jest dobre również na duże strony mające bardzo dużą ilość operacji odczytu, a mało zapisu. SQLite używam na swoich stronach i żadnych problemów nie ma. Baza jobmastera ma obecnie 113MB (a sama strona w 99% to odczyt)
  6. Hosting w Chmurze

    LAMP nie nadaje się do hostingu w chmurze. Gdyby się nadawał to byłoby to w każdej dystrybucji i byłoby do tego 50 książek co miesiąc... bo to teraz jest trendy Żeby coś dobrze działało w chmurze - musi się efektywnie w niej skalować i propagować. PHP ani Apache nie były projektowane z myślą o środowiskach rozproszonych bo ich nie było. Wystarczy poczytać o rozwiązaniach i limitach na GAE, żeby zrozumieć, że stworzenie chmurowego hostingu jest bardzo trudne. I nie należy mylić replikacji np. MySQL z "hostingiem MySQL w chmurze". W chmurze system sam dba o przydzielanie zasobów gdzie i komu trzeba, oraz o integralność danych. Nikt tam nie dostawia nowego serwera klientowi X bo mu mysql nie wyrabia na 3 serwerach i podpina replikację pod kolejny.
  7. Hosting w Chmurze

    Google App Engine, Amazon
  8. Albo Google App Engine, czy usługi chmurzaste Amazonu Odpada problem sprzętu i zarządzania nim
  9. Hosting Python/Django

    Z polskich hostingów to poza Megiteam nie ma nic chyba dobrego. O rootnowe krążą różne opinie, nie zawsze pozytywne. Światowa lista hostingów Django dostępna jest na http://djangofriendly.com/hosts/
  10. Co znaczy zoptymalizować Wordpressa? Trzeba wiedzieć co jest w nim problemem - czy obciążenie bazy danych (wtedy jeżeli problemem nie są pojedyncze rozwiązania to zostaje oddzielny serwer dla bazy, Xdebug, MySQL slow-log powiedzą co jest wolne), czy obciążona jest sama aplikacja (wtedy na serwerze przydałoby się APC lub inny "przyśpieszacz" kodu)
  11. MySQL Optymalizacja - Kończy procesor

    Jak zapytanie robi full-scan to może np. jechać po danych na dysku a nie w RAMie itd. Zobacz slowloga jakie zapytania najwolniej idą i sprawdź explainem dlaczego tak mulą (brakujący indeks, indeks się posypał itd.)
  12. MySQL Optymalizacja - Kończy procesor

    Jakie zapytania? (popatrz w slowlogu). Jak coś wali LIKE lub zapytania bez indeksów to nic dziwnego że może się z tym męczyć i RAMu nie starcza.
  13. Centos x64 a zużycie pamięci

    Sprawdź to też na "współczesnej" dystrybucji Linuksa (Archu, rozwojowej wersji Ubuntu, Gentoo może gdzieś ) Ogólnie 64 bitowy system będzie zużywa nieco więcej RAMu niż 32 bitowy, lecz nie powinno to generalnie dotyczyć aplikacji (na pewno nie tak że nagle żrą pamięć jak głupie). Problem może wynikać z używania starszych wersji kompilatora, czy bibliotek, które mogą by nie do końca dopieszczone (i np. mieć problemy z x86_64).
  14. Python, django, (git) ?

    webfaction i okolice, pomocne: http://djangofriendly.com/
  15. Django

    W Polsce Django może nie jest super popularne, ale coraz więcej zaczyna go się używać. Co do hostingu, to wygląda on "zupełnie" inaczej od PHP. Może to być (dość często) np. Nginx, czy też Apache z mod_python lub ew. mod_fcgid
  16. Który wybrać?

    Dla własnego użytku, desktop itp to Arch. Produkcyjnie to coś Debianowego itp. Gentoo raczej dla tych co tego na prawdę chcą
  17. Własny serwer hostingowy

    normalnie.
  18. kiedy to było... starzeję się
  19. Bawiłem się serwerem w czasie prac wykończeniowych - pod kątem Django i Pylons to działa raczej bez problemów.
  20. Darmowy Vps :)

    albo robą upgrade albo im coś nieźle padło
  21. Popularnosc Ruby On Rails ?

    RoR czy Django nie służą do stawiania jakiśtam stronek, ale konkretnych serwisów, które wymagają dużego limitu transferu i dobrego łącza bo są to konkretne serwisy o docelowej dużej oglądalności. W porównaniu do PHP są wydajniejsze (przynajmniej Django, które testowałem) bo m.in. kod Pythona kompilowany jest do bytecodu, który jest następnie używany (PHP - kompilowany za każdym żądaniem) + projektu w Django/RoR nie zrobi "programista" na poziomie instalowania Mambo. Ja swoich klientów wysyłam na http://www.webfaction.com/ i wszystko ładnie działa.
  22. Najoptymalniejszy Skryp Galerii

    4images jest dobre i powinno dobrze trzymać się pod obciążeniem
  23. daj ankietę na stronie to się dowiesz czy strona ładuje się szybko czy wolno
  24. "prostytucja"

    tam gdzie LPR i PiS nie są u władzy Na wschodzie samowolka na serwerach a na zachodzie liberalizm
  25. Ilość Serwerów Obsługujących Php W Wersji 5

    Rozwiniesz proszę tę myśl? Brak komponentów PHP5 jak np. MySQLi czy PDO dla wszystkich dostępnych na serwerze baz danych.. lub ogólnie brak przydatnych rozszerzeń.
×