Skocz do zawartości

IdolwSzutrab7

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez IdolwSzutrab7


 1. Najlepiej się uczyć bezpośrednio z programu bez jakichś paneli.

   

  Ja zaczynałem przygodę z DNS przez bind9 i tylko spod konsoli. Inaczej tego nie zrozumiesz.

   

  Domyślam się, że najlepiej jest się uczyć bezpośrednio z programu, ale jak ja chcę przenieść cały swój serwer WWW (wszystkie strony, a w szczególności podstrony), to ogarnięcie tego wszystkiego z poziomu konsoli jest dla mnie zbyt trudne i to dlatego szukam jakiegoś panelu zarządzania serwerem WWW, aby to sobie ułatwić. W moim innym temacie wszyscy polecali VestaCP, więc na razie ofensywnie próbuję rozgryźć ten panel, ale nie mogę sobie poradzić z tymi rekordami.

   

   

   

  Tylko z tego co zauważyłem nie masz rekordu A pod tytułem ts3. Spróbuj dodać go.

   

  ts3.domena.pl A IP.V.P.S

   

  Tak, bo teraz przestawiłem. Próbuję metodą prób i błędów rozgryźć jak ten panel dodaje wpisy do binda. Szkoda tylko, że na rezultat trzeba czekać tak długo, aż się DNSy przeładują.

   

  Wygląda to w ten sposób, że tworząc rekord A, powstaje subdomena z nazwą jaką wpisałem. Jeśli chcę mieć subdomenę "ts" to nie mogę raz nazwać ją "ts" a raz "ts3". Rekord A działa prawidłowo, bo co chwile sprawdzam i przekierowuje na adres IP. Nie wiem tylko, jak wskazać rekord SRV, aby się połączył z rekordem A.

   

  Ten panel jest nieco dziwny. Może jest uszkodzony?

   


 2. Trochę się zgubiłem... Skoro masz Strefę DNS na 42.pl to po co ci inna strefa DNS w vestacp?

   

  Albo jedno albo drugie.

   

   

  Warto też zapoznać się z takimi tematami: https://support.teamspeakusa.com/index.php?/Knowledgebase/Article/View/293/12/does-teamspeak-3-support-dns-srv-records

   

  Strefa DNS na 42.pl jest od innej domeny, która nie jest moja. Moja domena jest teraz przekierowana na mój hosting, a ja teraz uczę się na próbnej domenie, jak tworzyć subdomeny i jak je przekierowywać, co mi nie wychodzi. Jeśli tak dalej pójdzie, to zrezygnuję z tego serwera VPS i pozostanę w hostingu.

   

  Wiem jak działa rekord SRV. Nie wiem jak mam go utworzyć w tym VestaCP, bo wszystko się robi przez dziwny panel. Cokolwiek w nim nie wpiszę, to za cholerę nie chce przekierować na zewnętrzny adres IP z portem. Da się zrobić przekierowane na zewnętrzny adres IP, ale rekord SRV w ogóle nie chce zaskoczyć.

   

  DNS'ami chcę zarządzać z jednego miejsca. Jeśli będę przenosić całą swoją domenę wraz z zawartością strony, to wszystko na tym VPSie musi działać poprawnie.


 3. Właśnie się DNS'y odświeżyły.

   

  Przestała działać cała domena: nie przekierowuje ani na zewnętrzny serwer ani już na mój serwer. Strona internetowa, która była pod główną domeną też zniknęła. Domena nie odpowiada na PING, w konsoli pisze, że nie może rozpoznać nazwy. To samo jest, gdy próbuję wejść na TeamSpeak3 mój jak i ten zewnętrzny. W skrócie: ostro się pochrzaniło.

   

  Czyli jednak źle jest wszystko ustawione?

   

  PS. spróbuję zrestartować VestaCP, albo w ogóle cały VPS, ale wątpię, aby to coś dało.

   

  PPS. nie, nic to nie dało, coś jest nie tak z ustawieniem bind'a i nie można rozwiązać nazwy domeny.


 4. Utwórz subdomenę pod nazwą glosowy.twojadomena następnie gdy to zrobisz dodaj SRV z nazwą ts i skieruj ją na glosowy.twojadomena:6060

   

  Czyli tak to ma wyglądać:

   

  xL4nKZXl.jpg

   

  VIeK9M1s.jpg B2o4nTYs.jpg

   

  Nie tworzę subdomeny ts z panelu web w ogóle. Jest ona tworzona z rekordów w panlu DNS. Tam na zrzutach widać, że w panelu web mam dwie domeny, ale jest to domena idolwszutrab7.tk i default.domain. Nie wiem, czy tak to ma być, ale z tego co wyczytałem, jak utworzę subdomenę w web, to VestaCP utworzy stronę pod tą subdomeną, a ja nie chce mieć pod tą subdomeną strony, więc tworzę ja w rekordach DNS.

   

  Z tego co napisałeś ma wynikać, że mój rekord A który utworzyłem jest utworzony poprawnie i ma przekierowywać z subdomeny ts.idolwszutrab7.tk na adres IP (i to działa perfekcyjnie), a także, że rekord SRV ma być utworzony również na ts.idolwszutrab7.tk, ale w polu IP/Value nie mam wpisywać adresu IP, tylko wskazać ówcześnie stworzony rekord A + dopisać port, tak aby te dwa rekordy się połączyły?

   

  Teraz mam zrobione tak, jak na powyższych zrzutach ekranu i czekam na przeładowanie dnsów.

   

   

  Rekord SRV dla ts3, z którym chcesz się łączyć przez ts.domena.pl, powinien wyglądać mniej więcej tak

   

  _ts3._udp.ts.domena.pl. IN SRV 0 5 numer_portu adres.serwera.

   

  Wiem jak powinien wyglądać wpis, bo jak już wspomniałem udało mi się to zrobić w innym serwisie:

   

  cRNZLuFl.jpg

   

  Ale ja tutaj to robię przez panel VestaCP i nie mam tak dokładnego poglądu do wpisu.


 5. Na zdjęciu nie widzę na co wskazuje rekord SRV.

   

  W takim razie podeślę lepsze zdjęcie:

  cVFjJYUl.png

  (kliknij aby otworzyć w skali 1:1)

   

  Tak mam teraz to wszystko ustawione. W rekordzie SRV mam wpisany adres IP z portem, bo inaczej nie chciało się przyjąć, ale to nie działa.

   

  Zaraz niżej jest rekord A który poprawnie przekierowuje na adres IP, który tam jest podany.

   

   

  Utwórz sobie IN A glosowy.twojadomena

   

  w SRV wpisz rekord ts i skieruj na glosowy.twojadomena

   

  Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem (jestem w tym nowy). Mam utworzyć rekord A z "glosowy,twojadomena"? Ale przecież rekord A jest do adresów IP, a nie do domen/subdomen, tak?

   

  I jak skierować SRV na "glosowy.twojadomena"? A gdzie mam wpisać port? Musi być port 6060, bo na takim porcie pracuje serwer TeamSpeak3 na zewnętrznym serwerze.


 6. Dodałem moje NameSerwery to domyślnego package'a.

  Później odczekałem 30 minut i subdomena zaczęła przekierowywać na inny adres IP.

   

  Teraz jest problem z rekordem SRV i portem.

   

  Rozumiem, że jeśli chcę przekierowywać na dres IP z portem, to muszę użyć rekordu SRV, tak?

   

  Otóż w innym serwisie musiałem przekierować domenę rekordem A na adres IP a w SRV wpisać port.No i oczywiście oba rekordy połączyć nazwą, ale tutaj chyba tego robić nie muszę, bo Vesta tym się zajmuje.

   

  Sęk w tym, że w rekordzie SRV nie mogę wpisać samego portu, gdyż Vesta zwraca błąd:

  Error: SRV record 6060 should be a fully qualified domain name (FQDN)

  EZN0rV7l.png

   

  A próbowałem wpisać IP z portem w tym rekordzie SRV, ale nic się nie dzieje, nawet po odczekaniu 12h.

   

  No i na tym stoję, bo kompletnie nie mam pojęcia co dalej, w google nikt nie opisał jak dodawać rekordy w VestaCP, tym bardziej ten skomplikowany rekord SRV.

  Na początek zrób host -t NS twojadomena

   

  potem host -t A ts.Twojadomena

   

  i wklej wynik

   

  Mam to nadal wpisać, jeśli domena zaczęła przekierowywać?


 7. Witam.

   

  Nawiązując do mojego innego tematu:

  Darmowy panel zarządzania serwerem WWW do VPS'a

   

  Czy może mi ktoś wytłumaczyć, jak przekierować w „Vesta Control Panel“ subdomenę na zewnętrzny serwer TeamSpeak?

   

  Na pewno główna domena musi być podpięta do VestaCP, a subdomena musi mieć przekierowany rekord A na adres IP tego serwera TeamSpeak 3, a także rekord SRV z odpowiednim portem.

   

  Dla przykładu:

  Mój serwer, na którym zainstalowana jest VestaCP to IP 1.1.1.1, a serwer TeamSpeak 3 jest na osobnym serwerze z IP 2.2.2.2, lecz jest dostępny pod portem 6060, czyli aby połączyć się z TS3 trzeba się łączyć z IP:PORT 2.2.2.2:6060 i moim celem jest zastąpienie tego adresu IP:PORTEM na moją subdomenę utworzoną w VestaCP.

   

  Mam takie coś zrobione na hostingu, gdzie zrobił mi to administrator. Osobiście również coś takiego zrobiłem w innym serwisie do zarządzania DNS (polecam: freedns.42.pl). Teraz chciałbym zrobić coś takiego na moim serwerze VPS z VestaCP.

   

  Dopiero co zainstalowałem VestaCP, nic w niej nie konfigurowałem, nameserwerów też nie zmieniałem, bo tak naprawdę nie wiem gdzie je się zmienia, ale wygląda na to, że nie trzeba ich zmieniać, bo podpięta domena działa i VestaCP ją obsługuje.

   

  Utworzyłem tylko domenę zakładce WEB:

  24SbV8Gl.png

   

  Z podstawową konfiguracją i adresem IP mojego VPS'a.

   

  Natomiast w zakładce DNS utworzyłem subdomenę ts.idolwszutrab7.tk z adresem IP, na którym stoi owy serwer TeamSpeak 3:

  8EGRn0wl.png

   

  Jest tutaj również główna domena z adresem IP mojego VPS'a.

   

  Problem jest taki, że za każdym razem ta domena przekierowuje na adres IP mojego VPS'a, na którym również stoi TeamSpeak 3, ale mniejsza o to.

   

  Po prostu nie mogę tej subdomeny przekierować na inny serwer i cały czas przekierowuje na serwer, do którego jest podpięta. W rekordach wszystkie są przekierowane na zewnętrzny adres IP.

   

  Na razie skupiam się na przekierowaniu subdomeny na inny adres IP. Dopiero później zacznę ją przekierowywać na adres IP z portem (najpierw musi zacząć przekierowywać na IP, ale nawet tego nie chce robić).

   

  EDIT1: sprawdziłem i zarówno subdomena ts.idolwszutrab7.tk jak i główna domena idolwszutrab7.tk przekierowują na serwer do którego są podpięte. To trochę dziwne, bo jeśli podepnę X domen, to wszystkie będą przekierowywać na mój serwer TeamSpeak 3? o.O

   

  Co robię źle?


 8. Walić ten dział Documentation, tam jest krok po kroku opisane, owszem, ale trzeba wszystko ręcznie samemu zainstalować, począwszy od apacha skończywszy na ISP Panelu. Nawet pokazali jak linuxa zainstalować, jakby się na VPS instalowało linuxa z trybem graficznym -_-

   

  Znalazłem skrypt autoinstalacyjny, który ułatwił instalację ISPConfigu, ale cały panel instalował się z jakieś 2 godziny, a na koncu mnie zbanował, bo źle wpisałem hasło o.O Przeinstalowałem serwer na nowo i instaluję VestaCP.

   

  Brak przekierowań subdomey na URL w VestaCP zniosę.

  Spróbuję je przekierować w pliku .htaccess.


 9. No dobra, zainstalowałem na nowo VestaCP i przeorałem ten panel wzdłuż i wszerz, ale nie znalazłem:

   


  • Tworzenie subdomen do mojej domeny w tym samym katalogu, co domena - nie chcę, aby subdomeny tworzyły się kompletnie gdzie indziej!
  • Możliwość przekierowania subdomeny na adres URL, dla przykładu robie fake'ową subdomenę http://SUB.domena.pl/która kieruje do głównego katalogu http://domena.pl/ (jest tutaj zainstalowana), ale tak naprawdę przekierowuje np. do Google!

   

  Więc się pytam, czy można tego dokonać w VestaCP? A jeśli tak, to w jaki sposó i gdzie.

   

  PS. shit, nie skleiły się posty o.O


 10. Vesta (pomyliłem nazwe, zamiast Vesta napisałem Ventos, lol) dzisiaj instalowałem i był bardzo okrojony, albo te opcje były bardzo ukryte. Nie wiedziałem jak utworzyć subdomenę, a nawet nie byłem pewny, czy poprawnie dodałem główną domenę. Ogólnie jakiś nie przyjemny w obsłudze był.

   

  Do EHCP się przymierzałem, ale ostatecznie go nie zainstalowałem i nie przestestowałem. Zaraz go przetestuję.

   

  A OpenPanel wydawał się być okrojony, więc go nie instalowałem. Na pewno potrafi te wszystkie rzeczy, które wymieniłem? Cóż, przetestować nie zaszkodzi, bo w końcu i tak serwer mam na szmat czasu wykupiony, więc nie mam co się jeszcze poddawać.

   

  PS. zPanel też dzisiaj testowałem. Coś mi tam w nim nie pasowało... Aaa, no tak tworzył subdomeny w nowych katalogach, do których żeby się dostać musiałem utworzyć osobne konto FTP, aby wgrać pliki. No i nie miał przekierowywania subdomeny na adres URL.


 11. Witam, od kilku dni przekopiuję google w poszukiwaniu jakiegoś panelu zarządzania serwerem WWW do swojego VPS'a, które kupiłem również kilka dni temu.

   

  Chodzi mi o to, że od lat korzystam ze zwykłego hostingu (nie żebym narzekał czy coś, hosting jest super, a administracja chętnie pomocna), ale chciałbym mieć większą władzę nad "swoim serwerem WWW", chyba wiecie o co chodzi.

   

  Sęk w tym, że w hstingu miałem cPanel do zarządzania tymże serwerkiem WWW i mogłem tam zrobić prawie wszystko!

   

  Oczywiście firma w której wykupiłem VPS'ka też oferowała cPanel, nawet w nowszej i lepszej wersji, ale... Za grube pieniądze. A jako alternatywę oferowali Pleska, który niestety też jest płatny.

   

  Stąd też moje poszukiwania panelu zarządzania, oczywiście szukam darmowego panelu, który spełniłby moje wymogi:

  • Przedewszystkim muszę mieć dostęp do strefy DNS, a w tym do edycji rekordów A, CNAME i SRV.
  • Możliwość podpięcia swojej domeny i zarządzania nią z poziomu panelu.
  • Tworzenie subdomen do mojej domeny w tym samym katalogu, co domena - nie chcę, aby subdomeny tworzyły się kompletnie gdzie indziej!
  • Możliwość przekierowania subdomeny na adres URL, dla przykładu robie fake'ową subdomenę http://SUB.domena.pl/która kieruje do głównego katalogu http://domena.pl/ (jest tutaj zainstalowana), ale tak naprawdę przekierowuje np. do Google!
  • Serwer FTP lub przynjamniej edytor plików.
  • Możliwość przekierowywania emaili - dosłownie tak samo jak w przypadku subdomeny. Ktoś wysyła emaila na kontakt@domena.pl, a ten jest przekierowywany na mój prywatny eMail. Nie potrzebuję konta pocztowego.
  • Bazy danych, nie potrzebuję wielkiej bazy, ale jedną na pewno, w przyszłości może więcej.

  To chyba na tyle.

   

  Przetestowałem już takie darmowe panele:

  • Zpanel
  • Ventos
  • ISPConfig
  • Ajenti
  • Virtualmin
  • Centos Web Panel

  Żaden nie oferował mi tych wszystkich niezbędnych opcji, a jeśli nawet to ich nie znalazłem, dlatego poddaje się i zwracam o pomoc na jakimś forum dyskusyjnym, bo już skończyły mi się możliwości.

   

  Tak więc szukam darmowego panelu zarządzania serwerem WWW na VPS'a. Jakieś pomysły? Z góry dziękuję.

×